pomniejsz powiększ

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Linki

1464161767logo.png 1247833391eup.jpg 1247833278bip.jpg 1307737060banerek_rios.jpg 1386671989logo.png 1389273293gmina_youtube.jpg 1389273328gmina_facebook.jpg 1427655469buton_do_centrum_3.jpg 1453373962beztytuu.JPG 1455024107logoinfostrad.jpg 1506318707npkonsultacje.jpg

Kalendarium

Grzegorza
Salomei

17

listopad

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30    

Nieruchomości
1421310566.jpg
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
1507797811.png
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Aktualności Gmina

ONZ Światowy Dzień Mycia Rąk

ONZ Światowy Dzień Mycia Rąk

16 października przedszkolaki wraz z bibliotecznymi skrzatami po raz pierwszy uczestniczyły w organizowanym od siedmiu lat przez ONZ Światowym Dniu Mycia Rąk. Celem corocznej akcji jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma prawidłowe mycie rąk, które może uchronić przed rozwojem infekcji i chorób. Pysia i Amelka poprzez różne animacje starały się przekazać milusińskim jak ważne jest mycie rąk i kształtowanie higienicznych nawyków. Dla naszych przedszkolaków była to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa. Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak otrzymał mydełko.

WIĘCEJ

więcej >>>

czwartek, 19.10.2017 10:22

UWAGA! KUJAWSKO-POMORSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA INFORMUJE!

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że w ramach współpracy z Krajową Siecią Obszarów Wiejskich w woj. kujawsko-pomorskim Katedra Gospodarki Turystycznej WSG w Bydgoszczy realizuje projekt Zdalny Moduł Szkoleniowy Naukowego Obserwatorium Obszarów Wiejskich, który ma za zadanie wspieranie rozwoju społeczeństwa cyfrowego na obszarach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego poprzez wykorzystanie nauczania zdalnego do samokształcenia oraz wymiany wiedzy (system Moodle).

W ramach Modułu uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę z następujących bloków tematycznych:

- Szkolenie wstępne z kształcenia na odległość (2h)

- Aspekty prawne turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce (5h)

- Zasady zdrowego i racjonalnego żywienia człowieka (5h)

- Ekologia i ochrona środowiska (5h)

- Dziedzictwo kulturowe regionu (5h)

- Przygotowanie i sprzedaż imprez turystycznych (10h)

- Strategie rozwoju turystyki (5h)

- Kompendium dobrych praktyk (5h)

Każdy moduł zawiera treści edukacyjne służące zdalnemu przekazaniu wiedzy oraz quizy (selftesty) służące samodzielnemu sprawdzeniu opanowania niezbędnych informacji. Pozytywne opanowanie wiedzy ze
wszystkich bloków tematycznych, potwierdzone zaliczeniem testów końcowych będzie uprawniało do otrzymania certyfikatu ukończenia kursu wydanego przez WSG.

Beneficjentami Zdalnego Modułu Szkoleniowego Naukowego Obserwatorium Obszarów Wiejskich mogą być osoby będące właścicielami gospodarstw agroturystycznych i/lub członkami lokalnych LGD z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

ZAPISY TRWAJĄ!!!!
http://noow.byd.pl/…/zdalny-modul-szkoleniowy-naukowego-obs…

Serdecznie zapraszamy!

więcej >>>

czwartek, 19.10.2017 10:19

Święto Turystyki w Tucholi - 17.10.2017

Święto Turystyki w Tucholi - 17.10.2017

17 października w Tucholi odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do podsumowania dorobku i działalności osób, instytucji, organizacji na rzecz rozwoju krajoznawstwa i gospodarki turystycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Wręczono m. in. odznaczenia państwowe, dyplomy i wyróżnienia laureatom konkursu „Odkrywca” i za „Najlepszy Produkt Turystyczny” itp. Podczas uroczystości wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak odebrał certyfikat członkostwa w Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. O oprawę artystyczną święta zadbali „Młodzi Borowiacy”, dając przepiękny występ taneczno-wokalny. Imprezie towarzyszył także kiermasz produktów regionalnych. Goście mieli okazję skosztować znakomitych potraw tradycyjnej kuchni borowiackiej. Tegoroczne obchody święto turystyki obyło się w Tucholskim Ośrodku Kultury. Organizatorem obchodów byli Urząd Marszałkowski, Gmina Tuchola, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna oraz Sejmik Prezesów PTTK Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

WIĘCEJ

więcej >>>

czwartek, 19.10.2017 10:18

„Dzień Dyni" w Jaksicach

„Dzień Dyni" w Jaksicach

W piątkowe popołudnie w Naszej Świetlicy odbył się po raz trzeci Dzień Dyni. Jak co roku uczestnicy tworzyli z dyń swoje arcydzieła. Wycinanie w dyni jest fantastyczną zabawą jak również jest niełatwym wyzwaniem, aby powstało z niej coś więcej niż otwory na oczy i szczęki. Co roku dzieci coraz bardziej angażują się w swoją pracę i zaskakują swoją kreatywnością. Niezwykłe pomysły, zadowolenie i skupienie towarzyszyły przy pracy naszym pociechą. W nagrodę za swoją ciężką pracę w sobotni wieczór odbyła się dyskoteka przy dyniach. Tego wieczoru oprócz dyskoteki w świetle dyń dzieci brały udział w konkursach: skok w worku, wyścig taczek, wyścig par i zabawach: pif paf, gorące krzesła, limbo, uciekający osiołek. Uśmiechu i dobrego humoru nie zabrakło. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i wspaniałą zabawę.

Tekst i zdjęcia: Izabela Leśniewska

 

WIĘCEJ

więcej >>>

czwartek, 19.10.2017 10:14

UWAGA KOMUNIKAT!!!

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu SKO w SGB - edycja 2017/2018. W związku z tym dzieci grupy przedszkolnej oraz uczniowie klas: I, IV i V wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników SGB w Inowrocławiu - panią Dorotę Zawadzką i panią Martę Kanarek. W trakcje lekcji dzieci miały możliwość poszerzania swojej wiedzy z zakresu ekonomii, a także pozyskania wielu atrakcyjnych nagród za swoją aktywność i kreatywność. Kolejnym krokiem współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Inowrocławiu będzie przystąpienie chętnych uczniów do Szkolnej Kasy Oszczędnościowej, która uczy przede wszystkim dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.
Tekst i foto - Agnieszka Kwiatkowska

więcej >>>

czwartek, 19.10.2017 10:01

UWAGA! LGD INFORMUJE!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkusie
pt. „Maskotka Stowarzyszenia LGD Czarnoziem na Soli”.
Celem konkursu będzie wyłonienie najlepszego projektu maskotki Stowarzyszenia LGD Czarnoziem na Soli, która będzie wykorzystywana w celu promocji obszaru objętego LSR.
Kryteria oceny :
Zgodność pracy z założeniem konkursu (maskotka oddaje cechy terenu powiatu inowrocławskiego lub LGD, nawiązuje do tradycji, kultury, charakteru lub atrakcji związanych z powiatem),
Unikatowa nazwa oddająca charakter maskotki lub nawiązująca do walorów powiatu lub związana z LGD,
Jakość i czasochłonność wykonania projektu maskotki wraz z załącznikami.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa - 30 listopada 2017.
Więcej szczegółów w regulaminie konkursu na stronie www.czarnoziemnasoli.pl
Poniżej załączniki: Regulamin Konkursu, Karta zgłoszeniowa, Plakat.

więcej >>>

czwartek, 19.10.2017 09:39

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 16 października w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas podstawowych I - VII i gimnazjalnych II – III przygotowali przedstawienie oraz występ muzyczny. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły – pan Robert Orczykowski, który przywitał zgromadzonych oraz złożył serdecznie życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Apel był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów, ponieważ zgodnie z tradycją, tego dnia złożyli ślubowanie i zostali oficjalnie pasowani przez pana dyrektora na uczniów naszej szkoły. Podczas apelu został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny „Nie ma śmieci, są surowce” oraz konkurs na najlepszą zakładkę do książki. Wszyscy laureaci otrzymali upominki z rąk pana dyrektora. Na zakończenie uczniowie przygotowali dla wszystkich pracowników wspaniałe upominki – ręcznie zdobione kartki z życzeniami.
Tekst – Anna Sobczak
Zdjęcia – Bożena Kacprzak

 

więcej >>>

wtorek, 17.10.2017 11:14

Gminny Dzień Edukacji - 13.10.2017

Gminny Dzień Edukacji - 13.10.2017

W piątek, 13 października 2017 roku, odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane w Sali Centrum Integracji Społecznej w Łojewie. Przed oficjalnym rozpoczęciem obchodów mali artyści ze Sławęcinka - dzieci z Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław i uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi wykonali „Taniec skrzatów”. Zaproszonych gości powitała gospodyni spotkania, dyrektor Centrum Usług Oświatowych – Małgorzata Makowiecka, która w swoich wypowiedziach wielokrotnie cytowała „złote myśli” przeróżnych osób odpowiedzialnych za edukację w naszym kraju. Występujące na łojewskiej scenie dzieci zaprosiły zgromadzonych gości do „krainy marzeń”. Swoim „paniom” i nauczycielom dziękowały pięknymi, czasami zabawnymi wierszykami. Za swój występ otrzymały gromkie oklaski. Po części artystycznej głos zabrali: wójt gminy Tadeusz Kacprzak , przewodniczący Rady Gminy Augustyn Korona, którzy dziękowali pracownikom oświaty za ich odpowiedzialną i jakże ważna pracę oraz życzyli sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Do gratulacji przyłączyła się p. Mariola Cierpisz, reprezentująca Związek Nauczycielstwa Polskiego. Spotkanie stanowiło znakomitą okazję do wręczenia nagród. „Za wzorowe wykonywanie zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych, za profesjonalizm i innowacyjną działalność w zakresie wdrażania nowatorskich metod nauczania, za miłość do zawodu i umiejętność dzielenia się swoją wiedzą, za tworzenie szkoły przyjaznej uczniom”. Nagrodzeni zostali: Anna Kowalska (dyrektor SP Góra), Aleksandra Tabaczyńska (PSGI), Mariusz Berkowski (SP Tupadły), Anna Kędzierska (SP Turzany), Hanna Pierścieniak (emerytowana nauczycielka SP Jaksice) i Justyna Bolińska (SP Sławęcinek). W dniu wczorajszym, podczas wojewódzkich obchodów Dnia Edukacji w Bydgoszczy, nagrodę Kuratora Oświaty otrzymał Leszek Dembski (dyrektor SP w Orłowie). Odznaczeniem resortowym, nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej - Medalem Komisji Edukacji Narodowej uhonorowani zostali Marek Karólewski, zastępca wójta gminy Inowrocław i Izabela Mierzejewska, gł. księgowa CUOGI. Podczas gminnego święta edukacji wszyscy wyróżnieni otrzymali listy gratulacyjne i bukiety kwiatów wręczane przez wójta gminy Tadeusza Kacprzaka i przewodniczącego Rady Gminy Augustyna Koronę. Sylwetki wyróżnionych prezentowała Małgorzata Makowiecka i dyrektorzy poszczególnych placówek. Tytułem „Przyjaciela Szkół Gminnych” przyznawanym „za wsparcie, życzliwość i okazaną pomoc, która przyczynia się podnoszenia jakości pracy szkół prowadzonych przez Gminę Inowrocław” uhonorowane zostały cztery osoby. Pośród tego zacnego grona znaleźli się: Helena Kłosowska (Prezes Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu), Janusz Niewiadomski (właściciel przedsiębiorstwa EUROTHERM Technika Grzewcza), Eugeniusz Skoczyński ( właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego GESAL), Dariusz Kusiak (Prezes Zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli SOLINO). Po części oficjalnej wszystkich obecnych zaproszono na smaczny poczęstunek przygotowany przez panie z Centrum Integracji Społecznej w Łojewie. W spotkaniu uczestniczyli: wójt Tadeusz Kacprzak, przewodniczący Rady Gminy Augustyn Korona wraz z radnymi, zastępca wójta Marek Karólewski, skarbnik Aldona Sulinowska, radca prawny Justyna Jarzynowska, Mariola Cierpisz (ZNP), Helena Kłosowska (prezes BS w Inowrocławiu), Janusz Niewiadomski (EROTHERM), dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych, kierownicy referatów. Pomimo, że był to piątek trzynastego spotkanie przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze, zgodnie z przyjętym harmonogram - jak co roku perfekcyjnie przygotowane przez dyrektor CUO Małgorzatę Makowiecką i Jej znakomity zespół. Osobom wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Społeczności szkolnej i przedszkolnej, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzymy samych pięknych, radosnych i twórczych dni spędzonych w murach szkolnych i przedszkolnych. Życzymy wspaniałych wyników i sukcesów edukacyjnych oraz satysfakcji z nauczania i uczenia się!

więcej

więcej >>>

wtorek, 17.10.2017 10:42

Finał biegów przełajowych - SP Sławęcinek

Finał biegów przełajowych - SP Sławęcinek

Dnia 10 października 2017r. uczeń Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku – Radosław Soliński z klasy IIIB reprezentował powiat inowrocławski w finale wojewódzkim indywidualnych biegów przełajowych w Bydgoszczy. W silnej grupie rówieśników Radek zajął 10 miejsce, co należy uznać za bardzo duże osiągnięcie. Tekst i zdjęcia – Piotr Nijak

więcej

więcej >>>

wtorek, 17.10.2017 09:57

Inowrocławscy seniorzy w Łojewie - 12.10.2017

Inowrocławscy seniorzy w Łojewie - 12.10.2017

W dniu 12 października 2017 roku do Łojewa przyjechali członkowie Rady Seniorów z Inowrocławia. Goście odwiedzili między innymi Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich. Zwiedzili Salę Stanisława Przybyszewskiego, gdzie podziwiali olbrzymi obraz „Paon – szkic artystów Młodej Polski”. W Izbie Kujawskiej obejrzeli zabytki kultury ludowej podarowane przez mieszkańców gminy i regionu, podziwiali piękne dekoracje wykonane przez panie seniorki z Łojewa. Z zaciekawieniem obejrzeli stanowisko archeologiczne, kopie zabytków, mapy z przebiegiem Szlaku Bursztynowego, kolekcję „bursztynową” oraz zapoznali się z historią najstarszej polskiej wsi – Kruszy Zamkowej w Sali Askaukalis. Inowrocławianie podziwiali także piękne rzeźby wykonane podczas trzech edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w Drewnie. Goście odwiedzili także „Prasłowiański Gaj”, Centrum Integracji Społecznej w Łojewie i odbyli spotkanie z członkiniami Klubu Seniora „Łojewianie”. Dziękujemy za odwiedziny!

więcej

więcej >>>

wtorek, 17.10.2017 09:52

Strona:

Szkolne Newsy


Wyszukiwane tematy


Polecamy

Szkoła Podstawowa w Górze Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach Gimnazjum Sławęcinek Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach
Kontakt Mapa serwisu