Dziś jest środa, 23 stycznia 2019 r.
     imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund
Piknik rodzinny w Łojewie
26 maja 2018 r.
26 maja 2018 roku w Łojewie odbyło się spotkanie z okazji dwóch pięknych świąt – Dnia Matki i Dnia Dziecka.
Absolutorium dla Wójta Gminy Inowrocław
25 maja 2018 r.
Podczas XLIII Sesji Rady Gminy Inowrocław, która odbyła się 25 maja 2018 roku radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Inowrocław z tytułu wykonania budżetu za rok 2017.
Zespół Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
25 maja 2018 r.
25 maja 2018 r. Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich odwiedziły dwie klasy dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy.
Uczniowie z SP Góra w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
25 maja 2018 r.
Fantastycznie spędzony dzień w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu mają za sobą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze. 24 maja 2018 r. uczestnicy projektu "Świat Książką Malowany" realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze w ramach grantu Banku Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego WBK mieli szansę obejrzeć cztery wystawy składające się na Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej.
Konferencja Matematyczna w Orłowie
25 maja 2018 r.
W godzinach popołudniowych w Szkole Podstawowej im. Kar. Stefana Wyszyńskiego w Orłowie odbyła się I konferencja gminna pt. „Maths the first” , będą elementem „Festiwalu Matematyki” adresowana do nauczycieli, rodziców i wszelkich zainteresowanych osób.
III Festiwal Matematyki w Orłowie
25 maja 2018 r.
24 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. kardynała S. Wyszyńskiego w Orłowie odbyła się III edycja fantastycznej imprezy o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym pn. „Festiwal Matematyki”.
25 maja 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. Ostrzeżenie wydano na okres ważności 28.05.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
Oferta Lato 2018
25 maja 2018 r.
Szukasz pomysłu na dobre wakacje dla Twojego dziecka? Mamy rozwiązanie :-)
Uwaga!!!
23 maja 2018 r.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu informuje, że w okresie od 16 maja do II dekady czerwca 2018 roku planowane są ratownicze zabiegi samolotowe we fragmentach drzewostanów sosnowych, w których wystąpiła gradacyjnie brudnica mniszka, strzygonia choinówka i barczatka sosnówka.
Aktywne seniorki z Klubu Seniora Łojewianie
23 maja 2018 r.
Panie z Klubu Seniora "Łojewianie" na bieżąco uzupełniają piękną wystawę kwiatową wykonaną z bibuły oraz krepy, znajdującą się w holu Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie.
Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji w sprawie uchwalenia zmiany statutu sołectwa Łakocin.
23 maja 2018 r.
Zgodnie z założeniami Zarządzenia nr 401/2018 Wójta Gminy Inowrocław z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych z mieszkańcami gminy Inowrocław w sprawie zmiany statutu sołectwa Łąkocin.
Wycieczka rowerowa dzieci ze Świetlicy w Łojewie
22 maja 2018 r.
W naszej świetlicy odbywają się zajęcia projektowe dla dzieci i młodzieży „Z Wigorem w lepsze jutro - Mobilny Klub Juniora”, realizowane przez spółdzielnię Socjalną Wigor w Łojewie. Zajęcia te są bardzo ciekawe i urozmaicone, także dzieci chętnie w nich biorą udział.
21 maja 2018 r.
Wójt Gminy Inowrocław informuje, że Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z siedzibą w Bydgoszczy w dniu 26 kwietnia 2018r. wydał Decyzję BD.RET.070.100.2018.EK o zatwierdzeniu taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków dla Gminnego Zakładu Komunalnego Inowrocław z siedzibą w Kruśliwcu na terenie gminy Inowrocław na okres trzech lat tj. od 26.05.2018r do 25.05.2021 r.
Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu
21 maja 2018 r.
14 maja 2018 r. na placu przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu odbyło się spotkanie samorządowców wszystkich szczebli na Inauguracji regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączonej z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym.
III FESTIWAL MATEMATYKI w Szkole Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Orłowie
21 maja 2018 r.
24 maja 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Orłowie odbędzie się III FESTIWAL MATEMATYKI.
Bawarczycy w Łojewie
19 maja 2018 r.
W piątek, 19 maja br., Łojewo odwiedzili goście z Niemiec.
Magdalena Dąbrowska Człowiekiem roku 2017 Gminy Inowrocław
18 maja 2018 r.
18.05.2018 r. rozstrzygnięto plebiscyt zorganizowany przez redakcję "Tygodnika Powiatu i Gmin" na najpopularniejszych ludzi 2017 roku w powiecie inowrocławskim i wchodzących w jego skład gminach.
Sympozjum polsko-włoskie na temat sztuki romańskiej
18 maja 2018 r.
16.05.2018 r. w  Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu odbyło się polsko-włoskie sympozjum naukowe. Spotkanie poświęcono prezentacji sztuki romańskiej na Kujawach oraz porównanie jej z architekturą włoską.
Włosi na Bursztynowym Szlaku
18 maja 2018 r.
W dniu 15 maja 2018 roku  odbyło się spotkanie wójta Gminy Inowrocław p. Tadeusza Kacprzaka z przedstawicielami włoskiej gminy Badoere/Morgano  (prowincja Treviso) na czele z Domenico Basso -  radnym gminy, w gmachu Urzędu Gminy Inowrocław.
E-urzędy przyjazne interesantom w powiecie inowrocławskim
18 maja 2018 r.
Poprawa efektywności i wzrost jakości świadczenia usług administracyjnych w 5 Urzędach JST z powiatu inowrocławskiego woj. kujawsko-pomorskiego, objętych wsparciem w obszarze: podatków i opłat oraz zarządzania nieruchomościami poprzez wdrożenie nowoczesnych rozwiązań poprawiających zarządzanie usługami dziedzinowymi oraz podniesienie kompetencji kadr w ramach 6 zad. do 30.06.2019