Mieszkaniec
 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Twitterze
Kalendarz zbiórki odpadów komunalnych z terenu Gminy Inowrocław
Gmina Inowrocław - Kalendarz zbiórki odpadów komunalnych z terenu Gminy Inowrocław

Szanowni Państwo

W załączeniu publikujemy harmonogram zbiórki odpadów komunalnych na okres od stycznia do czerwca, oraz od lipca do grudnia 2021 r.

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na odpady ulegające biodegradacji pochodzenia roślinnego, które należy wystawiać w brązowym pojemniku o odpowiedniej pojemności.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na indywidualne nr kont lub w kasie Urzędu Gminy Inowrocław do 10 dnia każdego miesiąca. Prosimy o zawiązywanie worków i trzymanie psów na uwięzi.


Kolorystyka worków do segregacji:
Frakcję odpadów w skład której wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, zbiera się w workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier”.
Frakcję odpadów w skład której wchodzą odpady ze szkła, zbiera się w workach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”.
Frakcje odpadów w skład których wchodzą odpady metali, odpady tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, zbiera się w workach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”.

Frakcję odpadów „BIO” pochodzenia roślinnego należy umieszczać w pojemniku(ach) koloru brązowego. Aby uniknąć zagniwania tych odpadów proponujemy zakup lub dzierżawę tych pojemników wyposażonych w kratkę wentylacyjną.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Harmonogram 7-12/2021  
(448 KB / .pdf)
 
Na górę