Dziś jest środa, 19 czerwca 2019 r.
     imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Uroczystości wręczenia nagród dla wyróżniających się uczniów Gminy Inowrocław
18 czerwca 2019 r.
W środę, 18 czerwca 2019 r. w sali biesiadnej CIS odbyła się uroczystości wręczenia nagród dla wyróżniających się uczniów uczęszczających do szkół Gminy Inowrocław.
Absolutorium dla Wójta Gminy Inowrocław
18 czerwca 2019 r.
17 czerwca 2019 r. podczas VIII Sesji Rady Gminy Inowrocław, radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Inowrocław z tytułu wykonania budżetu za rok 2018. Włodarz Gminy - Tadeusz Kacprzak otrzymał podziękowania i gratulacje od radnych, sołtysów, dyrektorów jednostek organizacyjnych i kierowników referatów Urzędu Gminy Inowrocław.
Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
17 czerwca 2019 r.
W niedzielę 16 czerwca 2019 r. w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z dumą informujemy, iż Spółdzielnia Socjalna WIGOR z Żalinowa wyróżniona została w kategorii „działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka”.
11 czerwca 2019 r.
W związku z awarią samochodu odbiór odpadów BIO z harmonogramu zostanie przesunięty o czas naprawy. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość.
Konkurs kulinarny na „MISTRZOWSKI ŻUREK“
11 czerwca 2019 r.
Zapraszamy gospodynie z Gminy Inowrocław do udziału w konkursie kulinarnym na „MISTRZOWSKI ŻUREK“, organizowanego podczas finału V Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie!
Festyn rodzinny w Przedszkolu Samorządowym Gminy Inowrocław
10 czerwca 2019 r.
W piątkowe popołudnie, 7 czerwca na terenie przedszkola w Jaksicach odbył się „Festyn rodzinny” dla dzieci i rodziców ze wszystkich placówek Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław.
VII Gminny Konkurs Polonistyczny pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”
10 czerwca 2019 r.
7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbył się już po raz siódmy Gminny Konkurs Polonistyczny, w którym wzięli udział uczniowie klas II i III ze wszystkich szkół z terenu gminy Inowrocław.
Odsłonięcie tablicy ks. Tadeusza Pawlaka w Jaksicach
10 czerwca 2019 r.
W niedzielę, 9 czerwca 2019 r. uczniowie i harcerze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach brali udział w niecodziennej uroczystości odsłonięcia tablicy poświęconej ks. Tadeuszowi Pawlakowi.
Piknik integracyjny „Z WIGOREM w lepsze jutro”
9 czerwca 2019 r.
8 czerwca 2019 r. w Żalinowie odbył się festyn podsumowujący działania projektu „Z WIGOREM w lepsze jutro”, realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Inowrocławiu. Seniorzy oraz dzieci uczęszczali na zajęcia Mobilnych Klubów Seniora i Juniora przez 1,5 roku. Festyn podsumowujący działania projektu we wspaniały sposób zintegrował pokolenia.
„Jak nie czytam, jak czytam”
7 czerwca 2019 r.
7 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze, o godz. 10.00 uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi: zastępcą wójta Gminy Inowrocław Markiem Karólewskim oraz dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław Małgorzatą Makowiecką, przyłączyli się do IV edycji ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.
Partnerstwo z Gminą Wejherowo
6 czerwca 2019 r.
Będziemy współpracować z Gminą Wejherowo
Święto Wolności i Solidarności  w Gdańsku – obchody 30. lecia pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 1989 r.
Święto Wolności i Solidarności w Gdańsku – obchody 30. lecia pierwszych, częściowo wolnych wyborów z 1989 r.
6 czerwca 2019 r.
Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sławęcinku w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Model Biznesowy w Lokalnej Społeczności
31 maja 2019 r.
W okresie ferii zimowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku rozpoczęła przygodę z projektem „Ferie z Ekonomią”.
DZIEŃ SAMORZĄDOWCA
27 maja 2019 r.
Dzień 27 maja uchwalony został przez Sejm RP w 2000 roku DNIEM SAMORZĄDOWCA. Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego. Najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich radnych, sołtysów oraz pracowników samorządowych!
Gmina Inowrocław jako wzorcowy model organizacji grupowych pobytów dzieci w sanatorium
24 maja 2019 r.
22 maja 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbyła się konferencja poświęcona profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych u dzieci zorganizowana przez Uzdrowisko Ciechocinek S.A.
I Turniej Sportowy w Żalinowie
23 maja 2019 r.
Dnia 23 maja 2019 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Żalinowie odbył się I Turniej Sportowy. Gospodarze gościli u siebie jedenaście drużyn z Środowiskowych Domów Samopomocy.
22 maja 2019 r.
22 maja 2019 r. w Łojewie odbyła się V edycja Konkursu Historycznego p.n. "Kujawy solą płynące –powrót do słowiańskich korzeni". Uczniowie z pięciu placówek: Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Strzelnie, Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu, Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Toruniu i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach rywalizowali w różnych konkurencjach na terenie Prasłowiańskiego Gaju.
Uwaga! Komunikat
21 maja 2019 r.
Uwaga! Komunikat
Uwaga awaria!
21 maja 2019 r.
W związku z awarią pojazdu odbierającego bio-odpady z terenów nieruchomości informujemy, że akcja zbierania tej frakcji w maju zostaje odwołana.
Sukces uczennic z Gimnazjum w Sławęcinku.
20 maja 2019 r.
Sukces uczennic z Gimnazjum w Sławęcinku.