Dziś jest środa, 18 lipca 2018 r.
     imieniny obchodzą: Kamil, Robert, Szymon
„Naukowy Zawrót Głowy”
12 października 2017 r.
Gmina Inowrocław - „Naukowy Zawrót Głowy”

Inwestycja w kompetencje kluczowe uczniów w gminie Inowrocław

Uczniowie trzech szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Inowrocław od października 2017 r. uczestniczą w dodatkowych zajęciach dydaktyczno–wyrównawczych i rozwijających zainteresowania. Wszystko za sprawą umowy podpisanej przez pana Tadeusza Kacprzaka - Wójta Gminy Inowrocław na realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską pn. „Naukowy Zawrót Głowy” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 10.2.2 Kształcenie Ogólne. Realizacja projektu ma na celu rozwijanie zainteresowań młodzieży naukami matematyczno-przyrodniczymi, wspieranie uczniów z trudnościami w nauce oraz poprawę dostępności do innowacyjnych technologii w szkołach. Wybór szkół uczestniczących w projekcie odbył się na podstawie wytycznych regulaminu konkursu. W Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze i w Szkole Podstawowej im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego zajęciami objęci są uczniowie klas IV-VII, a w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku również uczniowie klas II i III oddziałów gimnazjalnych. Dla uczestników projektu przygotowane zostały pakiety zajęć, zaplanowano m.in. programowanie, robotykę, Geogebrę, konwersatoria językowe, laboratoria przyrodnicze, zajęcia matematyczno-przyrodnicze. Lekcje prowadzone będą metodami projektu i eksperymentu w niewielkich grupach liczących do 8 osób. Młodzież z klas gimnazjalnych skorzysta z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Odbędą się także treningi grupowe w ramach wsparcia pedagogiczno-psychologicznego oraz zajęcia indywidualne dla uczniów mających specyficzne trudności w uczeniu się. W drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu i Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach. Dzięki dofinansowaniu na potrzeby realizacji zajęć z ICT zakupione zostaną m.in. roboty i interaktywne systemy do zbierania i analizy odpowiedzi. Szkoły otrzymają także zestawy pomocy do eksperymentalnej nauki przyrody i matematyki oraz wspomagające nauczanie języków obcych. Dodatkowo zakupiona zostanie pracownia komputerowa dla szkoły w Górze i drukarka 3D dla szkoły w Sławęcinku. Część środków projektowych będzie przeznaczona na podnoszenie kompetencji kluczowych nauczycieli. Innowacyjna forma zajęć wspierana nowoczesną technologią ma zachęcić uczniów do zdobywania wiedzy, do rozwijania umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, samodzielności i pracy zespołowej. Całkowita wartość projektu wynosi 229 468,10 zł, dofinansowanie dla Gminy Inowrocław to kwota 217 971,75 zł. Projekt w 85% finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, 10% stanowią środki krajowe, a 5% to wkład własny gminy.

1.
pobierz plik