Dziś jest środa, 18 lipca 2018 r.
     imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon
 Gmina Inowrocław celebruje narodziny nowych mieszkańców na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski
21 czerwca 2018 r.
Gmina Inowrocław celebruje 100-lecie niepodległości Polski w bardzo radosny sposób. Władze gminy postanowiły powitać na świecie najmłodszych mieszkańców poprzez wręczenie upominków przypominających o tym istotnym dla kraju jubileuszu.
Spółdzielnia Socjalna WIGOR aktywizuje seniorów
21 czerwca 2018 r.
20 czerwca 2018 r. w Prasłowiańskim Gaju w Łojewie odbyło się symboliczne "Powitanie Lata" przez seniorów zamieszkałych w Gminie Inowrocław oraz Dąbrowa.
Sukces w konkursie literackim
21 czerwca 2018 r.
14 czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu został rozstrzygnięty konkurs literacki
20 czerwca 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu.Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 07:30 dnia 21.06.2018 r. do godz. 07:30 dnia 22.06.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLISKO
19 czerwca 2018 r.
WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. Nasz cel jest jasno określony: obrona i wspieranie lokalnych społeczności! Służba w WOT daje możliwości pogodzenia życia rodzinnego, pracy oraz nauki ze służbą wojskową. To formacja, w której możesz pozostać sobą.
I Szkolny Turniej Szachowy
19 czerwca 2018 r.
W dniu 15.06.2018r. w ramach nauczania przedniemu Edukacja przez szachy w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach odbyły się:  I Szkolny Turniej Szachowy oraz konkurs plastyczny pt. „Bajkowy świat szachów”.
Przedszkole na Medal
18 czerwca 2018 r.
Przedszkole Samorządowe Gminy Inowrocław zajęło II miejsce w kategorii Przedszkole Roku 2018 w powiecie inowrocławskim.
Projekt „Mega Misja”
18 czerwca 2018 r.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jaksicach zostali wybrani do programu „Mega Misja”, którego organizatorem była Fundacja Orange.
Stowarzyszenie z Latkowa w Skorzęcinie
18 czerwca 2018 r.
Jako, że nie samą pracą  żyje człowiek nadszedł czas dla członków Stowarzyszenia Mimo Wszystko na zasłużonego wypoczynku.
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie - Przygoda z Astrid Lindgren
18 czerwca 2018 r.
Z radością informujemy, że SP w Sławęcinku zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Przygoda z Astrid Lindgren".
Święto Rodziny w łojewskiej Świetlicy
15 czerwca 2018 r.
13 czerwca odbyła się podniosła uroczystość „Święto Rodziny”.
Święto Gminy
15 czerwca 2018 r.
W gmachu inowrocławskiego teatru, 14 czerwca, świętowano jubileusz 45. lecia Gminy Inowrocław. Podczas oficjalnej części wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz dyplomy, certyfikaty i wyróżnienia.
Przemówienie wójta gminy Inowrocław
15 czerwca 2018 r.
Przemówienie wójta gminy Inowrocław podczas obchodów 45. lecia gminy Inowrocław.
45 LAT GMINY INOWROCŁAW
14 czerwca 2018 r.
14 czerwca 2018 r. w gmachu inowrocławskiego Teatru Miejskiego odbyły się obchody 45-lecia Gminy Inowrocław.
KOMUNIKAT DLA ROLNIKÓW
14 czerwca 2018 r.
W związku z obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 czerwca 2018 r.
XLIV sesja Rady Gminy Inowrocław
14 czerwca 2018 r.
Termin posiedzenia: 18.06.2018r. godz. 8:00 Miejsce posiedzenia: Urząd Gminy Inowrocław ul. Królowej Jadwigi 43 w sali narad (parter) Program sesji: vide załącznik
Granty dla młodych NGO,  grup nieformalnych
Granty dla młodych NGO, grup nieformalnych
13 czerwca 2018 r.
Ośrodek TŁOK w Toruniu od 22 czerwca do 13 lipca br. będzie prowadził nabór na małe granty – do 5000 zł.
Rękodzieło Pań z Klubu Seniora "Łojewianie"
13 czerwca 2018 r.
Tym razem w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich zagościła piękna letnia kompozycja kwiatowa z bibuły. Panie z Klubu Seniora "Łojewianie" po raz kolejny uzupełniły piękną wystawę makami, chabrami oraz rumiankami.
Projekt  „Poznajemy ”ZakaMarki”
Projekt „Poznajemy ”ZakaMarki”
13 czerwca 2018 r.
12 czerwca do Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie przybyła 20. osobowa grupa w ramach projektu „Poznajemy zakamarki kujawsko-pomorskich konstelacji dobrych miejsc”, realizowanego przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną.
SEGREGOWANIE NA POLANIE
13 czerwca 2018 r.
Pod takim hasłem upłynął piąty już piknik sozologiczny w Karczynie, który odbył się 12 czerwca 2018 r. Impreza zorganizowana została przez Wójta Gminy – Tadeusza Kacprzaka na terenie składowiska odpadów - zrekultywowanego na cele przyrodnicze. Okazją ku temu był niedawny Dzień Dziecka oraz Światowy Dzień Ochrony Środowiska.