Dziś jest sobota, 20 października 2018 r.
     imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra, Jan
Gmina Inowrocław na „Kujawskich  Nowalijkach”
Gmina Inowrocław na „Kujawskich Nowalijkach”
8 lipca 2018 r.
W niedzielę, 8 lipca, już po raz szósty, pod kruszwicką Mysią Wieżą odbyła impreza plenerowa pn. „Kujawskie Nowalijki”
Dzieci ze świetlicy w Łojewie z wizytą w stadninie koni
6 lipca 2018 r.
Szukając ciekawego pomysłu na spędzenie wakacyjnego czasu, po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty, wybrałam się z dziećmi do stadniny koni państwa Doroty i Andrzeja Włodarczyków w Łojewie.
Warsztaty językowe dla dzieci organizowane przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR
6 lipca 2018 r.
Dzieci uczestniczące w projekcie "Z WIGOREM w lepsze jutro" prowadzonym przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR przez pierwsze 2 tygodnie wakacji uczestniczą  w warsztatach językowych w Prasłowiańskim Gaju w Łojewie.
Wystawa kwiatowa w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
5 lipca 2018 r.
Tym razem w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich zagościły przepiękne róże z bibuły oraz krepy wykonane przez p. Jadwigę Białą z Klubu Seniora "Łojewianie".
Półkoloniści z SP Góra w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
5 lipca 2018 r.
5 lipca 2018 r. sympatyczna grupa półkolonistów ze Szkoły Podstawowej w Górze odwiedziła Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w ramach półkolonii "Świat sprzed lat".
XVII Edycja Programu Stypendium Pomostowych dla maturzystów
4 lipca 2018 r.
„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.
Relacja z IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie
1 lipca 2018 r.
W dniach 28 czerwca  - 1 lipca 2018 roku  dwudziestu artystów z rzeźbiarzy z Białorusi, Litwy, Niemiec, Polski i Ukrainy  walczyło    o zaszczytny  tytuł Międzynarodowego  Mistrza Polski w Rzeźbieniu w Drewnie.
Półkoloniści z inowrocławskiej "czwórki" na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie
29 czerwca 2018 r.
Kolejna grupa półkolonistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odwiedziła rzeźbiarzy podczas ich prac na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie w Łojewie.
2. dzień IV Międzynarodowych Mistrzostw w Rzeźbieniu w Drewnie
29 czerwca 2018 r.
Przedstawiamy Państwu fotorelację z drugiego dnia IV Międzynarodowych Mistrzostw w Rzeźbieniu w Drewnie. Jak widać na fotografiach praca wre a rzeźby nabierają coraz piękniejszych kształtów! Już teraz gorąco zapraszamy Państwa na niedzielny na finał Mistrzostw!
Pierwsi zwiedzający na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie
28 czerwca 2018 r.
Pierwsza grupa zwiedzających pojawiła się na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie w Łojewie.
1. dzień IV Międzynarodowych Mistrzostw w Rzeźbieniu w Drewnie
28 czerwca 2018 r.
28.06.2018 r. w Łojewie rozpoczęły się zmagania uczestników IV Międzynarodowych Mistrzostw w Rzeźbieniu w Drewnie.
IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rzeźbieniu w Drewnie
28 czerwca 2018 r.
Od 28.06.2018 r. w Łojewie rozpoczynają się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rzeźbieniu w Drewnie.
Dzieci ze świetlicy wiejskiej w Kruszy Podlotowej w Centrum Zabaw "Frajda"
28 czerwca 2018 r.
Pierwsze dwa dni wakacji dzieci i młodzież z świetlicy wiejskiej z Kruszy Podlotowej spędziły w Centrum Zabaw "Frajda".
Łojewo w siódmej edycji  „Paszportu turystycznego”
Łojewo w siódmej edycji „Paszportu turystycznego”
27 czerwca 2018 r.
Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich, "Prasłowiański Gaj", Krusza Zamkowa "Askaukalis" oraz Villa Orłowo znalazły się na mapie turystycznej oraz w mini przewodniku "Paszport turystyczny" wydanym przez Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.
Nabór kandydatów na wolne stanowisko instruktor terapii zajęciowej w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żalinowie
27 czerwca 2018 r.
Spółdzielnia Socjalna WIGOR będąca spółdzielnią osób prawnych założona przez Gminę Inowrocław i Gminę Dąbrowa w ramach zadania publicznego pt. „Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żalinowie”ogłasza nabór na wolne stanowisko instruktor terapii zajęciowej.
Wycieczka do Torunia - „Z Wigorem w lepsze jutro – Mobilny Klub Juniora”
26 czerwca 2018 r.
Ubiegły tydzień obfitował w różne atrakcje dla społeczności świetlicowej. W połowie tygodnia młodzież i dzieci uczestniczące w projekcie „Z Wigorem w lepsze jutro – Mobilny Klub Juniora” pojechały na wycieczkę do Torunia (każda grupa innego dnia).
Festyn dla dzieci przy Świetlicy Wiejskiej w Łojewie
26 czerwca 2018 r.
W piątek z okazji rozpoczęcia wakacji, na powitanie lata odbył się przy Świetlicy Wiejskiej w Łojewie festyn dla dzieci. Współorganizatorem tego festynu było Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Łojewie.
Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław na Pikniku Historycznym LGD
26 czerwca 2018 r.
24 czerwca 2018 r. na gniewkowskim Rynku odbył sie "Piknik Historyczny LGD Czarnoziem na Soli z Ziołami w tle". W konkursach kulinarnych zorganizowanych podczas pikniku wzięły udział Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław.
Wnioski o „Dobry Start” już od lipca 2018r.
25 czerwca 2018 r.
„Dobry Start” to 300 zł wsparcia wypłacanego raz. w roku wszystkim uczniom. Wnioski można złożyć już od 1 lipca.
Piąty Sportowy Piknik Rodzinny w Miechowicach
25 czerwca 2018 r.
Miniona niedziela, 24 czerwca br. po raz kolejny upłynęła w sołectwie Miechowice pod znakiem dobrej zabawy, relaksu oraz zdrowej, sportowej rywalizacji.