Dziś jest środa, 15 lipca 2020 r.
     imieniny obchodzą: Henryk, Włodzimierz, Brunon
Uroczystość „pasowania na przedszkolaka” w Turzanach
28 listopada 2019 r.
W czwartek, 28 listopada, w oddziale Akademii Przedszkolaka w Turzanach odbyło się ostatnie już tego roku „pasowanie na przedszkolaka”. Przepiękne powitanie przybyłych gości i rodziców zagwarantowała grupa starszaków - śpiewając, tańcząc i grając na instrumentach.
„Pasowanie na przedszkolaka” w Jaksicach
27 listopada 2019 r.
27 listopada 2019 r. kolejna grupa maluszków została oficjalnie przyjęta do grona przedszkolaków. Uroczystość „pasowania na przedszkolaka” odbyła się w Akademii Przedszkolaka oddział w Jaksicach.
Uwaga!!!
27 listopada 2019 r.
zmiany rozkładu jazdy
Uwaga NGO! Trwa nabór wniosków w programie dotacyjnym „Niepodległa”
25 listopada 2019 r.
Biuro Programu „Niepodległa” otwiera nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2020 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości, w których istotną rolę odgrywa pamięć regionalna związana z różnymi drogami poszczególnych dzielnic kraju prowadzącymi do niepodległości.
Rocznica śmierci Stanisława Przybyszewskiego
22 listopada 2019 r.
22 listopada 2019 roku, w przeddzień śmierci Stanisława Przybyszewskiego, jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Młodej Polski urodzonego w Łojewie Wójt Gminy Inowrocław – Tadeusz Kacprzak i kierownik Referatu Promocji i Kultury – Małgorzata Znyk złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie „Europejczyka z Łojewa”, na przykościelnym cmentarzu w Górze. Jutro mijają dokładnie 92 lata od śmierci meteora Młodej Polski.
Dzieci ze Sławęcinka - oficjalnie przedszkolakami!
21 listopada 2019 r.
W czwartek, 21 listopada 2019 roku odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” zorganizowana przez „Akademię Przedszkolaka” – Przedszkole Samorządowe Gminy Inowrocław, oddział w Sławęcinku.
„Pasowanie na przedszkolaka” w Górze
20 listopada 2019 r.
20 listopada 2019 r., w „Akademii Przedszkolaka” – Przedszkolu Samorządowym Gminy Inowrocław – oddział w Górze odbyła się kolejna uroczystość oficjalnego „pasowania na przedszkolaka” najmłodszych mieszkańców gminy.
Andrzejki 2019 w Żalinowie
20 listopada 2019 r.
W środę, 20 listopada 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żalinowie odbyła się integracyjna zabawa Andrzejkowa.
Spotkanie w sprawie bezdomności
18 listopada 2019 r.
Dnia  14 listopada 2019 r. w siedzibie  Urzędu Gminy w Inowrocławiu  odbyło się kolejne spotkanie dotyczące koordynacji działań podejmowanych w stosunku do osób bezdomnych w okresie zimowym tj. szczególnie w trudnych warunkach atmosferycznych, z instytucjami działającymi w obszarze i na rzecz osób bezdomnych.
„Program zapobiegania upadkom dla seniorów w Województwie Kujawsko–Pomorskim”
18 listopada 2019 r.
Projekt współfinansowany przez Województwo Kujawsko–Pomorskie Program polityki zdrowotnej pn. „Program zapobiegania upadkom dla seniorów w Województwie Kujawsko–Pomorskim” realizuje Województwo Kujawsko-Pomorskie w porozumieniu z 23 jednostkami samorządu terytorialnego jako partnerami, w tym z gminą Inowrocław. Okres realizacji programu, który skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia obejmuje czas od września do 31 grudnia 2019 r.
Bal Seniora - „Z WIGOREM w lepsze jutro”
17 listopada 2019 r.
W sobotę, 16 listopada 2019 r. w sali biesiadnej CIS w Łojewie odbył się Bal Seniora w stylu lat 20. Organizatorem wydarzenia w ramach projektu „Z WIGOREM w lepsze jutro” była Spółdzielnia Socjalna WIGOR.
Rada Gminy Grudziądz w Gminie Inowrocław - wizyta studyjna
16 listopada 2019 r.
W piątek, 15 listopada 2019 r. w Gminie Inowrocław miała miejsce wizyta studyjna radnych Rady Gminy Grudziądz. Celem spotkania była wymiana doświadczeń pomiędzy gminami, na temat sposobów ich funkcjonowania, z naciskiem na ekonomię społeczną.
Uwaga!!!
15 listopada 2019 r.
W ZWIĄZKU Z WNIOSKAMI MIESZKAŃCÓW GMINY INOWROCŁAW DOTYCZĄCYMI ZMIAN GODZIN KURSOWANIA AUTOBUSU GMINNEGO NA LINII D, PROPONUJE SIĘ WPROWADZENIE OD DNIA 02.12.2019 R. NASTĘPUJĄCYCH ZMIAN: - OPÓŹNIENIE KURSU NR 2 AUTOBUSU O 1,5 GODZINY NA LINII G, PROPONUJE SIĘ WPROWADZENIE OD DNIA 02.12.2019 R. NASTĘPUJĄCYCH ZMIAN: - ZMIANĘ TRASY AUTOBUSU W OBRĘBIE MIASTA INOWROCŁAWIA - OPÓŹNIENIE KURSU NR 2 AUTOBUSU O 1 GODZINĘ
Informacja o obowiązku przyłączenia nieruchomości do istniejącej gminnej sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Inowrocław
14 listopada 2019 r.
Ustawa  z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2010) nakłada na gminy obowiązek dbania o środowisko naturalne poprzez właściwą gospodarkę odpadami i nieczystościami.
Pasowanie na przedszkolaka w Tupadłach
13 listopada 2019 r.
W środę, 13 listopada 2019 roku, odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe Gminy Inowrocław – „Akademię Przedszkolaka”, oddział w Tupadłach.
Inowrocławskie Obchody Święta Niepodległości - 11.11.2019 r.
12 listopada 2019 r.
Inowrocławskie Obchody Święta Niepodległości - 11.11.2019 r.
NOWY TERMIN: Ciechocinek - Sanatorium 2020
8 listopada 2019 r.
NOWY TERMIN: Ciechocinek - sanatorium 2020
Uwaga Rodzice ! Komunikat
29 października 2019 r.
Uwaga Rodzice ! Komunikat
XX Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
29 października 2019 r.
25 października 2019 roku kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Inowrocław wraz z Panem Wójtem Tadeuszem Kacprzakiem i pracownikami referatu spraw społecznych UG wzięło udział w XX Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Czas na zmianę
28 października 2019 r.