10 lat Centrum Integracji Społecznej
Gmina Inowrocław - 10 lat Centrum Integracji Społecznej
fot.: UG Inowrocław
przeglądaj 30 zdjęć

W piątkowy wieczór, 20 stycznia br., w Łojewie odbył się uroczysty koncert z okazji 10-lecia Centrum Integracji Społecznej.

Imprezę uświetnili swą obecnością m.in. Tadeusz Kacprzak - Wójt Gminy Inowrocław i Krzysztof Kołtuński - Przewodniczący Rady Gminy Inowrocław oraz dostojni goście pośród których nie zabrakło Jacka Tarczewskiego - pełnomocnika reprezentującego Mikołaja Bogdanowicza - Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego oraz Romualda Mańkowskiego - asystenta społecznego reprezentującego Dariusza Kurzawę - posła na Sejm RP. Na zaproszenie CIS swoją obecnością odpowiedzieli także Anna Jaworska - Skrabnik Gminy Inowrocław, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, jednostek systemu oświaty, wydziałów i referatów Urzędu Gminy oraz szefowie instytucji, organizacji i firm, które na przestrzeni dekady współpracowały z łojewskim CIS, m.in. Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, Firmy TrasPol Lider z Łojewa, Towarzystwa Rozwoju Łojewa, Klubu Seniora „Łojewianie”, Lokalnej Organizacji Turystycznej KUJAWY i Spółdzielni Socjalnej WIGOR z Żalinowa. Nie zabrakło również szerokiej kadry pracowników dostojnego Jubilata.

W trakcie koncertu Michał Rychłowski - Dyrektor CIS, jako podziękowanie za wieloletnią przychylność, wręczył „anielskie skrzydła” przedstawicielom jednostek, organizacji i instytucji, dzięki którym - jak mówił - na przestrzeni lat CIS mógł funkcjonować i rozwijać swoją działalność. Symboliczne statuetki otrzymali Tadeusz Kacprzak, Krzysztof Kołtuński oraz Anna Jaworska. „Anielskie skrzydła”, jako serdeczne podziękowanie za wsparcie działalności CIS, stanowiły ukłon skierowany także do Wojewody Mikołaja Bogdanowicza (statuetkę odebrał Jacek Tarczewski) i Eweliny Pawlikowskiej - Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ostatnie „anielskie skrzydła” trafiły do Magdaleny Dąbrowskiej - Zastępcy Wójta Gminy Inowrocław, która w latach 2013-2021 szefowała Centrum Integracji Społecznej w Łojewie.

- Współpomysłodawczyni, inicjatorka i wieloletnia Dyrektor CIS w Łojewie - mówił Michał Rychłowski zapraszając na scenę po odbiór wyróżnienia Magdalenę Dąbrowską. - Dzięki Pani Magdzie powstało coś z niczego, powstało prężnie działające przedsiębiorstwo społeczne z ideami, które mam przyjemność kontynuować - mówił obecny Dyrektor CIS.

Po ceremonii wręczenia „anielskich skrzydeł”, podziękowaniu wszystkim obecnym za każdą najdrobniejszą pomoc i pokrzepiające słowo, i po utrwaleniu chwili na wspólnej fotografii, przyszła pora na wystąpienia przybyłych gości. Przemawiali w gratulacyjnym tonie i wręczali jubileuszowe upominki, m.in. Jacek Tarczewski, Krzysztof Kołtuński, Romuald Mańkowski, Ewelina Pawlikowska i Tadeusz Kacprzak.

- W naszym województwie są trzy Centra Integracji Społecznej - mówił Wójt Gminy Inowrocław. - Dwa w takich małych miastach jak... Bydgoszcz i Toruń, i jedno w takiej dużej metropolii jak... Łojewo. Nie chcę się licytować, które ma więcej pracowników, które stworzyło więcej miejsc pracy... My - Centrum w Łojewie - jesteśmy wszędzie: u Marszałka, u Wojewody, w powiecie, ale przede wszystkim w naszej Gminie. I to jest sukces. Sukces zawarty w logo CISu. A mamy tam człowieka, który się podnosi… CIS pomaga osobom, które potrzebują pomocy, które chcą żyć, nie boją się żyć. I ci ludzie się podnoszą, chcą działać, działają... I to jest sukces. Duży sukces. Gratuluję Dyrektorowi, załodze, i liczę na więcej… A my będziemy wspierać - zadeklarował na koniec Tadeusz Kacprzak.

W drugiej części jubileuszowego wieczoru - Hanna Lewandowska i Anna Bawół - prowadzące koncert przedstawiły poszczególne aspekty działalności Centrum Integracji Społecznej. Prezentacja przeplatana była piosenkami wykonywanymi przez muzyczny kwartet w składzie: Iwona Jasińska – śpiew, Michał Witkowski – gitara, Maciej Tonder – gitara basowa i Maciej Wróblewski – perkusja.

Ostatnim akordem cynowego jubileuszu, pomijając późniejsze tzw. kuluarowe rozmowy, był urodzinowy tort serwowany przez pracowników łojewskiego Centrum Integracji Społecznej.

23 stycznia 2023 r.
Świętowały Babcie i Dziadkowie