Dziś jest niedziela, 19 sierpnia 2018 r.
     imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian
Bezpieczne Ferie w Świetlicy w Latkowie
15 lutego 2018 r.
Właśnie pod takim hasłem zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Latkowie spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu w osobach: asp. sztab. Izabelli Drobnieckiej oraz star. sierż. Michała Parzyszka.
Gmina Inowrocław ogłasza nabór uzupełniający
14 lutego 2018 r.
Nabór będzie prowadzony do 15 lutego 2018 r. do godz. 15:00. informujemy, że posiadamy wolne miejsca dla uczestników zamierzających zainstalować powietrzne pompy ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody, na instalacje kolektorów słonecznych oraz instalacje fotowoltaiczne.
Obwieszczenie
14 lutego 2018 r.
Wójta Gminy Inowrocław o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Inowrocław w części miejscowości Jaronty.
IV Mistrzostwa GESAL wśród śnieżnych kręgli - SP Sławęcinek
14 lutego 2018 r.
Dnia 12 lutego grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku wraz z opiekunami p. K. Stachowiak i p. A. Sobczak wzięła udział w IV mistrzostwach „GESAL wśród śnieżnych kręgli”, które odbyły się w Kręgielni Bowling Center w Inowrocławiu.
Dzień Pizzy w Jaksicach
13 lutego 2018 r.
W piątek 9 lutego w świetlicy wiejskiej w Jaksicach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy.
Dyskoteka Karnawałowa w Jaksicach
13 lutego 2018 r.
W ostatnich dniach przed feriami zimowymi 8 lutego 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Jaksicach odbyła się dyskoteka karnawałowa.
UWAGA!!! ZAGROŻENIE ASF!!!
13 lutego 2018 r.
Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI. Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej.
Półkoloniści z Inowrocławia w Łojewie
13 lutego 2018 r.
13 lutego 2018 roku do Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie przyjechała pierwsza z pięciu grup uczestników półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu.
Obwieszczenie
13 lutego 2018 r.
Wójta Gminy Inowrocław o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Inowrocław w części miejscowości Sławęcinek. W załączeniu treść obwieszczenia.
Jaksicka Koza Zapustna z wizytą w Inowrocławiu
13 lutego 2018 r.
Zgodnie z kujawską tradycją pod koniec karnawału na ulice wychodzą „kozy zapustne”.
Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej w Sławęcinku
13 lutego 2018 r.
W piątek 9 lutego 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku bawili się wraz z przedszkolakami na balu karnawałowym.
Tłusty Czwartek w Łojewie
12 lutego 2018 r.
8 lutego 2018 r. obchodziliśmy Święto pączka, czyli „Tłusty Czwartek”, który zapowiada, że karnawał pomału dobiega końca.
Z WIGOREM w lepsze jutro - zapraszamy do projektu!
12 lutego 2018 r.
Projekt pt. „Z WIGOREM w lepsze jutro”, nr RPKP.09.03.02-04-0046/17 jest realizowany przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR z siedzibą w Łojewie 21, 88-100 Inowrocław w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Inowrocławiu.
Walentynki w Szkole Podstawowej w Sławęcinku
12 lutego 2018 r.
W ostatnich latach do kalendarza imprez ogólnoszkolnych dołączyła nowa uroczystość z kręgów kultury zachodnioeuropejskiej - “Walentynki”.
Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Sławęcinku
12 lutego 2018 r.
W dniach 7 – 8 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku miały miejsce uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły.
9 lutego 2018 r.
Autobusy komunikacji gminnej w okresie od dnia 12 lutego do dnia 23 lutego 2018 r. kursują według rozkładu jazdy obowiązującego w okresie ferii letnich i zimowych. W tym okresie nie będzie funkcjonowała komunikacja szkolna.
Interaktywny pokaz baniek mydlanych oraz występ Teatru nauczycieli ,,Bajka” w Przedszkolu Samorządowym Gminy Inowrocław
8 lutego 2018 r.
W czwartek, 8 lutego 2018 r. dzieci ze wszystkich siedzib Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław spotkały się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Turzanach.
„Orszak zapustny” z wizytą w Łojewie
7 lutego 2018 r.
W dniu 7 lutego, tuż przed sesją Rady Gminy Inowrocław, zawitał do Łojewa barwny korowód przebierańców z maszkarami zwierzęcymi, symbolizującymi siły wegetacyjne, pośród których najważniejszą postacią jest koza.
7 lutego 2018 r.
W dniu 7 lutego 2018 r. zostaną wykorzystane sygnały alarmowe w ramach treningu powszechnego ostrzegania ludności i treningu w działaniu na sygnały o zagrożeniu skażeniami i skażeniach.
Konferencja pt. „Bakteriologia i skażenie sieci wodociągowej”
7 lutego 2018 r.
Dnia 6 lutego 2018 roku, w Sali Centrum Integracji Społecznej w Łojewie, odbyła się konferencja pt.” Bakteriologia i skażenie sieci wodociągowej” adresowana do przedsiębiorstw z powiatu inowrocławskiego.