pomniejsz powiększ

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Linki

1464161767logo.png 1247833391eup.jpg 1247833278bip.jpg 1307737060banerek_rios.jpg 1386671989logo.png 1389273293gmina_youtube.jpg 1389273328gmina_facebook.jpg 1427655469buton_do_centrum_3.jpg 1453373962beztytuu.JPG 1455024107logoinfostrad.jpg 1506318707npkonsultacje.jpg

Kalendarium

Grzegorza
Salomei

17

listopad

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30    

Nieruchomości
1421310566.jpg
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
1507797811.png
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Pokazywanie artykułów oznaczonych etykietą Wójt

Święto Samorządu Terytorialnego w Gminie Inowrocław - 25.05.2016

Święto Samorządu Terytorialnego w Gminie Inowrocław

W środę, 25 maja, obchodzono w Gminie Inowrocław Dzień Samorządu Terytorialnego. Warto nadmienić, że to polskie święto uchwalone zostało przez Sejm w roku 2000, aby upamiętnić pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.
Z tej pięknej okazji gospodarz gminy Inowrocław podziękował pracownikom za aktywność, za zaangażowanie oraz życzył satysfakcji z pracy, cennego zdrowia oraz pomyślności w życiu osobistym.

foto

więcej >>>

piątek, 27.05.2016 07:47

Gminny konkurs matematyczny - Gimnazjum Sławęcinek

Dnia 18 maja w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych. W tym roku była to już czternasta edycja tego konkursu, a od jedenastu lat patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Inowrocław. Wśród zaproszonych gości byli pan Marek Karólewski –Zastępca Wójta Gminy Inowrocław, pani Małgorzata Makowiecka – kierownik GZEAS-u Gminy Inowrocław oraz przedstawiciel Banku Spółdzielczego. Atrakcyjne nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Inowrocław i Zarząd Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu.
Na początku uczniowie klasy Ia i IIIb zaprezentowali swoje zdolności matematyczno-aktorskie w krótkim przedstawieniu pt. „Kłótnia liczb”.
Największe jednak emocje nastąpiły w momencie odczytania przez panią Halinę Janowską laureatów i finalistów konkursu. Nagrody i dyplomy wręczał pan Marek Karólewski – Zastępca Wójta Gminy Inowrocław oraz pan dyrektor Robert Orczykowski.
Laureatami zostali :
I miejsce – Tomasz Flanc (SP Góra)
II miejsce – Kacper Molenda (SP Jaksice)
III miejsce – Gabriel Buch ( SP Turzany)

Tytuł finalisty otrzymali:
IV miejsce – Zuzanna Gajewska ( SP Parchanie), Wiktor Łukaszewski ( SP Tupadły),
V miejsce – Mateusz Szumowski (SP Turzany)
Helena Kliber, Zofia Leśniak ( SP Jaksice), Kinga Balcerzak, Klaudia Opławska (SP Turzany), Mikołaj Białek, Stanisław Bestrzyński (SP Parchanie), Karol Olszewski (SP Góra), Patrycja Pełka (SP Tupadły), Karolina Domańska (SP Orłowo).
Po finalistach została wręczona nagroda specjalna „ Mistrz elegancji w rozwiązywaniu zadań” ufundowana przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu. W tym roku ten zaszczytny tytuł otrzymał uczennica SP w Parchaniu Zuzanna Gajewska.
Na koniec uroczystości zostały wręczone podziękowania wszystkim opiekunom, którzy przygotowywali ( jak co roku z ogromnym zaangażowaniem) uczniów do konkursu. Podziękowania otrzymali: Ewa Dalewska (SP Jaksice), Ewa Brzustowska – Wąż (SP Orłowo).Anna Kowalska (SP Góra), Anna Kędzierska (SP Turzany), Ewa Bartczak (SP Parchanie), Małgorzata Pawłowska (SP Tupadły). Organizatorem konkursu jest pani Halina Janowska.

Tekst i zdjęcia – Halina Janowska

foto

więcej >>>

piątek, 27.05.2016 07:38

Dzień kobiet w świetlicy wiejskiej w Marcinkowie

W minioną sobotę 09.03.2013 roku w Świetlicy Wiejskiej w Marcinkowie gm.Inowrocław panie obchodziły  Dzień Kobiet.Na spotkanie przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Inowrocławiu w osobach : zastępca wójta  Marek KARÓLEWSKI ,sekretarz  Maciej PRZEŹDZIĘK oraz skarbnik  Mieczysława KWIATKOWSKA oraz licznie przybyłe na uroczystość  mieszkanki Marcinkowa .W imieniu własnym i Wójta UG pana Tadeusza KACPRZAKA życzenia
świętującym panią złożył oraz przekazał upominek zastępca wójta pan Marek KARÓLEWSKI . Spotkanie zorganizowała pani Hanna ADAMIAK wraz z paniami z tutejszego Koła Gospodyń Wiejskich w Marcinkowie.Miła atmosferę spotkania uwieczniła wspólna fotografia uczestników spotkania.

więcej >>>

poniedziałek, 11.03.2013 13:50

Dzień bez papierosa


Ideą Międzynarodowego Dnia Bez Papierosa jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji woli, mających na celu wyzwolenie się z tego straszliwego uzależnienia, jakim jest nikotynizm.
W ramach działań profilaktycznych i prozdrowotnych szkoły związanych z realizacją kolejnej edycji ogólnopolskiego programu "Trzymaj formę" Samorząd Uczniowski pod opieką p. J. Orczykowskiej, p. K. Stachowiak i p. M. Halik ogłosił konkurs plastyczny "Stop paleniu". Celem było m.in. kształtowanie postaw i zachowań antytytoniowych wśród uczniów wszystkich klas  gimnazjalnych.  Szkodliwość palenia i nawoływanie o zaprzestanie ulegania nałogowi palenia nikotyny  prezentowały plakaty rozmieszczone w całej szkole.
Natomiast 15 listopada nasi uczniowie zorganizowali happenig pod hasłem "Dzień bez papierosa" przed Urzędem Gminy Inowrocław. Uczniowie rozdawali ulotki informacyjne, a ponadto apelowali do wszystkich ulegających każdego dnia zgubnej pokusie zapalenia papierosa, aby w tym dniu wykazali silną wolę i powstrzymali się od palenia. Uczestnicy happeningu spotkali się z Zastępcą Wójta Gminy Inowrocław panem Markiem KarÓlewskim i Sekretarzem Gminy panem Maciejem Przeździęk przekazując ulotki informujące i zachęcające do czynnego włączenia się w akcję
Happening spotkał się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców Inowrocławia.

więcej >>>

piątek, 16.11.2012 08:47

Dozynki Sołeckie w Sławęcinku

W sobotę 01.09,2012 r. odbyły się dozynki sołectwa Sławęcinek - Sławęcin w naszej świetlicy. Uroczystości rozpoczęły się o godz.  15 - tej mszą św. dziękczynną celebrowaną przez naszego proboszcza Radosława Orchowicza. Po Mszy św. pan Sołtys Grzegorz Laskowski podziękował proboszczowi za odprawienie mszy św za  rolników , a następnie przywitał starostów dożynkowych: Państwa Katarzynę i Dariusza Franczaków i wszyskich przybyłych gości:
- Pana Wójta Tadeusza Kacprzaka
- Z-cę pana Wójta pana Marka Karólewskiego
- Sekretarza Gminy pana Macieja Przeździęka
- Panią skarbnik Mieczysławę Kwiatkowską
- Przewodniczącego Rady Gminy pana Augustyna Karonę
- Panią przedstawiciel Banku Spółdzielczego Beatę Wierzbicką - Skroś
- Dyrektora Gimnazjum w Sławęcinku pana Roberta Orczykowskiego
Sponsorów:
-Właścicieli firmy Halsław państwa Grzegorza i Sławomirę Wydra
- Właścicieli firmy ubezpieczeniowej "Bewal" państwa Waldemara i Beatę Wudniak,
wszystkich rolników i pozostałych mieszkańców obydwu wsi. Podziękował rolnikom za trud wykonywanej przez nich pracy, wręczając każdemu symboliczny bochen chleba życząc aby nigdy go nie zabrakło. Uroczystości dożynkowe uświetniły występy uczniów z gimnazjum  w Sławęcinku pod kierunkiem pani Kasi Stachowiak. Następnie zebranych  zabawiał zespoł  "Kruszowianki" z Kruszy Duchownej. Mogliśmy posłuchać pieśni o Kujawach w pięknym  wykonaniu. Po  występach  pan Sołtys zaprosił wszystkich na poczęstunek, który został przygotowany  przez panie ze SKWGI Koła Sławęcinek. Goście mogli spróbować przepysznej grochówki , chleba ze smalcem, swojskich wędlin i rónego rodzaju ciast. Atrakcjami dla dzieci były dmuchane zjeźdzalnie i trampolina. Z kolei wystawa ciągników z minionej epoki udostępnionej przez pana Kacprzaka z Rycerzewka były zainteresowane nie tylko dzieci, ale i dorosli. Obchody dożynek 2012 zakończyły się udaną zabawą taneczną, która trwała aż do 1:30. Bawiącym się przygrywał pan Jerzy Kos. Mamy ogromną nadzieję, że tegoroczne dozynki w naszym sołectwie zostaną w pamięci każdego mieszkańca. Pan Sotys jeszcze raz bardzo dziękuję, każdemu kto włożył wkład w przygotowanie tegorocznych dożynek.

Tekst: Małgorzata Tomaszewska
Zdjęcia: Grzegorz Laskowski

więcej >>>

poniedziałek, 10.09.2012 13:43

Dożynki w Kruszwicy

W dniu 2 września 2012 r. w Kruszwicy odbyły się Dożynki Województwa Kujawsko- Pomorskiego i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Gminę Inowrocław promowały Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław poprzez pokaz kulinarnego dziedzictwa.  Największym powodzeniem cieszyła się kawa zbożowa oraz pierogi za kapustą i grzybami, paszteciki z soczewicą, kluski ziemniaczane z marchwią tłuczoną lub kapustą kiszoną, a także chleb ze smalcem  i ciasta. Stoiska Gminy Inowrocław odwiedziła Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pani Ewa Mes, która z zainteresowaniem przeglądała  kronikę Stowarzyszenia dokonując pamiątkowego wpisu.
Następnym gościem był Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, który zainteresował się I Festiwalem Jadła Kujawskiego zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w 2012 r. w miejscowości Góra przy wsparciu finansowym w formie dotacji z budżetu Gminy Inowrocław.
Gośćmi na stoiskach byli także Pan Tadeusz Kacprzak Wójt Gminy Inowrocław oraz Zastępca Wójta Gminy Pan Marek Karólewski. Imprezie towarzyszyła piękna pogoda i miła atmosfera.

więcej >>>

piątek, 07.09.2012 13:03

Mianowani nauczyciele złożyli ślubowanie

W piątek, 31 sierpnia br. pani Katarzyna Adamska – nauczyciel SP Łojewo, pani Anna Nicpoń – nauczyciel SP Pławin i pani Katarzyna Stachowiak – nauczyciel Gimnazjum w Sławęcinku złożyły ślubowanie i odebrały akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Wręczenie aktów poprzedzone było odbyciem stażu  trwającego 2 lata i 9 miesięcy oraz zdaniem egzaminu przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Wójta Gminy Inowrocław. Wręczając akty Wójt życzył wyróżnionym kolejnych awansów oraz pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

więcej >>>

czwartek, 06.09.2012 13:49

Pożegnali dyrektorów zlikwidowanych szkół w Łojewie i Pławinie

Władze gminy i dyrektorzy szkół w trakcie narady inaugurującej nowy rok szkolny uroczyście pożegnali dyrektorów zlikwidowanych szkół.  Pani Magdalena Przybylska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Pławinie i pan Piotr Sempowicz – p.o. dyrektora Szkoły Podstawowej im. St. Przybyszewskiego w Łojewie odebrali podziękowania i wyrazy uznania za trud i zaangażowanie z jakim prowadzili szkoły. Zgodnie z uchwałami Rady Gminy Inowrocław szkoły zostały zamknięte z dniem 31 sierpnia 2012 r. Życzenia od Wójta Gminy pana Tadeusza Kacprzaka przyjęli także dyrektorzy gminnych  szkół z okazji rozpoczynającego się  roku szkolnego 2012/2013.

więcej >>>

czwartek, 06.09.2012 09:20

Jubileusz 20-lecia pracy zawodowej

Podczas narady dyrektorów inaugurującej nowy rok szkolny gratulacje z okazji Jubileuszu 20-lecia pracy zawodowej przyjęła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach pani Joanna Głowacka. Z tej okazji Wójt Gminy Inowrocław pan Tadeusz Kacprzak podziękował jubilatce za długoletnią działalność dydaktyczno – wychowawczą  i zaangażowanie z jakim kieruje szkołą. Pani Głowacka jest nauczycielem mianowanym, od 20 lat nieprzerwanie pracuje w szkole  w Turzanach, z wykształcenia jest filologiem polskim oraz logopedą, od 2009 roku zajmuje stanowisko dyrektora szkoły. Zawód nauczyciela wykonuje z pasją i wielkim zaangażowaniem. Jubilatce życzymy sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań w życiu zawodowym jak i osobistym oraz  kolejnych pięknych uroczystości.

więcej >>>

czwartek, 06.09.2012 09:08

Strażak z OSP w Jacewie Wicemistrzem Polski

W dniu 9 czerwca 2012 r. odbyły się XL Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym, w których udział wzięło 65 zawodników z Polski, Rosji oraz Niemiec. Zawody odbyły się w wodach jeziora Kaleńskiego nieopodal Czaplinka w województwie zachodnio-pomorskim. Start zawodników zaplanowany został w trzech, znacznie oddalonych od siebie punktach jeziora. Zawody jak co roku trwały 5 godzin, a każdy z uczestników w poszukiwaniu ryb przepłynął po kilka kilometrów.

więcej >>>

środa, 11.07.2012 18:35

Strona:

Szkolne Newsy


Wyszukiwane tematy


Polecamy

Szkoła Podstawowa w Górze Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach Gimnazjum Sławęcinek
Kontakt Mapa serwisu