Dziś jest poniedziałek, 12 listopada 2018 r.
     imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad
Dożynki Sołeckie w Jacewie
27 sierpnia 2018 r.
25 sierpnia 2018 r. w Jacewie odbyły się Dożynki Sołeckie. Wspólne świętowanie mieszkańców sołectwa poprzedziła Msza Święta odprawiona przez ks. prałata Leszka Kaczmarka, proboszcza parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Przed budynkiem OSP zgromadziła się pokaźna liczba mieszkańców, tradycja dziękczynienia za plony jest silnie zakorzeniona w mentalności mieszkańców Jacewa.
Łojewskie dzieci na wakacyjnej wycieczce w Toruniu
27 sierpnia 2018 r.
W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się na kolejną wakacyjną wycieczkę do Torunia. Nasz pobyt w urokliwym grodzie Kopernika rozpoczęliśmy od Centrum Rozrywki Rodzinnej Kinder Park, w którym to społeczność świetlicowa spełniła swe dziecięce marzenia o szalonej i ekscytującej zabawie.
Wycieczka do zoo - świetlica w Orłowie
27 sierpnia 2018 r.
Dnia 20 tego sierpnia społeczność świetlicowa z Orłowa wyjechała z dziećmi, opiekunami i rodzicami do Myslęcinka. Celem wycieczki było zwiedzenie zoo oraz poznanie różnych gatunków zwierząt i ptaków. Zaciekawione maluchy z radością przyglądały się wszystkim zwierzętom i dowiadywały się co robią, jedzą i jak żyją.
Derby gminy Inowrocław
26 sierpnia 2018 r.
W dniu 25.08.2018 r. na boisku w Orłowie odbyła się inauguracja rozgrywek B klasy.
Dożynki Sołeckie w Orłowie
26 sierpnia 2018 r.
W sobotę, 25 sierpnia, Orłowianie świętowali zakończenie żniw i prac polowych.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA DOŻYNKI POWIATOWE W GMINIE INOWROCŁAW
24 sierpnia 2018 r.
Dożynki Powiatowe 2018, Gnojno (boisko). Niedziela w godzinach 13:30 - 22:30.
Wieniec dożynkowy autorstwa Pani Jadwigi Białej
22 sierpnia 2018 r.
Pani Jadwiga Biała z Klubu Seniora Łojewianie wraz z panią Bożeną Smokowską wykonały po raz kolejny przepiękny wieniec dożynkowy, który będzie miał swój debiut już 26.08.2018 na Dożynkach Diecezjalnych w Wapnie koło Wągrowca.
Dożynkowe odliczanie - POZOSTAŁO 5 DNI!
21 sierpnia 2018 r.
Przygotowania do niedzielnych Dożynek Powiatowych w Gnojnie trwają! Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Gnojnie tworzą przepiękne ozdoby dożynkowe z pszenicy, żyta, owsa, jęczmienia i kukurydzy.
Dożynki Sołeckie w Sławęcinku
21 sierpnia 2018 r.
W minioną sobotę w sołectwie Sławęcinek dziękowano za plony i rolnikom za trud Ich pracy. Starostami dożynkowymi w tym roku byli rolnicy ze Sławęcina z długoletnim stażem Państwo Anna i Mieczysław Sochańscy.
Festyn Rodzinny w Latkowie
21 sierpnia 2018 r.
W sobotę 18.08.2018r. przy świetlicy oraz punkcie bibliotecznym w Latkowie odbył się Festyn Rodzinny. Rozpoczął się od godz. 14.00 atrakcjami dla dzieci, które trwały do godz. 18.00, następnie odbyła się potańcówka dla dorosłych do godz. 22.00.
Patriotyczna wycieczka jaksickich harcerzy do Warszawy
20 sierpnia 2018 r.
Harcerze wraz z opiekunami: Agnieszką Kakolewską, Sylwią Skowrońską, Martą Polewską, Dorotą Charysz i Bernadetą Kołodziejską w tym roku, w czasie wakacji kultywowali patriotyczne tradycje.
Świętowanie  plonów w Gminie Inowrocław - 18.08.2018 R
Świętowanie plonów w Gminie Inowrocław - 18.08.2018 R
19 sierpnia 2018 r.
W sobotę, 18 sierpnia, w kilku sołectwach Gminy Inowrocław świętowano ukończenie żniw i prac polowych.
Turystyczne Mistrzostwach Blogerów - głosujemy na Konstelacje!
17 sierpnia 2018 r.
Przypominamy, że Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich "Prasłowiański Gaj" oray Villa Orłowo znalazły się na mapie turystycznej oraz w mini przewodniku "Paszport turystyczny" wydanym przez Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.
Wyjazd dzieci z Cieślina do Gdyni
16 sierpnia 2018 r.
Dnia 3 sierpnia 2018 r. dzieci, mamy wraz z opiekunem świetlicy wiejskiej Moniką Cieślak z Sołectwa Cieślin z samego rana pojechały na wycieczkę do Gdyni.
Nabór kandydatów na wolne stanowisko kierowca
14 sierpnia 2018 r.
Spółdzielnia Socjalna WIGOR będąca spółdzielnią osób prawnych założona przez Gminę Inowrocław i Gminę Dąbrowa ogłasza nabór na wolne stanowisko kierowca.
Tradycje dożynkowe w Sołectwie Sławęcinek
14 sierpnia 2018 r.
Sołectwo Sławęcinka i Sławęcina rozpoczyna juz przygotowania do dożynek sołeckich 2018. To już 7 lat odkąd Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich szykują piękny, tradycyjny wieniec kujawski będący symbolem pożegnania żniw i uhonorowania ciężkiej pracy rolników.
Wycieczka do Szklarskiej Poręby
13 sierpnia 2018 r.
W dniach od 6 do 9 sierpnia br. mieszkańcy sołectwa Sławęcinek mieli możliwość wyjazdu do Szklarskiej Poręby i okolic na krótki wypoczynek połączony ze zwiedzaniem.
Projekt „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów – szkolenie i doradztwo dla JST w województwie kujawsko-pomorskim”
9 sierpnia 2018 r.
30 samorządów w kujawsko-pomorskim przystąpiło do elitarnego grona odpowiedzialnych samorządów, stawiających sobie za cel rozwój edukacji dzieci i młodzieży.
BADANIE WZROKU - Mieszkańcy Gminy Inowrocław
9 sierpnia 2018 r.
W dniu: 29.08.2018 w Praktyce Lekarza Rodzinnego ul. Dworcowa 8 w Jaksicach w godz. od 11:00 do 13:00 odbędą się Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego dla mieszkańców gminy.
Uwaga!
8 sierpnia 2018 r.
Na terenie gminy Inowrocław rozpoczną się wkrótce prace polegające na budowie sieci światłowodowej, która umożliwia dostęp do szybkiego Internetu, usług telekomunikacyjnych i telewizji cyfrowej. W/w prace prowadzi firma NEXERA. Dlatego zwracamy się o możliwość dostępu do działek i wyrażenie zgody na budowę sieci pracownikom firm działających w imieniu firmy NEXERA