Dziś jest poniedziałek, 12 listopada 2018 r.
     imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad
16 lipca 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 15:00 dnia 16.07.2018 r. do godz. 15:00 dnia 17.07.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
XLVI sesja Rady Gminy Inowrocław
16 lipca 2018 r.
Termin posiedzenia: 17.07.2018r. godz. 8:15 Miejsce posiedzenia: Urząd Gminy Inowrocław ul. Królowej Jadwigi 43 w sali narad (parter) Program sesji: vide załącznik
 Półkolonie w Sławęcinku
16 lipca 2018 r.
Tegoroczne półkolonie w naszej świetlicy w Sławęcinku rozpoczęły się 9 lipca br. i trwały do 13 lipca br.
Wycieczka do Inowrocławia - Świetlica w Łojewie
13 lipca 2018 r.
Po środowych zmaganiach z policją, pojechaliśmy w czwartek 12 lipca na wycieczkę do Inowrocławia. Głównym celem wyprawy i najbardziej atrakcyjnym był basen „Wodny Park”.
Dzieci ze świetlicy w Łojewie podczas "Gier strategicznych z policją"
13 lipca 2018 r.
Jak wakacje to i różne atrakcje. W środę 11 lipca społeczność świetlicowa brała udział w „Grach strategicznych z Policją” w Łojewie.
Gry Strategiczne z Policją – Łojewo 2018 za nami
12 lipca 2018 r.
Już po raz piąty, służby przygotowały mnóstwo atrakcji dla blisko stu uczestników profilaktyki pn. „Gry Strategiczne z Policją – Łojewo 2018". Pasjonujących wręcz konkurencji było tak wiele, że nikt się nie nudził, a wytrwale pracował na punkty dla swojej drużyny. Tegoroczne gry wygrała świetlica w Jaksicach.
Zwrot podatku akcyzowego dla rolników - sierpień 2018r.
11 lipca 2018 r.
Wszystkim rolnikom przypominamy o możliwości odzyskania podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć wniosek do Wójta Gminy w terminie od 01 sierpnia do 31 sierpnia 2018r. Do wniosku należy załączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 01 lutego do 31 lipca 2018r.
11 lipca 2018 r.
Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 12:00 dnia 11.07.2018 r. do godz. 15:00 dnia 12.07.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
Goście z Wągrowca
10 lipca 2018 r.
W dniu 9 lipca gościliśmy delegację z Wagrowca w osobach wójta gminy p. Przemysława Majchrzaka i p. Małgorzatę Bejma, kierownika ds. organizacji i kadr oraz przedstawicieli Wagrowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego - p. Danutę (prezes) i Sebastiana Chosińskich.
Stowarzyszenie z Latkowa na Nowalijkach w Kruszwicy
9 lipca 2018 r.
W niedzielę dnia 08.07. br nasze Stowarzyszenie "Mimo wszystko" z Latkowa  brało udzial w Kujawskich Nowalijkach w Kruszwicy.
Gmina Inowrocław na „Kujawskich  Nowalijkach”
Gmina Inowrocław na „Kujawskich Nowalijkach”
8 lipca 2018 r.
W niedzielę, 8 lipca, już po raz szósty, pod kruszwicką Mysią Wieżą odbyła impreza plenerowa pn. „Kujawskie Nowalijki”
Dzieci ze świetlicy w Łojewie z wizytą w stadninie koni
6 lipca 2018 r.
Szukając ciekawego pomysłu na spędzenie wakacyjnego czasu, po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty, wybrałam się z dziećmi do stadniny koni państwa Doroty i Andrzeja Włodarczyków w Łojewie.
Warsztaty językowe dla dzieci organizowane przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR
6 lipca 2018 r.
Dzieci uczestniczące w projekcie "Z WIGOREM w lepsze jutro" prowadzonym przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR przez pierwsze 2 tygodnie wakacji uczestniczą  w warsztatach językowych w Prasłowiańskim Gaju w Łojewie.
Wystawa kwiatowa w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
5 lipca 2018 r.
Tym razem w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich zagościły przepiękne róże z bibuły oraz krepy wykonane przez p. Jadwigę Białą z Klubu Seniora "Łojewianie".
Półkoloniści z SP Góra w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
5 lipca 2018 r.
5 lipca 2018 r. sympatyczna grupa półkolonistów ze Szkoły Podstawowej w Górze odwiedziła Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w ramach półkolonii "Świat sprzed lat".
XVII Edycja Programu Stypendium Pomostowych dla maturzystów
4 lipca 2018 r.
„Stypendia Pomostowe” to rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.
Relacja z IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie
1 lipca 2018 r.
W dniach 28 czerwca  - 1 lipca 2018 roku  dwudziestu artystów z rzeźbiarzy z Białorusi, Litwy, Niemiec, Polski i Ukrainy  walczyło    o zaszczytny  tytuł Międzynarodowego  Mistrza Polski w Rzeźbieniu w Drewnie.
Półkoloniści z inowrocławskiej "czwórki" na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie
29 czerwca 2018 r.
Kolejna grupa półkolonistów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odwiedziła rzeźbiarzy podczas ich prac na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie w Łojewie.
2. dzień IV Międzynarodowych Mistrzostw w Rzeźbieniu w Drewnie
29 czerwca 2018 r.
Przedstawiamy Państwu fotorelację z drugiego dnia IV Międzynarodowych Mistrzostw w Rzeźbieniu w Drewnie. Jak widać na fotografiach praca wre a rzeźby nabierają coraz piękniejszych kształtów! Już teraz gorąco zapraszamy Państwa na niedzielny na finał Mistrzostw!
Pierwsi zwiedzający na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie
28 czerwca 2018 r.
Pierwsza grupa zwiedzających pojawiła się na IV Międzynarodowych Mistrzostwach w Rzeźbieniu w Drewnie w Łojewie.