Mieszkaniec
 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Twitterze
Kalendarz zbiórki odpadów komunalnych
Gmina Inowrocław - Kalendarz zbiórki odpadów komunalnych

Szanowni Państwo

W załączeniu publikujemy harmonogram zbiórki odpadów komunalnych na 2022 r.

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na odpady ulegające biodegradacji pochodzenia roślinnego, które należy wystawiać w brązowym pojemniku o odpowiedniej pojemności.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiszczać na indywidualne nr kont lub w kasie Urzędu Gminy Inowrocław do 10 dnia każdego miesiąca. Prosimy o zawiązywanie worków i trzymanie psów na uwięzi.

Informacje mozna uzyskać pod nr telefonu 52 3555 58 44.


Kolorystyka worków do segregacji:
Frakcję odpadów w skład której wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, zbiera się w workach koloru niebieskiego oznaczonych napisem „Papier”.
Frakcję odpadów w skład której wchodzą odpady ze szkła, zbiera się w workach koloru zielonego oznaczonych napisem „Szkło”.
Frakcje odpadów w skład których wchodzą odpady metali, odpady tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe, zbiera się w workach koloru żółtego oznaczonych napisem „Metale i tworzywa sztuczne”.

Frakcję odpadów „BIO” pochodzenia roślinnego należy umieszczać w pojemniku(ach) koloru brązowego. Aby uniknąć zagniwania tych odpadów proponujemy zakup lub dzierżawę tych pojemników wyposażonych w kratkę wentylacyjną.

 Udostępnij na Facebooku
 Udostępnij na Twitterze
Pliki do pobrania
1.
pobierz plik
Harmonogram 2022  
(686 KB / .pdf)
 
Na górę