Dziś jest czwartek, 24 stycznia 2019 r.
     imieniny obchodzą: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Ognisko w Łojewie
8 października 2018 r.
W dniu 6 października - w piękne i słoneczne, jesienne przedpołudnie - dzieci młodsze oraz starsze  uczęszczające  na zajęcia projektowe „Z Wigorem w lepsze jutro – Mobilny klub Juniora”, spotkały się przy ognisku aby świętować „Dzień pieczonego ziemniaka”.
Bezpłatne badanie kości w Inowrocławiu.
8 października 2018 r.
Już 17 października mieszkańcy Inowrocławia i okolic po raz kolejny będą mieli możliwość wykonania bezpłatnego badania profilaktycznego. W ramach akcji organizowanej przez Fundację Ziko dla Zdrowia można sprawdzić stan swoich kości.
Jubileusz 160. lecia Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach
7 października 2018 r.
W dniu 5 października uroczyście obchodzono jubileusz 160. lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Turzanach oraz 10 rocznicę nadania jej imienia Orła Białego.
Goście z województwa świętokrzyskiego w Łojewie
5 października 2018 r.
W piątek, 5 października, gościliśmy w Łojewie grupę uczestników ze Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Ekonomii Społecznej.
Inowrocławscy uczniowie w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie
5 października 2018 r.
5 października, do Łojewa, przyjechała grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu, w ramach projektu „Przystanek Łojewo”.
Inowrocławscy goście w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie
4 października 2018 r.
4 października, do Łojewa, przyjechała grupa uczniów z Zespołu Szkół Integracyjnych w Inowrocławiu, w ramach projektu „Przystanek Łojewo”. Pierwszą stacją w ich podróży było Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.
15 lat łojewskich Seniorów
4 października 2018 r.
3 października 2018 roku członkowie Klubu Seniora „Łojewianie” hucznie obchodzili jubileusz 15. lecia istnienia.
Uczniowie z Wierzchosławic w Łojewie
2 października 2018 r.
2 października, gościliśmy w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie sympatyczną grupę uczniów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Wierzchosławicach.
Wycieczka do Biskupina
2 października 2018 r.
W sobotę 29 września 2018r., opiekunowie świetlic wiejskich z Batkowa (p. Karolina Kurzawa) i z Latkowa (p. Rafał Owczarek), zorganizowali dla młodszych jak i nieco starszych mieszkańców obu miejscowości wycieczkę do Biskupina i Żnina.
Po sąsiedzku u Olendrów - Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich
27 września 2018 r.
W dniu 23.09.2018 r. w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce odbył się festyn  - żywy skansen „Po sąsiedzku u Olendrów”. Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich naszej gminy brały udział w tej imprezie, przygotowując regionalny poczęstunek.
SP Sławęcinek - Gminne Święto Latawca
27 września 2018 r.
Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Sławęcinku w ramach projektu „100 latawców na 100 Rocznicę Niepodległości” zorganizowało Gminny Festiwal Latawców. Projekt ten był współfinansowany przez Urząd Gminy Inowrocław. Konkurs odbył się 23 września o godzinie 10.00 na Lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu.
Piękna Nasza Polska cała!
26 września 2018 r.
26 września 2018 r. grupa przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław w Tupadłach odwiedziła Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.
Festyn Archeologiczny w Biskupinie
26 września 2018 r.
W sobotę, 22 września 2018 r. grupa dzieci starszych z „Mobilnego Klubu Juniora” w Górze, Jaksicach, Łojewie, Tupadłach i Sławęcinku wzięła udział w XXIV Festynie Archeologicznym, pt.: „ArcheoMarket – od wymiany po stragany”- w najstarszej polskiej osadzie- Biskupinie.
Jesienny piknik w Kruszy Podlotowej
26 września 2018 r.
W minioną sobotę mieszkańcy Kruszy Podlotowej i sympatycy rajdu rowerowego z Inowrocławia spotkali się na integracyjnym pikniku.
Nabór instruktorów do prowadzenia szkoleń komputerowych
25 września 2018 r.
W związku z realizacją projektu grantowego „e-świat na wyciągnięcie ręki” w ramach projektu „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego” działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w dniach 25 września – 31 października 2018 r. ogłasza się nabór kandydatów na instruktorów do prowadzenia szkoleń komputerowych.
Naukowa Przygoda
25 września 2018 r.
Gmina Inowrocław - Beneficjent Projektu „Naukowa przygoda” - nr projektu RPKP.10.02.02-04-0002/17 informuje, że w dniach 24-28 września 2018 r. prowadzona jest rekrutacja uczniów klas IV-VIII
SP Sławęcinek - biwak integracyjny
25 września 2018 r.
Uczniowie klas VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Sławęcicku wraz z wychowawcami p. K. Stachowiak i p. A. Sobczak noc z 21 na 22 września spędzili na biwaku integracyjnym w szkole. Biwak rozpoczął się o godzinie 18 w piątek, a zakończył w sobotę o godzinie 9.
Sprzątanie świata 2018
25 września 2018 r.
W ramach światowej akcji „ Sprzątanie Świata” uczniowie Szkoły Podstawowej w Turzanach  po raz kolejny włączyli się aktywnie do akcji. W tym roku podjęliśmy odpadowe wyzwanie w kolorze niebieskim i zorganizowaliśmy kampanię informacyjną dla lokalnej społeczności pod hasłem „Akcja – segregacja!”.
24 września 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 65 km/h, z północnego zachodu. Możliwe burze. Ostrzeżenie wydano w dniu 24.09.2018r. o godz. 09.18.00 na okres ważności od godz. 7.30 dnia 24.09.2018r. do godz. 7.30 dnia 25.09.2018r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego
Wyjazd uczniów z Tupadeł do Opery Nova w Bydgoszczy
24 września 2018 r.
W piątek 14 września 2018 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach udali się do Opery Nova w Bydgoszczy na jedną z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.