Dziś jest czwartek, 24 maja 2018 r.
     imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
Gminne Święto Strażaków
8 maja 2018 r.
W piątek, 4 maja, strażacy z Gminy Inowrocław tradycyjnie na św. Floriana obchodzili Dzień Strażaka.
Pamiętamy o Stanisławie Przybyszewskim - 150. rocznica urodzin - pisarza - Góra 7.05.2018 r.
7 maja 2018 r.
7 maja 1868 roku w Łojewie przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych przedstawicieli Młodej Polski - Stanisław Przybyszewski. Dzisiaj mija dokładnie 150 lat od Jego narodzin.
Materiały dotyczące Afrykańskiego Pomoru Świń.
7 maja 2018 r.
W załączeniu prezentacja z materiałami ASF
Informacja dla gmin
7 maja 2018 r.
Od dnia 8 maja 2018 r. rozpoczyna się proces przełączania zgłoszeń kierowanych na numer alarmowy Policji 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgodnie z załączonym harmonogramem. Od 15 maja dzwoniąc na 997 z Województwa Kujawsko Pomorskiego zgłoszenia realizowane będą przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.
Edukacja sozologiczna wśród najmłodszych
7 maja 2018 r.
W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Inowrocław przeprowadzili zajęcia z edukacji sozologicznej dla Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Jaksicach.
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - SP Orłowo
7 maja 2018 r.
W coroczny kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Orłowie wpisny jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta przypadły w tym roku na dzień 30 kwietnia. Uroczystość była dobrą okazją, by uzmysłowić uczniom rolę i znaczenie takich słów jak "ojczyzna" i "patriotyzm".
Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Orłowie
7 maja 2018 r.
Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska, wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Orłowie.
Dzień Strażaka
4 maja 2018 r.
Dzień Strażaka
2 maja 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 22:00 dnia 02.05.2018 r. do godz. 07:30 dnia 04.05.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
2 maja – Dzień Flagi
2 maja 2018 r.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone 2 maja skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP.
Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie pomocy społecznej
30 kwietnia 2018 r.
w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób pod tytułem: „Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żalinowie” w związku z realizacją projektu „Utworzenie i funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żalinowie’’
27 kwietnia 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy że, prognozuje się wystąpienie burz z porywami wiatru do 65 km/h. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 07:30 dnia 29.04.2018 r. do godz. 07:30 dnia 01.05.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
V Spotkanie Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej
26 kwietnia 2018 r.
Dnia 26.04.2018 r. w gmachu Centrum Integracji Społecznej w Łojewie odbyło się V Spotkanie Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej (RKES).
Ogłoszenie o otwartym naborze partnera
26 kwietnia 2018 r.
Ogłoszenie o otwartym naborze partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Działanie 5.1 Infrastruktura drogowa
Stowarzyszenie Mimo Wszystko w Latkowie
26 kwietnia 2018 r.
Kwietniowa pogoda (kwiecień plecień...) nie sprzyja pracy na świeżym powietrzu. Póki co, spotykamy się w naszym pomieszczeniu i udoskonalamy metode quillingu.
Wiosna w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
25 kwietnia 2018 r.
Dzięki inicjatywie Pań z Klubu Seniora "Łojewianie" do Centrum Dziedzictwa Kujaw zachodnich zawitała wiosna!
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym – SP Turzany
25 kwietnia 2018 r.
Dnia 21.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich odbył się kolejny etap XLI Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.
Turniej Bonduelle w Gniewkowie
25 kwietnia 2018 r.
W sobotę 21 kwietnia dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku brały udział w X Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Dyrektora Bonduelle w Gniewkowie.
Informacja Wójta Gminy Inowrocław
25 kwietnia 2018 r.
W związku z interpelacją zgłoszoną przez radnego Krzysztofa Kołtuńskiego podczas XLII Sesji Rady Gminy Inowrocław dnia 18.IV.2018 r.
Egzamin Gimnazjalny SP Sławęcinek
23 kwietnia 2018 r.
W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego.