Dziś jest środa, 23 stycznia 2019 r.
     imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund
Finaliści eliminacji powiatowych OTWP nagrodzeni
17 maja 2018 r.
Dnia 14 maja 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłowie, Zuzanna Radzimińska i Alan Lewandowski – finaliści eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom” wraz z opiekunem Iwoną Wilińską wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Dnia Strażaka.
14 maja 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm. Lokalnie opady gradu. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 7:30 dnia 15.05.2018 r. do godz. 07:30 dnia 16.05.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
Promocja dziedzictwa kulinarnego  podczas otwarcia Olenderskiego Parku Etnograficznego w Nieszawce Wielkiej
Promocja dziedzictwa kulinarnego podczas otwarcia Olenderskiego Parku Etnograficznego w Nieszawce Wielkiej
14 maja 2018 r.
W dniu 13 maja br. p. Alina Książek- gospodyni z Pławina podczas otwarcia Olendarskiego Parku Etnograficznego w Nieszawce Wielkiej – na zaproszenie organizatorów - promowała dziedzictwo kulinarne serwując znakomite wypieki.
Coroczny Konkurs Pięknego Czytania w Szkole Podstawowej w Orłowie
14 maja 2018 r.
9 maja 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zmagania konkursowe odbywały się w dwóch grupach wiekowych - kl. I-III i IV-VI.
Dni Otwarte UE w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie
12 maja 2018 r.
Dnia 12.05.2018 roku Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie zaangażowało się w ogólnopolską akcję Dni Otwartych UE.
Urodziny Stacha - 11.05.2018 r.
12 maja 2018 r.
11 maja 2018 roku  w Sali Stanisława Przybyszewskiego, w  łojewskiej wersji  krakowskiej kawiarni „Paon” ,  odbył się wieczór poetycko muzyczny  „Stanisław Przybyszewski w poszukiwaniu miłości idealnej” w reżyserii i wykonaniu Wiesława Fałkowskiego i Irka Gregowskiego,  z okazji przypadającej w br. 150 rocznicy urodzin poety.
Złote i Szmaragdowe gody dla Jubilatów Gminy Inowrocław
11 maja 2018 r.
Dnia 10 maja 2018r. w sali Centrum Integracji Społecznej w Łojewie miało miejsce wręczenie czterem parą jubilatów medali za długoletnie i trwałe pożycie małżeńskie.
Granty LGD  Czarnoziem na Soli
Granty LGD Czarnoziem na Soli
10 maja 2018 r.
Granty LGD Czarnoziem na Soli
9 maja 2018 r.
10-12.05.2018 r. prognozuje sie burze z opadami deszczu od 10 do 15 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu.
Gminne Święto Strażaków
8 maja 2018 r.
W piątek, 4 maja, strażacy z Gminy Inowrocław tradycyjnie na św. Floriana obchodzili Dzień Strażaka.
Pamiętamy o Stanisławie Przybyszewskim - 150. rocznica urodzin - pisarza - Góra 7.05.2018 r.
7 maja 2018 r.
7 maja 1868 roku w Łojewie przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych przedstawicieli Młodej Polski - Stanisław Przybyszewski. Dzisiaj mija dokładnie 150 lat od Jego narodzin.
Materiały dotyczące Afrykańskiego Pomoru Świń.
7 maja 2018 r.
W załączeniu prezentacja z materiałami ASF
Informacja dla gmin
7 maja 2018 r.
Od dnia 8 maja 2018 r. rozpoczyna się proces przełączania zgłoszeń kierowanych na numer alarmowy Policji 997 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgodnie z załączonym harmonogramem. Od 15 maja dzwoniąc na 997 z Województwa Kujawsko Pomorskiego zgłoszenia realizowane będą przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.
Edukacja sozologiczna wśród najmłodszych
7 maja 2018 r.
W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Inowrocław przeprowadzili zajęcia z edukacji sozologicznej dla Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Jaksicach.
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - SP Orłowo
7 maja 2018 r.
W coroczny kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Orłowie wpisny jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta przypadły w tym roku na dzień 30 kwietnia. Uroczystość była dobrą okazją, by uzmysłowić uczniom rolę i znaczenie takich słów jak "ojczyzna" i "patriotyzm".
Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Orłowie
7 maja 2018 r.
Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska, wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Orłowie.
Dzień Strażaka
4 maja 2018 r.
Dzień Strażaka
2 maja 2018 r.
Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 15 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad. Ostrzeżenie wydano na okres ważności od godz. 22:00 dnia 02.05.2018 r. do godz. 07:30 dnia 04.05.2018 r. i dotyczy obszaru województwa kujawsko-pomorskiego.
2 maja – Dzień Flagi
2 maja 2018 r.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone 2 maja skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP.
Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie pomocy społecznej
30 kwietnia 2018 r.
w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób pod tytułem: „Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żalinowie” w związku z realizacją projektu „Utworzenie i funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żalinowie’’