Dziś jest sobota, 24 sierpnia 2019 r.
     imieniny obchodzą: Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
Festyn rodzinny w Przedszkolu Samorządowym Gminy Inowrocław
10 czerwca 2019 r.
W piątkowe popołudnie, 7 czerwca na terenie przedszkola w Jaksicach odbył się „Festyn rodzinny” dla dzieci i rodziców ze wszystkich placówek Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław.
VII Gminny Konkurs Polonistyczny pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”
10 czerwca 2019 r.
7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbył się już po raz siódmy Gminny Konkurs Polonistyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas II i III ze wszystkich szkół z terenu gminy Inowrocław.
Odsłonięcie tablicy ks. Tadeusza Pawlaka w Jaksicach
10 czerwca 2019 r.
W niedzielę, 9 czerwca 2019 r. uczniowie i harcerze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach brali udział w niecodziennej uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej ks. Tadeuszowi Pawlakowi.
Piknik integracyjny „Z WIGOREM w lepsze jutro”
9 czerwca 2019 r.
8 czerwca 2019 r. w Żalinowie odbył się festyn podsumowujący działania projektu „Z WIGOREM w lepsze jutro”, realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Inowrocławiu. Seniorzy oraz dzieci uczęszczali na zajęcia Mobilnych Klubów Seniora i Juniora przez 1,5 roku. Festyn podsumowujący działania projektu we wspaniały sposób zintegrował pokolenia.
„Jak nie czytam, jak czytam”
7 czerwca 2019 r.
7 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze, o godz. 10.00 uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi: zastępcą wójta Gminy Inowrocław Markiem Karólewskim oraz dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław Małgorzatą Makowiecką, przyłączyli się do IV edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.
Partnerstwo z Gminą Wejherowo
6 czerwca 2019 r.
Będziemy współpracować z Gminą Wejherowo
Święto Wolności i Solidarności  w Gdańsku – obchody 30. lecia pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 1989 r.
Święto Wolności i Solidarności w Gdańsku – obchody 30. lecia pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 1989 r.
6 czerwca 2019 r.
Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinku w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Model Biznesowy w Lokalnej Społeczności
31 maja 2019 r.
W okresie ferii zimowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku rozpoczęła przygodę z projektem „Ferie z Ekonomią”.
DZIEŃ SAMORZĄDOWCA
27 maja 2019 r.
Dzień 27 maja uchwalony został przez Sejm RP w 2000 roku DNIEM SAMORZĄDOWCA. Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego. Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich radnych, sołtysów oraz pracowników samorządowych!
Gmina Inowrocław jako wzorcowy model organizacji grupowych pobytów dzieci w sanatorium
24 maja 2019 r.
22 maja 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyła się konferencja poświęcona profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych u dzieci zorganizowana przez Uzdrowisko Ciechocinek S.A.
I Turniej Sportowy w Żalinowie
23 maja 2019 r.
Dnia 23 maja 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żalinowie odbył się I Turniej Sportowy. Gospodarze gościli u siebie jedenaście drużyn z Środowiskowych Domów Samopomocy.
22 maja 2019 r.
22 maja 2019 r. w Łojewie odbyła się V edycja Konkursu Historycznego p.n. "Kujawy solą płynące –powrót do słowiańskich korzeni". Uczniowie z pięciu placówek: Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Strzelnie, Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Toruniu i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach rywalizowali w różnych konkurencjach na terenie Prasłowiańskiego Gaju.
Uwaga! Komunikat
21 maja 2019 r.
Uwaga! Komunikat
Uwaga awaria!
21 maja 2019 r.
W związku z awarią pojazdu odbierającego bio-odpady z terenów nieruchomości informujemy, że akcja zbierania tej frakcji w maju zostaje odwołana.
Sukces uczennic z Gimnazjum w Sławęcinku.
20 maja 2019 r.
Sukces uczennic z Gimnazjum w Sławęcinku.
II Gminna Konferencja - IV Festiwal Matematyki
17 maja 2019 r.
Drugi dzień zajęć obejmujących IV Festiwal Matematyki w Gminie Inowrocław miał miejsce w Łojewie. 17 maja 2019 r. w Sali Biesiadnej CIS odbył się wykład dr Jana Amosa Jelinek z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie pn. "Gry logiczne w edukacji dzieci".
IV Festiwal Matematyki w Orłowie
16 maja 2019 r.
16 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. kardynała S. Wyszyńskiego w Orłowie odbyła się IV edycja „Festiwal Matematyki”. Od kilku lat impreza znana jest z doskonałej rozrywki dla dzieci łączącej naukę z zabawą.
Uwaga Rodzice ! Komunikat
16 maja 2019 r.
Uwaga Rodzice ! Komunikat
Edukacja sozologiczna w przedszkolu w Tupadłach
14 maja 2019 r.
Wieloletnie nawyki są trudne do przezwyciężenia, dlatego w pomocy naszej Planecie przybyły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tupadłach, które z ogromnym zapałem podjęły się misji czuwania nad prawidłową segregacją w swoich domach.
Nabór do Dziennego Domu Senior+ w Żalinowie
13 maja 2019 r.
Trwa nabór do Dziennego Domu Senior+ w Żalinowie (2 wolne miejsca). Dzienny Dom Senior+ to miejsce dla osób powyżej 60 roku życia, które chcą aktywnie i w dobrym towarzystwie spędzać swój czas wolny. Pobyt trwa od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 13.30, każdy Senior jest przywieziony do Żalinowa i odwieziony do miejsca zamieszkania.