Dziś jest piątek, 24 maja 2019 r.
     imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
Gmina Inowrocław jako wzorcowy model organizacji grupowych pobytów dzieci w sanatorium
24 maja 2019 r.
22 maja 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyła się konferencja poświęcona profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych u dzieci zorganizowana przez Uzdrowisko Ciechocinek S.A.
I Turniej Sportowy w Żalinowie
23 maja 2019 r.
Dnia 23 maja 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żalinowie odbył się I Turniej Sportowy. Gospodarze gościli u siebie jedenaście drużyn z Środowiskowych Domów Samopomocy.
22 maja 2019 r.
22 maja 2019 r. w Łojewie odbyła się V edycja Konkursu Historycznego p.n. "Kujawy solą płynące –powrót do słowiańskich korzeni". Uczniowie z pięciu placówek: Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Strzelnie, Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Toruniu i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach rywalizowali w różnych konkurencjach na terenie Prasłowiańskiego Gaju.
Uwaga! Komunikat
21 maja 2019 r.
Uwaga! Komunikat
Uwaga awaria!
21 maja 2019 r.
W związku z awarią pojazdu odbierającego bio-odpady z terenów nieruchomości informujemy, że akcja zbierania tej frakcji w maju zostaje odwołana.
Sukces uczennic z Gimnazjum w Sławęcinku.
20 maja 2019 r.
Sukces uczennic z Gimnazjum w Sławęcinku.
II Gminna Konferencja - IV Festiwal Matematyki
17 maja 2019 r.
Drugi dzień zajęć obejmujących IV Festiwal Matematyki w Gminie Inowrocław miał miejsce w Łojewie. 17 maja 2019 r. w Sali Biesiadnej CIS odbył się wykład dr Jana Amosa Jelinek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie pn. "Gry logiczne w edukacji dzieci".
IV Festiwal Matematyki w Orłowie
16 maja 2019 r.
16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. kardynała S. Wyszyńskiego w Orłowie odbyła się IV edycja „Festiwal Matematyki”. Od kilku lat impreza znana jest z doskonałej rozrywki dla dzieci łączącej naukę z zabawą.
Uwaga Rodzice ! Komunikat
16 maja 2019 r.
Uwaga Rodzice ! Komunikat
Edukacja sozologiczna w przedszkolu w Tupadłach
14 maja 2019 r.
Wieloletnie nawyki są trudne do przezwyciężenia, dlatego w pomocy naszej Planecie przybyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tupadłach, które z ogromnym zapałem podjęły się misji czuwania nad prawidłową segregacją w swoich domach.
Nabór do Dziennego Domu Senior+ w Żalinowie
13 maja 2019 r.
Trwa nabór do Dziennego Domu Senior+ w Żalinowie (2 wolne miejsca). Dzienny Dom Senior+ to miejsce dla osób powyżej 60 roku życia, które chcą aktywnie i w dobrym towarzystwie spędzać swój czas wolny. Pobyt trwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 13.30, każdy Senior jest przywieziony do Żalinowa i odwieziony do miejsca zamieszkania.
Dni Otwarte UE w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie
11 maja 2019 r.
11 maja 2019 r. w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie odbyło się "Spotkanie z tradycją i kulturą Kujaw" zorganizowane na Dni Otwarte UE. Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.
ANKIETA dla osób zainteresowanych lokalem mieszkalnym w ramach programu rządowego „MIESZKANIE PLUS”
10 maja 2019 r.
Niniejsza ankieta pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem Mieszkanie Plus wśród mieszkańców Gminy Inowrocław. Udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania ww. programu i planowaniu realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia.
Dyrektor z powierzeniem na 5 lat
9 maja 2019 r.
W związku z upływem okresu powierzenia stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach Wójt Gminy Inowrocław ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora.
Urodziny i imieniny Stacha
9 maja 2019 r.
7 maja 2019 r. miała miejsce rocznica urodzin Stanisława Przybyszewskiego, zaś 8 maja jest datą jego imienin.
LGD spotkanie informacyjno - konsultacyjne - Łojewo - 09.05.2019
9 maja 2019 r.
Dziś tj. 9 maja 2019 r. w Centrum Integracji Społecznej w Łojewie ma miejsce spotkanie w zakresie postępów we wdrażaniu LSR sympatyków i członków Stowarzyszenia.
Pięć lat łojewskiego Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
8 maja 2019 r.
8 maja 2019 roku, w Łojewie, świętowano jubileusz 5. lecia działalności Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Licznie zgromadzonych gości powitała kierownik Referatu Promocji i Kultury, szefowa Centrum – Małgorzata Znyk.
OTWARTY POJEDYNEK ORTOGRAFICZNY w ramach XXXVI Gminnego Konkursu Ortograficznego
6 maja 2019 r.
Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach zaprasza dorosłych mieszkańców i pracowników Gminy Inowrocław do udziału w OTWARTYM POJEDYNKU ORTOGRAFICZNYM w ramach XXXVI Gminnego Konkursu Ortograficznego.
Konkurs na film PROMOCYJNY UKAZUJĄCY ATRAKCJE LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA CZARNOZIEM NA SOLI
6 maja 2019 r.
Celem konkursu jest promowanie przez sztukę filmową aktywizacji społeczności lokalnej oraz pobudzanie zaangażowania jej w rozwój obszaru objętego LSR.
Uwaga!!!
30 kwietnia 2019 r.
Zapraszamy wszystkie mieszkanki gminy Inowrocław w wieku 50-69 lat, które w przeciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach NFZ. Panie w wieku 40-49 lat oraz powyżej 69 roku życia mogą przebadać się odpłatnie. Koszt 80 zł.