powrót na stronę graficzną
Gmina Inowrocław
skocz do góry

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Uwaga

Uwaga

Informujemy, iż z dniem 11.05.2017 obowiązywać będzie nowy adres Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Inowrocław:

http://gm-inowroclaw.rbip.mojregion.info/

 Jednocześnie informujemy, że informacje dotyczące przetargów (sprawy wszczęte do dnia 11.05.2017) będą prowadzone do zakończenia postępowania na dotychczasowej stronie BIP. Dotychczasowy portal BIP zostanie udostępniony jako wersja archiwalna.

 

 

 
więcej...
UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA!

Zmiana przewoźnika obsługującego gminną komunikację autobusową.
Z dniem 15 maja 2017 r., Z PRZYCZYN NIEZALEŻNYCH OD GMINY, zmieni się przewoźnik obsługujący gminną komunikację autobusową. W związku z koniecznością rozwiązania umowy, dotychczasowego przewoźnika zastąpi Kujawsko Pomorski Transport Samochodowy S.A. Oddział w Inowrocławiu. Informuję, iż trasy autobusów oraz godziny odjazdów nie zmienią się w stosunku do obowiązujących do tej pory rozkładów jazdy. Nie ulegną zmianie również ceny biletów za przejazd komunikacją gminną.

 

 

więcej...

zobacz wszystkie >>>

Brak artykułów w kategorii


zobacz wszystkie >>>

Ogłoszenie

Wójt Gminy Inowrocław zaprasza do wzięcia udziału w przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości położonych w miejscowości Słońsko, zapisanych w księdze wieczystej KW Nr BY 1.1/00057925/8, oznaczonych nr działek: 92/5 o pow. 0,0851 ha, 92/6 o pow. 0,0851 ha, 92/11 o pow. 0,0800 ha, 92/12 o pow. 0,0800 ha, 92/13 o pow. 0,0800ha oraz nieruchomości położonej w miejscowości Słońsko zapisanej w księdze wieczystej KW Nr BY11/00070321/1, oznaczonej nr działki 97/1, o pow. 0,1252 ha,

http://www.bip.inowroclaw.ug.gov.pl/art/id/6187

więcej...

Ogłoszenie

Wójt Gminy Inowrocław zaprasza do wzięcia udziału w IV przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości położonej w miejscowości Jaksice, oznaczonej numerem działki 74/2 o pow. 0,7298 ha, dla której Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu prowadzona jest księga wieczysta KW nr BY 11/00045484/7.

 

więcej...

Ogłoszenie

Wójt Gminy Inowrocław zaprasza do wzięcia udziału w IV przetargach ustnych nieograniczonych na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości położonych w miejscowości Słońsko, zapisanych w księdze wieczystej KW Nr BY1I/00057925/8, oznaczonych nr działek: 92/5 o pow. 0,0851 ha, 92/6 o pow. 0,0851 ha, 92/11 o pow. 0,0800 ha, 92/12 o pow. 0,0800 ha, 92/13 o pow. 0,0800ha oraz nieruchomości położonej w miejscowości Słońsko zapisanej w księdze wieczystej KW Nr BY11/00070321/1, oznaczonej nr działki 97/1, o pow. 0,1252 ha,

więcej...

zobacz wszystkie >>>

Aktualności Gmina

 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 73 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godz. 17:00 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena)

więcej >>>

wtorek, 25.07.2017 13:56

Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w Gmini Inowrocław

Program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w Gmini Inowrocław

Wójt Gminy Inowrocław zaprasza mieszkańców gminy Inowrocław do zgłaszania chęci przystąpienia do bezpłatnych szczepień ochronnych dzieci przeciwko pneumokokom w ramach realizacji „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w województwie kujawsko-pomorskim". W programie profilaktycznym mogą brać udział dzieci zameldowane na terenie Gminy Inowrocław w wieku w wieku od 24 do 36 miesiąca życia, które nie były szczepione przeciwko pneumokokom. Koszt szczepień finansowany jest w 50 % przez Gminę Inowrocław i w 50 % przez Województwo Kujawsko Pomorskie. Prosimy zgłaszać się do wykonawcy programu w Gminie Inowrocław: Marek Kaczmarczyk Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Lekarza Rodzinnego z siedzibą przy ul. Dworcowej 8 w Jaksicach, 88-181 Jaksice, tel. 52 35 11 680. Termin realizacji szczepień od 24 lipca do 31 grudnia 2017 r.

Dlaczego warto szczepić?
Streptococcus pneumoniae, czyli pneumokok, jest bakterią o wysokiej zjadliwości, która w ostatnim czasie zwiększa oporność na różne grupy antybiotyków. Streptococcus pneumoniae jest jedną z głównych przyczyn umieralności przede wszystkim u dzieci najmłodszych. Dzieci te, ze względu na niedojrzały układ immunologiczny, są szczególnie narażone na zachorowanie wywołane Streptococcus pneumoniae, a uczęszczanie do żłobka lub przedszkola potęguje to zagrożenie. Inwazyjna choroba pneumokokowa ma charakter uogólniony, będący najczęściej następstwem rozsiewu krwiopochodnego, stanowi zagrożenie życia i może mieć trudne do leczenia postacie posocznicy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, inwazyjnego zapalenie płuc z bakteriemią, stawów, kości, wsierdzia lub otrzewnej. W Polsce od marca 2006 r. szczepienia przeciwko pneumokokom wpisane są do Programu Szczepień Ochronnych, jako zalecane dla wszystkich dzieci poniżej 2 r.ż. oraz dzieci w grupie 2 do 5 r.ż. z grup wysokiego ryzyka, w tym dzieci chodzące do żłobka lub przedszkola. Od października 2008 r. szczepionka przeciwko pneumokokom znajduje się w obowiązkowym Programie Szczepień Ochronnych dla dzieci do 5 r.ż., o podwyższonym ryzyku zachorowania na inwazyjną chorobę pneumokokowa. Celem programu jest zmniejszenie zapadalności i umieralności na inwazyjne choroby pneumokokowe wśród dzieci.

więcej >>>

wtorek, 25.07.2017 11:28

WODNE ATRAKCJE W WIELKIEJ NIESZAWCE

WODNE ATRAKCJE W WIELKIEJ NIESZAWCE

W pogodny dzień 18.07.2017r., z samego rana, dzieci, młodzież, rodzice oraz jedna babcia, uczestniczyli wraz z opiekunem świetlicy we wspólnym wyjeździe na basen "Olender" mieszczący się w Wielkiej Nieszawce. Oprócz dwugodzinnych wodnych atrakcjach w basenie, poszliśmy na plac zabaw, gdzie bezpłatnie można było korzystać z wszystkich sprzętów, najbardziej ucieszyło młodszych i nieco starszych dzieciaków skakanie na trampolinie. Następnie poszliśmy do restauracji na pyszny i obfity obiad. Po obiedzie, grupa chętnie udała się na lody, a pozostali na siłownię znajdującą się na zewnątrz. Po ćwiczeniach wysiłkowych i zabawie w plenerze, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Latkowa. Dziękuję bardzo serdecznie kierownictwu basenu i restauracji "Olender" za gościnę i miłe przyjęcie. Serdeczne podziękowania składam Tym Wszystkim, których pomoc i wsparcie przyczyniło się do tego niecodziennego wyjazdu na basen, a panu kierowcy za bezpieczną i wesoła podróż. Tekst i foto: Rafał Owczarek Świetlica wiejska w Latkowie.

więcej

więcej >>>

wtorek, 25.07.2017 11:23

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Na podstawie informacji z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego  w Bydgoszczy informujemy, że w dniu dzisiejszym, prognozuje  się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm.

więcej >>>

wtorek, 25.07.2017 11:19

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że od 2017-07-21 do 2017-07-22, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h.

więcej >>>

czwartek, 20.07.2017 13:18

Mieszkańcy Sołectwa Jaksice na szlaku Kociewia.

Mieszkańcy Sołectwa Jaksice na szlaku Kociewia.

Rankiem 15 lipca mieszkańcy wyruszyli na zorganizowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Jaksic i Sołtysa wycieczkę po ziemi kociewskiej. Zwiedzanie tego pięknego regionu rozpoczęli od wizyty na zamku krzyżackim w Gniewie. Dzięki uzyskanym od przewodnika informacjom uczestnicy wycieczki zapoznali się nie tylko z dawną, ale także najnowszą historią zamku. Kolejną atrakcją sobotniego wyjazdu było zwiedzanie Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie. Ta jedna z największych w Polsce świątyń gotyku ceglanego, z największym 25-metrowym ołtarzem głównym wywarła na zwiedzających ogromne wrażenie. Fascynującym dla wycieczkowiczów okazało się spotkanie z paniami z KGW „Lignowianki”. Spotkanie miało miejsce w Pelplińskim Domu Kultury. Przewodnicząca organizacji Pani Krystyna Gierszewska, wielka pasjonatka i oddana popularyzatorka regionalnej kuchni kociewskiej opowiedziała słuchaczom o działaniach KGW. Nasze Panie (Kujawianki) miały możliwość upieczenia tradycyjnych kociewskich ciasteczek zwanych fefernuskami. Uczestnicy spotkania wysłuchali też ciekawej prelekcji n.t haftu kociewskiego, mogli obejrzeć jego wykonanie, na różnych przedmiotach codziennego użytku. Ciekawym miejscem na trasie wycieczki była miejscowość Miradowo, gdzie zwiedzający mogli obejrzeć prowadzoną przez miejscowego hodowcę, plantację winorośli. Można też było zakupić wyprodukowane w tej winnicy polskie wina. Ostatnim przystankiem na trasie wycieczki była miejscowość Frank i zwiedzenie polskich ogrodów ozdobnych Frank Raj. W miejscu tym uczestnicy wycieczki obejrzeli repliki wybranych, najpiękniejszych ogrodów polskich w pomniejszonej skali. Całej, sobotniej wyprawie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co niewątpliwie wzmocniło pozytywne wrażenia związane z wyjazdem. Wycieczka zakończyła się wieczorem. Tekst: Joanna Tepper Zdjęcia: Marek Mielcarek

więcej

więcej >>>

czwartek, 20.07.2017 07:54

Seniorzy z Żalinowa w Łojewie - 19.07.2017 R.

Seniorzy z Żalinowa w Łojewie - 19.07.2017 R.

Seniorzy z Żalinowa w Łojewie 19 lipca 2017 roku beneficjenci Dziennego Domu Senior + w Żalinowie przyjechali do Łojewa na spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Rehabilitacja bez barier”, realizowane w ramach zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. „ Jeśli chcesz mieć zdrowe serce i kości, ruszaj się do późnej starości”. W projekcie uczestniczą także seniorzy z Łojewa – łącznie ok. 30 osób. W bogatym programie oprócz pogadanek, prelekcji są aktywne zajęcia ruchowe m. in. zumba gold i nordic walking. Zakończenie zadania - wspólne „aktywne” spotkanie dla łojewskich i żalinowskich seniorów zaplanowane jest na dzień 30 września 2017 r. Żalinowscy seniorzy, w błyskawicznym tempie, zwiedzili także Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie. Na dłuższy pobyt zapowiedzieli się z wizytą w przyszłym tygodniu. Z przyjemnością będziemy gościć tak sympatyczną, radosną i pełną wigoru grupę. Zapraszamy!

więcej

więcej >>>

czwartek, 20.07.2017 07:52

Goście z Gnojna na „Przystanku Łojewo” - 18.07.2017 r.

Goście z Gnojna na „Przystanku Łojewo” - 18.07.2017 r.

Goście z Gnojna na „Przystanku Łojewo” Do Łojewa, 18 lipca, wczesnym przedpołudniem, zawitała sympatyczna grupa dzieciaków wraz z opiekunami ze świetlicy wiejskiej w Gnojnie, prowadzonej przez panią Basię Ziębę. Pierwszym punktem ich łojewskiej wyprawy było Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Grupa zwiedziła Salę Stanisława Przybyszewskiego, w której obejrzała kilka tematycznych prezentacji m.in. o „Europejczyku z Łojewa”, o Szlaku Bursztynowym oraz relację z Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały zabytki kultury ludowej zgromadzone w Izbie Kujawskiej m.in. narzędzia rolnicze, sprzęty gospodarstwa rolnego, meble, obrazy, święte figurki podarowane przez mieszkańców gminy i regionu oraz misternie wykonane dekoracje przez panie z Klubu Seniora „Łojewanie”. Największym zainteresowaniem w Sali Askaukalis cieszyło się „stanowisko archeologiczne” i kolekcja bursztynów. Dzieci uczestniczyły także plastycznych zajęciach – kolorowali obrazki z kwiatami. Po krótkiej przerwie na soczek i drobne ciasteczko podziwiali piękne rzeźby powstałe podczas trzech edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie. Na pamiątkę wizyty otrzymali książeczki i foldery. W Łojewie będą do późnego popołudnia. Czeka ich jeszcze wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Mleczna Kraina”, gdzie będą mogli skosztować zdrowych, naturalnych produktów, w „Prasłowiańskim Gaju”, gdzie mile spędzą czas na zabawach słowiańskich i przejażdżki konne w Klubie Jeździeckim „OXER”. Dziękujemy za odwiedziny!

więcej

więcej >>>

czwartek, 20.07.2017 07:46

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Na podstawie prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego informujemy, że od 2017-07-20 do 2017-07-21, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h.

więcej >>>

środa, 19.07.2017 13:13

Strona: