Dziś jest niedziela, 22 kwietnia 2018 r.
     imieniny obchodzą: Kaja, Leon, Łukasz
Dąb Niepodległości   w Turzanach  upamiętniający setną  rocznicę odzyskania niepodległości  przez Polskę
Dąb Niepodległości w Turzanach upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę
20 kwietnia 2018 r.
W dniu 20 kwietnia 2018 roku w Turzanach odbyło się uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości z okazji upamiętnienia 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
UWAGA - komunikat dla rolników Gminy Inowrocław
20 kwietnia 2018 r.
W nawiązaniu do wniosków ze spotkania Wójta Gminy Inowrocław z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Pragniemy zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg serwisowych Obwodnicy Miasta Inowrocławia.
Spółdzielnia Socjalna WIGOR – Z myślą o naszych Seniorach
20 kwietnia 2018 r.
Spółdzielnia Socjalna WIGOR od samego początku działalności szczególną uwagę poświęca aktywizacji seniorów. Prowadzi Mobilny Klub Seniora, Dzienny Dom Senior + w Żalinowie.
Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Górze
20 kwietnia 2018 r.
Dnia 20.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbyło się spotkanie z okazji Dnia Ziemi, który w tym roku przypada 22 kwietnia.
Mobilny Klub Seniora - Z WIGOREM w lepsze jutro
19 kwietnia 2018 r.
19.04.2018 r. panie z Klubu Seniora „Łojewianie” spotkały się w ramach projektu Mobilnego Klubu Seniora - „Z WIGOREM w lepsze jutro”, realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR. Spotkanie miało charakter kulinarny.
Śladami Stanisława Przybyszewskiego – wizyta w Wągrowcu  18.04.2018 R.
Śladami Stanisława Przybyszewskiego – wizyta w Wągrowcu 18.04.2018 R.
18 kwietnia 2018 r.
W dniu 18 kwietnia 2018 r. delegacja w składzie: wójt Tadeusz Kacprzak, pracownicy referatu promocji i kultury – Małgorzata Znyk, Waldemar Zieliński oraz prezes Towarzystwa Rozwoju Łojewa im. St. Przybyszewskiego - p. Zenon Lewandowski odwiedzili Wagrowiec - na zaproszenie szefowej Wągrowickiego Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. Stanisława Przybyszewskiego p. Danuty Chosińskiej.
Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak zaprasza
17 kwietnia 2018 r.
Z okazji upamiętnienia 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak zaprasza Mieszkańców Gminy Inowrocław
Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
17 kwietnia 2018 r.
W dniu 13 kwietnia 2018 roku odbył się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych.
XX Turnieju o Puchar Księdza Proboszcza w Tenisie Stołowym.
17 kwietnia 2018 r.
14 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach wzięli udział w XX Turnieju o Puchar Księdza Proboszcza w Tenisie Stołowym.
16 kwietnia 2018 r.
16-17.04.18 r. opady deszczu, o natężeniu umiarkowanym lub silnym od 5-15 mm, lokalnie 30 mm. Miejscami burze z porywami wiatru do 65 km/h.
Miejsca Pamięci (1918-1920), 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę
16 kwietnia 2018 r.
Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie również zaangażowało się w upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby zachować pamięć na temat wydarzeń związanych z walką o wolność i suwerenność Polski w latach 1918-1920 przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych miejsc pamięci – tablic, pomników, mogił żołnierskich znajdujących się na terenie Powiatu Inowrocławskiego.
„Giełda szkół” - SP Sławęcinek
16 kwietnia 2018 r.
Dnia 11.04.2018r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku odbyła się „Giełda szkół”. Po raz 15 gościliśmy w naszych  murach przedstawicieli (nauczycieli i uczniów) 20 szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z Inowrocławia, powiatu inowrocławskiego oraz miasta Bydgoszczy.
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław
14 kwietnia 2018 r.
14.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbył się II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Inowrocław.
Piknik Historyczny DLA NIEPODLEGŁEJ
13 kwietnia 2018 r.
13 kwietnia 2018 r. roku w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbył się Piknik historyczny  DLA NIEPODLEGŁEJ.  Projekt zrealizowany został w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
13 kwietnia 2018 r.
Burze z opadami deszczu od 5 mm do 10 mm, lokalnie około 15 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.
I POWIATOWY KONKURS POETYCKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. „STROFY ZNAD GOPŁA”
12 kwietnia 2018 r.
UWAGA KONKURS!
Stowarzyszenie Mimo Wszystko - Latkowo
12 kwietnia 2018 r.
Quilling - daj się wkręcić! Quilling to fantastyczna metoda dekoracji, polegająca na tworzeniu ozdób za pomocą wąskich paseczków kolorowego papieru. Paski zwija się i formuje, nadając im przeróżne kształty.
Uczeń Gminy Inowrocław w Lidze Zadaniowej Wydziału Matematyki i Informatyki w Toruniu
11 kwietnia 2018 r.
II miejsce Mateusza Szumowskiego w Lidze Zadaniowej
Wielkanoc w świetlicy w Łojewie
4 kwietnia 2018 r.
„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas. Wszystko rozkwita w słońca blasku. I wielka miłość rośnie w nas. Miłość do ludzi, do przyrody. W zielone każdy gra. Już zima poszła spać za morze a w naszych sercach radość gra.”
4 kwietnia 2018 r.
Centrum Integracji Społecznej