Pamiętamy o Stanisławie Przybyszewskim
7 maja 2018 r.
7 maja 1868 roku w Łojewie przyszedł na świat jeden z najwybitniejszych przedstawicieli Młodej Polski - Stanisław Przybyszewski. Dzisiaj mija dokładnie 150 lat od Jego narodzin.
Edukacja sozologiczna wśród najmłodszych
7 maja 2018 r.
W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi pracownicy Referatu Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Inowrocław przeprowadzili zajęcia z edukacji sozologicznej dla Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Jaksicach.
Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - SP Orłowo
7 maja 2018 r.
W coroczny kalendarz uroczystości Szkoły Podstawowej w Orłowie wpisny jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta przypadły w tym roku na dzień 30 kwietnia. Uroczystość była dobrą okazją, by uzmysłowić uczniom rolę i znaczenie takich słów jak "ojczyzna" i "patriotyzm".
Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Orłowie
7 maja 2018 r.
Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska, wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Orłowie.
2 maja – Dzień Flagi
2 maja 2018 r.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto państwowe obchodzone 2 maja skupiające uwagę na symbolach państwowości polskiej, a w szczególności na Fladze RP.
Otwarty konkurs ofert na realizację zadania w zakresie pomocy społecznej
30 kwietnia 2018 r.
w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób pod tytułem: „Prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żalinowie” w związku z realizacją projektu „Utworzenie i funkcjonowanie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żalinowie’’
V Spotkanie Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej
26 kwietnia 2018 r.
W gmachu Centrum Integracji Społecznej w Łojewie odbyło się V Spotkanie Regionalnego Komitetu Ekonomii Społecznej (RKES).
Stowarzyszenie Mimo Wszystko w Latkowie
26 kwietnia 2018 r.
Kwietniowa pogoda (kwiecień plecień...) nie sprzyja pracy na świeżym powietrzu. Póki co, spotykamy się w naszym pomieszczeniu i udoskonalamy metode quillingu.
Wiosna w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich
25 kwietnia 2018 r.
Dzięki inicjatywie Pań z Klubu Seniora "Łojewianie" do Centrum Dziedzictwa Kujaw zachodnich zawitała wiosna!
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym – SP Turzany
25 kwietnia 2018 r.
Dnia 21.04.2018 r. w Szkole Podstawowej im. Karola Urbańskiego w Złotnikach Kujawskich odbył się kolejny etap XLI Ogólnopolskiego Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”.
Turniej Bonduelle w Gniewkowie
25 kwietnia 2018 r.
W sobotę 21 kwietnia dziewczęta ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku brały udział w X Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Dyrektora Bonduelle w Gniewkowie.
Informacja Wójta Gminy Inowrocław
25 kwietnia 2018 r.
W związku z interpelacją zgłoszoną przez radnego Krzysztofa Kołtuńskiego podczas XLII Sesji Rady Gminy Inowrocław dnia 18.IV.2018 r.
Egzamin Gimnazjalny SP Sławęcinek
23 kwietnia 2018 r.
W dniach 18-20 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjalnych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego.
Łączy nas pamięć – akcja ŻONKILE SP Sławęcinek
23 kwietnia 2018 r.
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjno - społecznej ŻONKILE organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie.
Wrak Race II Słońsko 2018
22 kwietnia 2018 r.
W Słońsku odbyła się II edycja Wrak Race.
Dąb Niepodległości  w Turzanach
Dąb Niepodległości w Turzanach
20 kwietnia 2018 r.
W Turzanach odbyło się uroczyste posadzenie Dębu Niepodległości z okazji upamiętnienia 100. lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Komunikat dla rolników Gminy Inowrocław
20 kwietnia 2018 r.
Pragniemy zaapelować do wszystkich rolników, których grunty własne lub dzierżawione przylegają do dróg serwisowych Obwodnicy Miasta Inowrocławia.
Spółdzielnia Socjalna WIGOR – Z myślą o naszych Seniorach
20 kwietnia 2018 r.
Spółdzielnia Socjalna WIGOR od samego początku działalności szczególną uwagę poświęca aktywizacji seniorów.
Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Górze
20 kwietnia 2018 r.
W Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze odbyło się spotkanie z okazji Dnia Ziemi, który w tym roku przypada 22 kwietnia.
Mobilny Klub Seniora - Z WIGOREM w lepsze jutro
19 kwietnia 2018 r.
19.04.2018 r. panie z Klubu Seniora „Łojewianie” spotkały się w ramach projektu Mobilnego Klubu Seniora - „Z WIGOREM w lepsze jutro”, realizowanego przez Spółdzielnię Socjalną WIGOR. Spotkanie miało charakter kulinarny.