pomniejsz powiększ

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Linki

1464161767logo.png 1247833391eup.jpg 1247833278bip.jpg 1307737060banerek_rios.jpg 1386671989logo.png 1389273293gmina_youtube.jpg 1389273328gmina_facebook.jpg 1427655469buton_do_centrum_3.jpg 1453373962beztytuu.JPG 1455024107logoinfostrad.jpg 1506318707npkonsultacje.jpg

Kalendarium

Biny
Damazego

11

grudzien

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30 31

Nieruchomości
1421310566.jpg
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
1507797811.png
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Aktualności Gmina

Jubileusz 90-lecia OSP w Jacewie

Jubileusz 90-lecia OSP w Jacewie

W sobotę, 9 czerwca 2012 roku, odbył się jubileusz 90-lecia OSP w Jacewie. Zaproszenie na tę uroczystość przyjął Członek prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP (prezes Oddziału Powiatowego Zwiazku OSP) druh Roman Zieliński, oraz członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP druh Lech Murawski, Komendant Powiatowy PSP w Inowrocławiu st. brygadier Sławomir Skonieczny,Wicestarosta inowrocławski Pan Włodzimierz Figas, kierownik biura przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Szczerkowski Rafał,Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak,zastępca wójta Marek Karólewski, skarbnik Urzędu Gminy Pani Mieczysława Kwiatkowska, byli wójtowie Tadeusz Kwiatoń i Lech Skarbiński, Radni Gminy Inowrocław z przewodniczącym Rady Gminy Augustynem Koroną na czele. Przybyli druhowie z Jacewa a także z OSP w Jaksicach, Gnojnie i Piotrkowicach. Jubileusz rozpoczęto wprowadzeniem pocztu flagowego i pocztów sztandarowych oraz uroczystym wciągnięciem flagi Związkowej przy dzwiękach hymnu Związku OSP. Mszę Świętą polową w intencji strażaków odprawił proboszcz parafii ks. prałat Leszek Kaczmarek. Po Mszy nastąpiło ślubowanie nowo przyjętych strażaków, którzy ukończyli szkolenie pożarnicze. W trakcie jubileuszu wspomniano także rys historyczny OSP w Jacewie i ważniejsze postaci, które przyczyniły się do powstania i budowania jednostki między innymi jej pierwszego prezesa Antoniego Malca. Szczegółową historię straży można poznać dzięki wydanej na jubileusz monografii, której autorem jest Krzysztof Pęczkowski.
Podczas uroczystości zasłużonym strażakom zostały wręczone odznaczenia  i wyróżnienia. Złoty Znak Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej otrzymał druh Józef Wyciszkiewicz. Złote medale”Za zasługi dla pożarnictwa” otrzymali druhowie Andrzej Głowacki, Jacek Garbaliński, Sławomir Kędzierski oraz Roman Jesiołowski. Srebrne medale powędrowały do  druhen Stanisławy Mazur, Iwony Wilińskiej, Anny Kędzierskiej oraz do druhów Mirosława Kowalkowskiego, Ryszarda Jędrzejewskiego i Arkadiusza Paszka. Kolejne osoby uhonorowane medalami “Za zasługi dla pożarnictwa” to druhny Krystyna Wysocka,  Łucja Wyciszkiewicz, druh Stanisław Szymański i Zbigniew Zajączkowski, otrzymali medale brązowe. Oznakę „Strażak Wzorowy” odebrali: druhna Monika Ryszewska, Agnieszka Kazior, druh Ernest Burzyński, a odznaki „Wysługi lat w OSP” wręczono druhowi Wyciszkiewiczowi za 35 lat służby, druhowi Romanowi Jesiołowskiemu za 30 lat, oraz za 15 lat służby druhowi Sławomirowi Kędzierskiemu. Ponadto za 10 lat służby w OSP odznaczono druhów: Stanisława Szymańskiego, Jacka Garbalińskiego, Zbigniewa Zajączkowskiego oraz Ryszarda Jędrzejewskiego, Adriana Paszka, Arona Mielcarka, Jarosława Lewandowskiego i druhnę Agnieszkę Kazior. Druhna Monika Ryszewska, Julita Burzyńska, Krystyna Wysocka oraz druhowie Ernest Burzyński i Mirosław Kowalkowski przyjęli odznaczenia 5-ciu lat „Wysługi w OSP”. Urząd Gminy przekazał „jubilatce” z okazji jej 90-lecia prezent w postaci motopompy pożarniczej marki NIAGARA. Świętowanie zakończyło się wspaniałym poczęstunkiem, który powstał dzięki dużej pomocy i wsparciu druhen Stanisławy Mazur i Łucji Wyciszkiewicz a także Pań Krystyny Marnochy, Marianny Stopińskiej, Moniki Bartczak, Julity Cegielskiej oraz Sylwii Kaspczak i Marleny Piechockiej. Uroczystość w Jacewie, wielkie święto tej jednostki z pewnością wielu słusznie napawa dumą. Dzielne druhny i druhowie zasłużone odznaczenia przypinają do mundurów, jednak na co dzień ważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy na straży którego z pewnością nadal będą oni dzielnie stać. Zarząd OSP Jacewo składa serdeczne pdziekowania Wójtowi i Radzie Gminy za okazaną pomoc i życzliwośc w przygotowaniu tego jubileuszu. Dziękuje też wszystkim sympatykom i sponsorom za pomoc, życzenia, okolicznościowe adresy i pamiątki.


Tekst: I. Ziarnowski
Zdjęcia: M Kamiński

więcej >>>

piątek, 22.06.2012 15:21

 BEZPIECZNY KIBIC

BEZPIECZNY KIBIC

Inowrocławska Policja oraz Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu ogłosiło w kwietniu 2012 roku konkurs „Bezpieczny kibic” związany z finałami  piłkarskimi Euro 2012 organizowanymi na terenie Polski i Ukrainy.
Celem inicjatywy była edukacja młodzieży w zakresie przepisów i zasad bezpieczeństwa podczas imprez masowych. W konkursie brały udział szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z powiatu inowrocławskiego.
Szkoły miały wystawić trzyosobową reprezentację. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie reprezentowali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej: Adam Kaczmarek, Mateusz Nytko i Kamil Madajczyk. Opiekunem zespołu był p. Wojciech Konieczny.  Młodzież rozwiązywała test dotyczący przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i ogólnej wiedzy o sporcie oraz przygotowała nagranie filmu na płycie DVD pt. „Komentator sportowy”.Uroczysta Gala Finałowa odbyła się 24 maja 2012 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Uczniowie z naszej szkoły zajęli czwarte miejsce.

więcej >>>

środa, 20.06.2012 10:43

 Uczmy dzieci udzielać pierwszej pomocy

Uczmy dzieci udzielać pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks Kard. Stefana Wyszyńskiego w  Orłowie uczestniczyli w zajęciach, które obejmowały podstawy pierwszej pomocy czyli: wezwanie pomocy, zachowanie w razie utraty przytomności oraz resuscytację krążeniowo - oddechową. Podczas zajęć uczniowie uczyli się prawidłowego zachowania się na miejscu zdarzenia i reagowania w przypadku zagrożenia, np. jak wezwać służby ratunkowe, pod jakie numery zadzwonić, by poprosić o pomoc. Zajęcia przeprowadził nauczyciel przysposobienia obronnego p. Mariusz Stefaniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu.

teskt: Agnieszka Matuszak-Stefaniak
photo: Agnieszka Matuszak-Stefaniak

więcej >>>

poniedziałek, 18.06.2012 15:28

SPOTKANIA W BIBLIOTECE

SPOTKANIA W BIBLIOTECE

Od września 2011 r. do czerwca 2012 r., odbywały się comiesięczne spotkania w bibliotece u Pani Irenki Hanowskiej. Były to lekcje biblioteczne oraz zajęcia plastyczne, prowadzone przez Panią Alicję Kaczmarek. Dzieci ze świetlic środowiskowych Gminy Inowrocław; z Latkowa, Turzan, Kruszy Podlotowej brały udział w tych zajęciach.Ostatnie spotkanie odbyło się 14 czerwca. Dzieci wykonywały własnoręcznie akwarium, które zabrały ze sobą do domu. Oprócz zajęć, dzieci zawsze były poczęstowane słodkościami i napojami, a na ostatnich zajęciach otrzymały dyplomy i drobne upominki. Kierownicy świetlic środowiskowych z Turzan, Kruszy Podlotowej i Latkowa, składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Inowrocławiu, Kierownik Filii dla Osób Niepełnosprawnych Pani Irenie Hanowskiej oraz Pani Plastyk Alicji Kaczmarek za wszystko dobro, jakie dzieci otrzymały od Nich podczas tych spotkań. Zajęcia zostaną wznowione po wakacjach, a dzieci już niecierpliwie na nie czekają.Tekst i foto:
Rafał Owczarek
Świetlica Środowiskowa w Latkowie

więcej >>>

poniedziałek, 18.06.2012 15:19

WODNE ATRAKCJE W AQUA PARKU

WODNE ATRAKCJE W AQUA PARKU

W sobotę, 16 czerwca 2012 r. dzieci i młodzież  z Balina i Latkowa, wraz z rodzicami, opiekunami, sołtysem Sołectwa Latkowo i kierownikiem świetlicy środowiskowejw Latkowie uczestniczyła w wyjeździe w ramach Dnia Mamy, Taty i Dziecka do CENTRUM SPORTU I REKREACJI OLENDER w Wielkiej Nieszawce. Uczestnicy wycieczki do Aqua Parku, pluskali się przez kilka godzin w basenach, w których było wiele atrakcji tj. leżanka powietrzna, sztuczna rzeka, beczka z hydromasażem, ławeczki powietrzne, masaż karku, a dla najmłodszych brodzik również z atrakcjami.Po solidnej kąpieli, udaliśmy się na wspólny obfity obiad wraz z deserem, a następnie wybraliśmy się w drogę powrotną do swoich domów.Niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w pamięci wszystkim, którzy uczestniczyli w tej rekreacyjno-wodnej przygodzie.Wyjazd był całkowicie bezpłatny, dzięki kwocie pieniędzy przeznaczonych ze środków sołeckich Sołectwa Latkowo. Kierownik świetlicy środowiskowej w Latkowie bardzo serdecznie dziękuje: sołtysowi, radzie sołeckiej, rodzicom, opiekunom, przewoźnikowi za okazaną pomoc  przed i w czasie wycieczki,


Tekst i foto
Rafał Owczarek
Świetlica Środowiskowa w Latkowie

więcej >>>

poniedziałek, 18.06.2012 14:21

XIV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Tuchola- Londyn 2012

XIV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Tuchola- Londyn 2012

W dniu 15-17.06.2012 w Tucholi odbyły się XIV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Tuchola- Londyn 2012. Gminę Inowrocław reprezentowali wychowankowie klubu LUKS Adam Wojciechowski na 200 i 400 m, oraz Łukasz Basiński 800 i 1500 m Adam zdobył dwa złote medale, Łukasz zajoł 5 i 6 miejsce. Zawodników przygotowywał trener Ryszard Dreliszak. Dodać należy, że lekkoatleci LUKS-u do tej pory zdobyli dla naszej Gminy 12 medali olimpijskich w tym 7 złotych. Serdecznie gratulujemy.

więcej >>>

poniedziałek, 18.06.2012 14:11

Festyn w Górze

Festyn w Górze

Dnia 01.06.2012 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Górze odbył się festyn zorganizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowrocławiu o charakterze integracyjnym dla dzieci i rodziców oraz społeczności lokalnej, w ramach Programu Aktywności Lokalnej realizowanego projektu „Lepsze jutro” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII, Poddziałanie 7.1.1. Mimo zmiennej pogody dobra zabawa dopisała. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas trwania festynu wszystkie dzieci miały do dyspozycji trampolinę, dwie dmuchane zjeżdżalnie, a najmłodsi zamek z kulkami. Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników sportu, zorganizowane zostały liczne konkursy z nagrodami, podczas których rodzice głośno dopingowali swoje dzieci. Główną atrakcją imprezy był pokaz służb mundurowych – straży pożarnej i policji, podczas którego wszystkie dzieci mogły zasiąść za kierownicą wozu i zapoznać się z jego wyposażeniem oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dodatkowo zabawę umilił pokaz motocyklowy podczas którego, również można było zrobić pamiątkowe zdjęcie na wybranym motorze. Dla zainteresowanych odbyła się prezentacja pierwszej pomocy i sprzętu ratowniczego. Zabawę umilał występ zespołu muzycznego, a na łasuchów czekała grillowana kiełbasa oraz wata cukrowa.

więcej >>>

czwartek, 14.06.2012 15:22

Archeologiczne poszukiwania historii

Archeologiczne poszukiwania historii

Dzięki archeologicznym badaniom możemy poznawać  historię . A my ze Świetlicy Środowiskowej w Słońsku mieliśmy okazje być na takich badaniach archeologicznych . Byliśmy gośćmi archeologa Pana dr Józefa Bednarczyka poznaliśmy prace archeologa z bliska, widzieliśmy wykopane znaleziska, sprzęt jakim posługują się archeolodzy oraz całą pracę zespołu archeologicznego. W ubiegłym roku 2011 mogliśmy pojechać rowerami do sąsiedniej miejscowości Parchanki , gdzie była osada na Szlaku Bursztynowym znaleziono pozostałości po dawnych gospodarstwach i bardzo okazałych budynkach zbudowanych z drewna i gliny. Było mnóstwo pytań od dzieci i dorosłych, na które odpowiadał  dr Bednarczyk. Wyjaśnił nam jak ważne są dla Nas wszystkich takie wykopaliska i ile mówią o dawnym sposobie życia mieszkańców ( naszych przodkach ). Zobaczyliśmy wykopane stare monety, gliniane naczynia, spinki do włosów dawniej noszone przez kobiety oraz narzędzia domowe jakie były wtedy używane. Wyprawa na badania była ciekawym poznaniem historii ziemi kujawskiej. Wspomnienia powróciły gdy dr postanowił nas odwiedzić . Przyjechał zaprosić nas do zwiedzenia wystawy „Askaukalis” przy ul.Kasztelańskiej w KCK  w Inowrocławiu i obiecał ,że sam osobiście oprowadzi nas po niej.

więcej >>>

wtorek, 12.06.2012 10:35

Pielgrzymka do Lichenia

Pielgrzymka do Lichenia

Tradycją Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie stały się coroczne pielgrzymki klas pierwszych do Sanktuarium w Licheniu. Rankiem 5 czerwca grupa trzydziestu uczniów wraz z opiekunami p. Waldemarem Rutkowskim i p. Wojciechem Koniecznym udała się autokarem spod murów gimnazjum do narodowego miejsca pielgrzymkowego w Licheniu. Pogoda była niepewna, ale atmosfera w autokarze i na miejscu w Licheniu była bardzo pogodna. Pielgrzymi udali się tradycyjnie na Golgotę, a następnie na uroczystą Mszę św. w głównej Bazylice Licheńskiej o godzinie 12.00.Po zwiedzeniu bazyliki kolejnym punktem programu był obiad. Licheń to również piękna przyroda, dlatego był czas na relaks i odpoczynek. O godzinie 15.00 pielgrzymka udała się na miejsce objawień do Lasu Grąblińskiego, a następnie w drogę powrotną. Wyjazd ten był dobrą okazją, by podziękować Bogu za cały rok szkolny, który powoli kończy się oraz prośbą o szczęśliwy przebieg wakacji.Żegnamy się z Licheniem do następnego roku.

więcej >>>

wtorek, 12.06.2012 10:06

Wyjazd na Festyn do Lubostronia

Wyjazd na Festyn do Lubostronia

Świetlice Środowiskowe ze Słońska i  Komaszyc wybrały się na XII Festyn Integracyjny „Zielone serduszko” w Lubostroniu  zorganizowany 1.06.2012r.z okazji Dnia Dziecka.  Na festyn przybyło wiele dzieci i dorosłych z
oddalonych miejscowości. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji tj: jazda bryczką, dmuchany zamek, trampolina i wiele innych rzeczy . Odbyły się również konkursy plastyczne, sportowe i ekologiczne. Dzieci mogły brać również udział w  śpiewaniu piosenek.. To właśnie nasze dzieci  zdobyły wiele czołowych miejsc i zdobyły wiele nagród. Na festynie nie zabrakło także stoisk ze  zdrową żywności, słodyczami oraz innymi smakołykami. Duże kolejki tworzyły się przed wata cukrową i popcornem, które były chętnie spożywane przez wszystkich gości. Odbyły się również występy i śpiewy . Ludzi zabawiały  maskotki  : Goffiego i Małego Głoda, które rozśmieszały wszystkich częstowały serkami i słodyczami a także pozowały do zdjęć. Nie zabrakło również pysznej grochówki z bułką oraz kiełbasy z grilla.  Atrakcją również były kozy miniaturki, lamy oraz czarne owce. W czasie powrotu towarzyszyła nam w autobusie miła atmosfera śpiewania i rozmów o wspaniale przygotowanym festynie i atrakcjach oraz wygranych nagrodach. Była wspaniała przygoda z okazji  Dzień Dziecka, którą będziemy mile wspominać.

więcej >>>

wtorek, 12.06.2012 09:51

Strona:

Szkolne Newsy


Wyszukiwane tematy


Polecamy

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach Szkoła Podstawowa w Górze Gimnazjum Sławęcinek
Kontakt Mapa serwisu