Dziś jest czwartek, 24 października 2019 r.
     imieniny obchodzą: Marta, Marcin, Rafał
5 dekad „Kolorowych” Krusza Zamkowa - 24.08.2019 r.
24 sierpnia 2019 r.
W sobotę, 24 sierpnia, Ludowy Klub Sportowy „Kolorowi” Krusza Zamkowa obchodził jubileusz 50. lecia istnienia.
Uwaga!!!
21 sierpnia 2019 r.
Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć wniosek do Wójta Gminy w terminie od 1 sierpnia do 2 września 2019r. Do wniosku należy załączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2019r. do 31 lipca 2019r.
Uwaga, zmiany funkcjonowania gminnej komunikacji autobusowej
19 sierpnia 2019 r.
Uwaga, zmiany funkcjonowania gminnej komunikacji autobusowej
Święto Plonów w Kłopocie - 17.08.2019 r.
17 sierpnia 2019 r.
W sobotę, 17 sierpnia, w Kłopocie odbyły się dożynki sołeckie. Mszę świętą dziękczynną w intencji rolników, sadowników, ogrodników odprawił ks. Leszek Kaczmarek, proboszcz parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Gospodarz gminy wójt Tadeusz Kacprzak dziękował za trud pracy na roli, a starostowie dożynek – Emilia Makowiecka i Tomasz Frelich obdarowali gości i mieszkańców bochenkami chleba z tegorocznych zbiorów.
16 sierpnia 2019 r.
Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy informujemy, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 10 mm do 20 mm, lokalnie 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.
Świętowanie plonów w Pławinie - 16.08.2019 r.
16 sierpnia 2019 r.
W piątek, 16 sierpnia, odbyły się dożynki sołeckie w Pławinie. Licznie przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości powitał sołtys Marek Maciaszczyk. Wójt Gminy Inowrocław - Tadeusz Kacprzak dziękował rolnikom za ich trudną pracę, za tegoroczne zbiory oraz życzył radosnego świętowania.
Uwaga!!!
13 sierpnia 2019 r.
ENEA Operator sp. z o.o., www.wylaczenia-eneaoperator.pl PLANOWANE WYŁĄCZENIA - Rejon Inowrocław
7 sierpnia 2019 r.
Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy informujemy, że prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - od 25 mm do 40 mm, miejscami 60 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 80 km/h.
II GMINNY FESTYN LATAWCA
7 sierpnia 2019 r.
21 września 2019r. Godz.11:00 Lotnisko Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu
1 sierpnia 2019 r.
W związku z awarią śmieciarki, odpady zmieszane z miejscowości Dziennice, Komaszyce, Trzaski, Marulewy zostaną odebrane w godzinach popołudniowych, 1 sierpnia 2019 roku.
O bezpieczeństwie własnym i innych
1 sierpnia 2019 r.
Spotkanie policjantów w Środowiskowym Domu Samopomocy i Dziennym Domu Senior + w Żalinowie polegało na poprowadzeniu zajęć w formie warsztatów. Tematyka obejmowała relacje między ludźmi, zasady wypoczynku nad wodą, wzywania pomocy, ochronę wizerunku i metody działania oszustów.
UWAGA - MATURZYSTO - XVIII EDYCJA STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
31 lipca 2019 r.
Szczegółowe informacje dotyczące stypendiów znajdują się w załącznikach.
Rekrutacja do projektu „Czas na zmianę”
31 lipca 2019 r.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowrocławiu rozpoczyna realizację projektu „Czas na zmianę” współfinansowany przez Unię Europejską w Ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Osi priorytetowej 11 Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, Działania 7.1.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
30 lipca 2019 r.
Zwrot podatku akcyzowego dla rolników - sierpień 2019r.
Gry strategiczne z Policją 2019
29 lipca 2019 r.
Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu i Gmina Inowrocław już szósty rok z rzędu przygotowały plenerową inicjatywę profilaktyczną. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, z których skorzystało ponad stu uczestników przedsięwzięcia.
26 lipca 2019 r.
APEL do hodowców trzody chlewnej Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii
Zwrot podatku akcyzowego dla rolników - sierpień 2019r.
26 lipca 2019 r.
Uchwała antysmogowa
23 lipca 2019 r.
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego Informuję, że w dniu 24 czerwca 2019 r. sejmik województwa kujawsko-pomorskiego podjął uchwałę nr VIII/136/19 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwałę antysmogową”).
22 lipca 2019 r.
Wójt Gminy Inowrocław zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w sprawie opracowania „Programu Rewitalizacji Gminy Inowrocław na lata 2019-2023”, w ramach których zostanie zorganizowane otwarte spotkanie z mieszkańcami Gminy Inowrocław w dniu 29.07.2019 r. w budynku Urzędu Gminy Inowrocław o godz. 10:00.
Uwaga! Komunikat
19 lipca 2019 r.