Dziś jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
     imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektroodpadów
10 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo Przypominamy, że do końca sierpnia można zgłaszać odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz mebli i odpadów wielkogabarytowych, które zostaną odebrane bezpośrednio z Państwa nieruchomości. Całodobowy numer do dyspozytora (24h/dobę) pod który można zgłaszać ich odbiór: 52 342 62 58
10 sierpnia 2020 r.
Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy informujemy, że prognozowane są burze z gradem - zagrożenie 1 stopnia. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 12:00 dnia 10.08.2020 r. do godz. 21:00 dnia 10.08.2020 r. i dotyczy obszaru powiatu inowrocławskiego.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym
7 sierpnia 2020 r.
62 osoby zabite i 362 ranne w 360 wypadkach drogowych – to bilans pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku w woj. kujawsko-pomorskim. Główną przyczyną wypadków drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega!
6 sierpnia 2020 r.
Uwaga na oszustów!!! W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon turystyczny. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Koronawirus: informacje i zalecenia
6 sierpnia 2020 r.
Walczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj!
POLICJA APELUJE!
5 sierpnia 2020 r.
Mieszkanka gminy Inowrocław została okradziona przez trzy nieznane sobie kobiety. Wykorzystały one fakt otwartych drzwi do domu i splądrowały szafy. Zginęły pieniądze.
"CUDZE CHWALICIE, SWOJE POZNAJCIE"
4 sierpnia 2020 r.
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z jednostkami doradztwa rolniczego realizuje kampanię informacyjną pod nazwą „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”, która promuje polskiebazarek.pl.
STYPENDIUM NAUKOWE WÓJTA GMINY
4 sierpnia 2020 r.
UWAGA ABSOLWENCI! Stypendium Naukowe Wójta Gminy Inowrocław. Złóż wniosek (do 31 października 2020 r.) i zyskaj do 600 zł przez 9 miesięcy. Szczegóły na zdjęciach.
ZUS udostępnił wniosek o postojowe dla zleceniobiorców
3 sierpnia 2020 r.
Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępniliśmy wniosek o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców, którym zleceniodawca odmówi złożenia takiego wniosku. Jest to wniosek o symbolu RSP-CZ i można go przekazać do ZUS wyłącznie elektronicznie. – informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.
Uwaga!!!
31 lipca 2020 r.
Szanowni Państwo. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego Firmą obsługującą teren Gminy Inowrocław w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od 01 sierpnia 2020 r. będzie Spółka Remondis Bydgoszcz.
Odpady na PSZOK
31 lipca 2020 r.
Odbiór odpadów z nieruchomości w miesiącu sierpniu
Łącznik ulic Marulewska i Szymborska już otwarty!
30 lipca 2020 r.
Łącznik ulic Marulewska i Szymborska już otwarty!
Do sanatorium z ZUS
29 lipca 2020 r.
Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w ośrodku rehabilitacyjnym w systemie stacjonarnym przez osoby uprawnione jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.
Policyjny konkurs profilaktyczny! Kartka o bezpieczeństwie z ważnymi zasadami!
28 lipca 2020 r.
Wakacje oznaczają wypoczynek dla dzieci i młodzieży, to czas wyjazdów, wycieczek rekreacyjnych, turystycznych i innych. O bezpieczeństwie jednak trzeba pamiętać zawsze. Stąd pomysł policjantów na zabawę z dziedziny profilaktyki społecznej. Jakie zasady bezpieczeństwa są ważne dla Ciebie?
SZKOLENIA I STAŻE
23 lipca 2020 r.
Fundacji Ekspert-Kujawy, ul. Dworcowa 65 w Inowrocławiu, informuje o planowanych szkoleniach i stażach zawodowych.
Zwrot podatku akcyzowego dla rolników - SIERPIEŃ 2020 r.
15 lipca 2020 r.
Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć wniosek do Wójta Gminy w terminie od 3 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r. Do wniosku należy załączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. oraz oświadczenie (pomoc inna niż de minimis). Ponadto rolnicy ubiegający się po raz pierwszy w danym roku o zwrot podatku akcyzowego na dużą jednostkę bydła załączają informację z ARiMR o ilości posiadanych jednostek.
Dlaczego opłaty za odpady komunalne wzrosły?
14 lipca 2020 r.
Od 01.VIII.2020 r. cena za odbiór odpadów w Gminie Inowrocław wynosić będzie 30 zł/miesiąc na osobę. Do przetargu na odbiór odpadów przystąpiły dwie firmy, z których najkorzystniejszą ofertę złożyła Spółka Remondis Bydgoszcz. Koszty wynikające z przetargu za odbiór, zagospodarowanie oraz organizację i prowadzenie PSZOK to 3 679 698,46 zł brutto/rok
Uwaga!!!
14 lipca 2020 r.
ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE STAWEK OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI OBOWIĄZUJĄCEJ OD 1 SIERPNIA 2020 ROKU
10 lipca 2020 r.
Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy informujemy, że prognozowane są burze z gradem - zagrożenie 1 stopnia. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 14:00 dnia 10.07.2020 r. do godz. 21:00 dnia 10.07.2020 r. i dotyczy obszaru powiatu inowrocławskiego.
Aktywizacja młodzieży NEET
9 lipca 2020 r.