pomniejsz powiększ

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Linki

1464161767logo.png 1247833391eup.jpg 1247833278bip.jpg 1307737060banerek_rios.jpg 1386671989logo.png 1389273293gmina_youtube.jpg 1389273328gmina_facebook.jpg 1427655469buton_do_centrum_3.jpg 1453373962beztytuu.JPG 1455024107logoinfostrad.jpg 1506318707npkonsultacje.jpg

Kalendarium

Anatola
Edyty

20

listopad

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30    

Nieruchomości
1421310566.jpg
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
1507797811.png
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Pokazywanie artykułów oznaczonych etykietą Sławęcinek

Spotkanie z misjonarzami -Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

21 września na zaproszenie pani Bernadetty Lewandowskiej przybyli do naszej szkoły misjonarze pracujący na misjach w Afryce. Spotkanie odbyło się w świetlicy, wzięli w nim udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaksicach. Spotkanie było bardzo ciekawe, misjonarze nie tylko odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów, ale także dawali młodzieży wskazówki w jaki sposób oni dziś mogą świadczyć o Chrystusie.

więcej >>>

czwartek, 27.09.2012 09:20

Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Biegach Przełajowych Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

19 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Biegach Przełajowych.
Naszą szkołę reprezentowali pod opieką pani Justyny Dreliszak i pana Piotra Nijaka:
Joanna Macioszek kl. Ic (IV miejsce)
Sandra Bykowksa kl. IIc (VII miejsce
Agnieszka Mucek kl. IIId (XV miejsce)
Mikołaj Bochat kl. IIIa (VIII miejsce)
Mikołaj Małek kl. IIIb (XVIII miejsce)
Bartosz Mausiak kl. IIIa (XV miejsce).

Dziewczęta biegały na dystansie 1500 m (I-III klasa), natomiast chłopcy biegali na dystansie 2000 m (I-III klasa). Do zawodów wojewódzkich kwalifikowało się po 5 najlepszych zawodników (-czek) z każdego biegu. Joanna Macioszek z klasy Ic zajęła 4 miejsce ze starszymi od siebie rywalkami i 28 września 2012r. reprezentować będzie Gimnazjum w Sławęcinku na zawodach wojewódzkich w Bydgoszczy.

więcej >>>

czwartek, 27.09.2012 09:16

Sprzątanie Świata - Polska 2012 - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

W dniu 14 września nasze Gimnazjum wzorem ubiegłych lat włączyło się w akcję „Sprzątanie Świata 2012”. Został posprzątany teren wokół szkoły tj. dziedziniec, boisko i parking oraz odcinek  drogi powiatowej (rowy) w kierunku Inowrocławia do przystanku autobusowego w Sławęcinku. Gimnazjaliści zbierali plastiki, puszki aluminiowe, szkło, papier. Korzystali z rękawiczek i worków przeznaczonychi na różne odpady.Rękawice gumowe i worki na śmieci otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Inowrocław, z którym zawsze współpracujemy przy takich okazjach. Śmieci  znoszono do konkretnego kontenera. Razem uczniowie zebrali 5 worków. Akcja przyniosła wiele satysfakcji naszym uczniom:) Nad całością czuwały p. M. Halik i p. K. Stachowiak.

więcej >>>

czwartek, 27.09.2012 09:09

XI Międzynarodowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

W sobotę 8 września, 25 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami p. K. Stachowiak, p. A. Malak, p. A. Kwiatkowską, p. A. Drzewiecką, p. H. Janowską, p. J. Kubiakiem, p. M. Przybylską oraz p. D. Kozłowską po raz drugi wzięło udział w XI Międzynarodowej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu. W imprezie uczestniczyło ponad 300 niepełnosprawnych zawodników z całej Polski, by walczyć o medale. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flandria"

więcej >>>

czwartek, 27.09.2012 09:02

VII Targi Młodych w Inowrocławiu - Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

W sobotę  2 września w Hali Widowiskowo-Sportowej odbyły się już po raz VII Targi Młodych. Na hali zaprezentowało się ponad 40 wystawców z Inowrocławia i okolic, którzy chcieli przekazać coś ciekawego młodym ludziom. Niezabrakło też i naszej szkoły (Małgorzata Lewandowska, Agnieszka Marjanowska, Karolina Czyrzniak - opiekunowie p. K. Stachowiak, p. J. Orczykowska i p. S. Malicki). Główną i najważniejszą atrakcją był darmowy skok na bungee. Przed halą można było oglądać popisy ekstremalnej jazdy na rolkach, desce i BMX. Można było również wspinać się po ściance. Inowrocławskie szkoły sztuk walki przygotowały pokazy Capoeira Cecab, MMA oraz Karate i wiele więcej.

więcej >>>

czwartek, 27.09.2012 08:56

Dzieci ze Sławęcina i Sławęcinka w Warszawie!!!

W ramach zadania pt. Kto Ty jesteś? Polak Mały” – poszanowanie dziedzictwa narodowego i korzystanie z zasad demokracji szansą dla dzieci i młodzieży ze wsi Sławęcin i Sławęcinek na aktywne uczestniczenie w życiu ich społeczności realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sławęcin i Sławęcinek młodzi mieszkańcy naszego sołectwa wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Celem wyjazdu było pobudzenie w dzieciach i młodzieży poczucia tożsamości narodowej poprzez poznanie bohaterstwa powstańców warszawskich oraz przygotowanie ich do świadomego korzystania z zasad demokracji w życiu ich społeczności poprzez poznanie pracy posła. Wyjazd został przygotowany przez Grzegorza Laskowskiego i Magdalenę Dąbrowską.
Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w Sejmie RP, gdzie mogliśmy przyglądać się trwającemu posiedzeniu sejmu, następnie spotkaliśmy się z posłem Krzysztofem Brejzą, który przybliżył nam zasady pracy posła, opowiedział o kulisach posiedzeń, o komisjach w których działa, a także o swoich zadaniach wynikających z pracy biura poselskiego w Inowrocławiu.
Po ekscytującej wizycie w Parlamencie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie spacerując alejkami tego uroczego zespołu pałacowo-ogrodowego podziwialiśmy Pałac na Wodzie, Teatr na Wyspie, Starą Pomarańczarnię, Pomnik Fryderyka Chopina, jak również dumnie prezentujące się nam pawie królewskie.
Następnie nadszedł czas na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przewodnik opowiedział nam historię tego powstania z czasów II Wojny Światowej. Przejmująco realistyczne zdjęcia i eksponaty z tamtego okresu zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Cały czas towarzyszyła nam muzyka, odgłosy walki, życia stolicy z tamtego czasu. Najbardziej w pamięci utkwiły wszystkim odgłosy zbliżającego się bombardowania, które się nasilało, było tuż nad nami. Wszyscy się poczuli, jakby znaleźli się w samym centrum walki. Rozmowy umilkły, wszyscy wsłuchiwali się w odgłosy bombardowania, przez następnych kilkanaście sekund nikt nic nie mówił.
Po wyciszeniu w muzeum przyszła kolej na zwiedzenie samego centrum stolicy. Zobaczyliśmy Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta i Pałacem pod Blachą. Następnie spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem podziwiając m. in. Pałac Prezydencki. Później udaliśmy się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie mogliśmy podziwiać zmianę warty oraz pospacerować po Ogrodzie Saskim. Kolejnym punktem było Stare Miasto, gdzie zauroczyły nas przepiękne kamieniczki oraz warszawska Syrenka.
Z okien autokaru podziwialiśmy zabudowę Alei Ujazdowskich i Nowego Światu. Mogliśmy też zobaczyć Pałac Kultury i Nauki oraz Stadion Narodowy.
Opiekunami wyjazdy były: Magdalena Dąbrowska, Iwona Laskowska i Małgorzata Tomaszewska.
Zadanie współfinansowane przez Gminę Inowrocław.

Tekst: Magdalena Dąbrowska
Zdjęcia: Iwona Laskowska

więcej >>>

poniedziałek, 23.07.2012 15:12

Dzień Dziecka i Majówka w Sławęcinku

Sobota 26 maja br. w Sławęcinku upłynął na zabawie dla dzieci i  dla dorosłych. Dzieci o godz. 15-tej rozpoczęły swoje świętowanie. Organizatorzy imprezy przygotowali dużo atrakcji dla małych  mieszkańców. Pogoda dopisała i humory też. Były konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek, muzyka na żywo i super goście. Specjalnie dla dzieci przyjechała inowrocławska policja. Była pogadanka i upominki. Klub Motocyklowy RCI z Inowrocławia, którego żelazne maszyny były dużą atrakcją dla dzieci i mam. Z-ca wójta pan M. Karólewski bawił się razem z nami. Zabawa trwała do godz. 19-tej, bo około godziny 20-tej zaczęli przychodzić dorośli na majówkę. Majówka rozpoczęła się od poczęstunku . został przygotowany żurek z wkładką, kawa  i herbata. Zabawa trwała do godziny drugiej w nocy. Do tańca przygrywał pan Jurek Kos, mieszkaniec  naszego sołectwa. Impreza była przednia i myślimy, że nikt nie powinien naczekać, ale żeby te obie imprezy mogły się odbyć trzeba było wsparcia i dlatego chcemy podziękować wszystkim tym bez, których nie byłoby to możliwe.
Dziękujemy:
-  Gminie Inowrocław na czele z panem wójtem T. Kacprzakiem i jego z-cą p. M. Karólewskim
-  Państwu  G. i S. Wydrom
- Firmie SHiUZ
- LGD  Czarnoziem na Soli
- Firmie Drukintro
- Firmie  Pozkal
- Firmie Petra
- Bankowi Spółdzielczemu
- Inowrocławskiej Policji
- Klubowi Motocyklowemu RCI Inowrocław
- Dyrektorowi Gimnazjum  w Sławęcinku
- Państwu Franczakom
- Państwu Sochańskim
- Państwu Dąbrowskim
- Radzie Sołeckiej i naszemu Sołtysowi panu Grzegorzowi Laskowskiemu
- Paniom ze SKWGI koło Sławęcinek, które od rana królowały w kuchni i były tam do końca zabawy
- Pani Ali Kurowskiej, która prowadziła zabawę  z dziećmi
- Panu Damianowi Szczesiakowi
Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy. Zadanie współfinansowane przez Gminę Inowrocław

więcej >>>

wtorek, 05.06.2012 14:54

Sławęcink pożegnał zimę

W środę 21. 03.2012r. dzieci ze świetlicy wiejskiej w Sławęcinku pożegnały zimę, a powitały wiosnę. Uroczystym orszakiem odprowadziły chochoła ze słomy na uprzednio przygotowane miejsce, gdzie przysłowiowa "zima" została spalona zgodnie ze starodawną tradycją. Spalenie Marzanny zasymbolizowało pożegnanie zimy, a zarazem wszyscy powitali wiosnę. Były wierszyki i piosenki, a po występach odbył się słodki  poczęstunek dla wszystkich dzieci. Program artystyczny i poczęstunek został przygotowali pod okiem Pani M. Tomaszewskiej

więcej >>>

czwartek, 22.03.2012 14:10

Ferie na wesoło i sportowo

Dnia 22 lutego 2012 r. w Gimnazjum im. M. Kopernika w Sławęcinku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Gminne w Inowrocławiu zorganizowało drużynowy Turniej "Ferie na wesoło i sportowo" pod patronatem Wójta Gminy Inowrocław - Pana Tadeusza Kacprzaka.

więcej >>>

poniedziałek, 05.03.2012 13:09

Walentynki na świetlicy w Sławęcinku

14 lutego w dzień Św. Walentego na świetlicy wiejskiej w Sławęcinku odbyło się spotkanie Walentynkowe. Było to spotkanie wielopokoleniowe, ponieważ były dzieci, mamy i babcie.

więcej >>>

czwartek, 16.02.2012 10:36

Strona:

Szkolne Newsy


Wyszukiwane tematy


Polecamy

Gimnazjum Sławęcinek Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach Szkoła Podstawowa w Górze Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach
Kontakt Mapa serwisu