Dziś jest wtorek, 19 czerwca 2018 r.
     imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Miejsca Pamięci (1918-1920), 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
16 kwietnia 2018 r.
Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie również zaangażowało się w upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby zachować pamięć na temat wydarzeń związanych z walką o wolność i suwerenność Polski w latach 1918-1920 przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych miejsc pamięci – tablic, pomników, mogił żołnierskich znajdujących się na terenie Powiatu Inowrocławskiego.
„Giełda szkół” - SP Sławęcinek
16 kwietnia 2018 r.
Dnia 11.04.2018r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku odbyła się „Giełda szkół”. Po raz 15 gościliśmy w naszych  murach przedstawicieli (nauczycieli i uczniów) 20 szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z Inowrocławia, powiatu inowrocławskiego oraz miasta Bydgoszczy.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław
14 kwietnia 2018 r.
14.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław.
Piknik Historyczny DLA NIEPODLEGŁEJ
13 kwietnia 2018 r.
13 kwietnia 2018 r. roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbył się Piknik historyczny  DLA NIEPODLEGŁEJ.  Projekt zrealizowany został w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
13 kwietnia 2018 r.
Burze z opadami deszczu od 5 mm do 10 mm, lokalnie około 15 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.
I POWIATOWY KONKURS POETYCKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. „STROFY ZNAD GOPŁA”
12 kwietnia 2018 r.
UWAGA KONKURS!
Stowarzyszenie Mimo Wszystko - Latkowo
12 kwietnia 2018 r.
Quilling - daj się wkręcić! Quilling to fantastyczna metoda dekoracji, polegająca na tworzeniu ozdób za pomocą wąskich paseczków kolorowego papieru. Paski zwija się i formuje, nadając im przeróżne kształty.
Uczeń Gminy Inowrocław w Lidze Zadaniowej Wydziału Matematyki i Informatyki w Toruniu
11 kwietnia 2018 r.
II miejsce Mateusza Szumowskiego w Lidze Zadaniowej
Wielkanoc w świetlicy w Łojewie
4 kwietnia 2018 r.
„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra. Już zima poszła spać za morze a w naszych sercach radość gra.”
4 kwietnia 2018 r.
Centrum Integracji Społecznej
Dzieci i młodzież ze świetlicy w Sławęcinku na kręgielni
3 kwietnia 2018 r.
03.04.2018 roku 26 osobowa grupa dzieci i młodzieży ze świetlicy w Sławęcinku pojechała wraz z opiekunami do kręgielni spalić świąteczne kalorie.
Wielkanocne zajęcia w świetlicy Orłowo
3 kwietnia 2018 r.
Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. Ustanowione w II wieku na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa są okazją do przemyśleń, a także czasem radości.
 Święconka w Sławęcinku
3 kwietnia 2018 r.
Jak tradycja każe co roku w Wielką Sobotę święcimy pokarmy. Tak też i w tym roku mieszkańcy Sławęcinka zebrali się licznie w naszej świetlicy, aby ksiądz poświęcił przyniesione wielkanocne koszyczki.
Życzenia
30 marca 2018 r.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy wielu radosnych i niezapomnianych chwil przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością spędzonych w gronie bliskich osób. Niech Zmartwychwstanie Pańskie przyniesie Wam spokój, radość i odrodzenie duchowe. Radosnego Alleluja!
Wielkanocne spotkanie w Żalinowie
28 marca 2018 r.
W przedświąteczną środę, 28 marca, w Dziennym Domu „Senior+” w Żalinowie, prowadzonym przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR, odbyło się spotkanie wielkanocne.
28 marca 2018 r.
Informujemy, że 29.03.2018 prognozuje się opady śniegu od 5 cm do 8 cm. Porywisty wiatr może powodować miejscami zawieje śnieżne. Opady pojawią się początkowo na zachodzie regionu i stopniowo będą przemieszczać się na wschód.
Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w SP w Turzanach
27 marca 2018 r.
Dnia 20 marca uczniowie z klasy III Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach obchodzili Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej
VIII Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej
27 marca 2018 r.
Jak co roku w marcu UKS „AUT” był organizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci. W piątek 23 marca po raz ósmy w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Jaksicach rywalizowali chłopcy o puchar oraz o najlepszego strzelca turnieju.
W Łojewie witali wiosnę
27 marca 2018 r.
Wiosna to chyba najbardziej wyczekiwana pora roku. Dorośli i dzieci z utęsknieniem czekają na cieplejsze dni zachęcające do spędzania czasu na powietrzu.
SP Orłowo - finał eliminacji powiatowych OTWP
26 marca 2018 r.
Dnia 21 III 2018r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Orłowie, Zuzanna Radzimińska oraz Alan Lewandowski (najlepsi w eliminacjach OTWP gminny Inowrocław), wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.