W poniedziałek, 14 października, w Łojewie obchodzono Dzień Edukacji Narodowej zorganizowany przez Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław. Spotkanie rozpoczęto muzycznym akcentem – „Jesienią” Antonio Vivaldiego. Przybyłych na święto gości powitała Małgorzata Makowiecka, szefowa gminnej oświaty. W swoim wystąpieniu dyrektor CUO wspomniała m. in. o trudnym minionym roku szkolnym, o reformie oświatowej, o największym od 1993 roku – strajku nauczycieli.
Wiele ciepłych słów pod adresem społeczności oświatowej skierował gospodarz gminy – wójt Tadeusz Kacprzak – dziękował za trudną i odpowiedzialną pracę, za wytrwałość i cierpliwość, oraz życzył wielu sukcesów na gruncie osobistym i zawodowym. Na ręce Małgorzaty Makowieckiej i Izabeli Mierzejewskiej wręczył piękne bukiety kwiatów. W imieniu Radnych Gminy Inowrocław ciepłe życzenia złożył przewodniczący – Krzysztof Kołtuński. Do gratulacji przyłączyły się przedstawicielki związków zawodowych – Mariola Cierpisz (ZNP) i Monika Malinowska (NSZZ „Solidarność”).
Święto edukacji stanowiło znakomitą okazję do uhonorowania nauczycieli i pracowników przedszkola i szkół nagrodami Wójta Gminy Inowrocław. Pośród tego zacnego grona znalazły się osoby: Agnieszka Kąkolewska (SP Jaksice), Barbara Fenzland-Morzyńska (SP Turzany), Katarzyna Stachowiak (SP Sławęcinek), Magdalena Halik (SP Sławęcinek), Grażyna Sobecka (SP Góra) oraz Mirosław Kubiak (Przedszkole). Sylwetki laureatów zaprezentowali dyrektorzy poszczególnych placówek.
Gratulacje powędrowały także do dwóch nauczycielek przedszkola – Anny Sak i Katarzyny Adamskiej z okazji przyznania Brązowego Medalu za Długoletnią Służbę oraz do Krystyny Konieczki (SP Jaksice) i Aleksandry Tabaczyńskiej (przedszkole) za wyróżnienie Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Laureaci otrzymali gratulacje i piękne bukiety od włodarzy gminy – wójta Tadeusza Kacprzaka i zastępcy Marka Karólewskiego.
O przepiękną artystyczną oprawę święta zadbały przedszkolaki z oddziałów w Jaksicach i Sławęcinku, przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Magdaleny Hanczewskiej, Anny Szumińskiej i Katarzyny Gronostajskiej. Z gracją i wdziękiem tańczyły do utworów z gatunku muzyki klasycznej. Publiczność nagrodziła ten znakomity występ rzęsistymi brawami, a gospodyni spotkania słodkim upominkiem. Uczestnicy obchodów mieli okazję wysłuchać także kilku utworów poetycko-muzycznych. To było piękne, perfekcyjnie przygotowane spotkanie w nostalgiczno-jesienno-romantycznym klimacie. Społeczności oświatowej, raz jeszcze – DZIĘKUJEMY!!! Życzymy sukcesów, satysfakcji z wykonywanej pracy i szczęścia w życiu osobistym!