pomniejsz powiększ

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Linki

1464161767logo.png 1247833391eup.jpg 1247833278bip.jpg 1307737060banerek_rios.jpg 1386671989logo.png 1389273293gmina_youtube.jpg 1389273328gmina_facebook.jpg 1427655469buton_do_centrum_3.jpg 1453373962beztytuu.JPG 1455024107logoinfostrad.jpg 1506318707npkonsultacje.jpg

Kalendarium

Anatola
Edyty

20

listopad

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5
2 6 7 8 9 10 11 12
3 13 14 15 16 17 18 19
4 20 21 22 23 24 25 26
5 27 28 29 30    

Nieruchomości
1421310566.jpg
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
1507797811.png
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Aktualności Gmina

WODNE ATRAKCJE W INOWROCŁAWSKIEJ TERMIE

WODNE ATRAKCJE W INOWROCŁAWSKIEJ TERMIE

W środę 5.06.2013 r., z okazji Dnia Dziecka, na spotkanie do świetlicy środowiskowej w Latkowie przybyły dzieci wraz z rodzicami. Przygotowano kilka konkursów, za które dzieciaki otrzymały upominki ufundowane przez Państwo Annę i Romana Rychłowskich z Balina. Następnie wszyscy wzięli udział w zabawie w głuchy telefon, podczas tej zabawy było mnóstwo śmiechu. Przy słodkim poczęstunku, piosence, konkursach, miło upłynął wszystkim czas, a każde wychodzące dziecko otrzymało czekoladę.
Zaszczyciła nas swoją obecnością Pani Urszula Rzeźnik, koordynator świetlic środowiskowych oraz Sołtys Sołectwa Latkowo Pani Joanna Stopinska.

Natomiast piątek 7.06.2012 r., dzieci, młodzież, rodzice wraz z Sołtysem i kierownikiem świetlicy, dzięki uprzejmości Wójta Gminy Inowrocław Pana Tadeusza Kacprzaka, pojechaliśmy podstawionym autokarem najpierw na basen termalny do Inowrocławia, a następnie  do Mc Donalda. Również dzięki uprzejmości Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu Pani Wiesławy Pawłowskiej, przez zarezerwowane dwie godziny grupa licząca 38 osób, korzystała z wodnych atrakcji. Gdy wyszliśmy z basenu, pod termą zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Następnie podjechaliśmy pod Mc Donald, gdzie czekał już na nas ciepły posiłek. Każde dziecko otrzymało swój podwieczorkowy kanapkowo-lodowy zestaw. Po spotkaniu w Mc Donald, udaliśmy się w drogę powrotną do swoich domów.
Kierownik świetlicy środowiskowej w Latkowie, bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak atrakcyjnego Dnia Dziecka. Bez pomocy Wszystkich Dobrych Ludzi, nie udałoby się zorganizować tego wszystkiego. Dlatego Wielkie Podziękowania, za Wasze Wielkie Serce, gdyż, jako kierownik świetlicy środowiskowej w Latkowie zawsze mogłem na Waszą Dobroć i Pomoc liczyć.

Dziękuję, więc bardzo serdecznie:

Panu Tadeuszowi Kacprzak - Wójtowi Gminy Inowrocław,
Pani Wiesławie Pawłowskiej - Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu,
Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Inowrocławiu,
Pracownikom Gminy – Pani Hannie Polak oraz Pani Adrianie Leszczyńskiej,
Pani Joannie Stopinskiej  - Sołtysowi Sołectwa Latkowo,
Pracownikom Inowrocławskiego Basenu Termalnego,
Panu Szymonowi Klockowskiemu oraz Panu Romanowi Lisieckiemu  - Firma „Budkar”,
Panu Lechowi Skarbińskiemu – Zajazd w Latkowie,
Państwu Barbarze i Ryszardowi Borowicz - Firma „Barbara  Luijcks,”
Państwu Annie i Romanowi Rychłowskim,
Państwu Teresie i Dariuszowi Turek.


Tekst i foto:
Rafał Owczarek
Świetlica Środowiskowa w Latkowie

więcej >>>

wtorek, 11.06.2013 11:06

Piknik rekreacyjno-sportowy w Jacewie

Piknik rekreacyjno-sportowy w Jacewie

W dniu 1 czerwca 2013 roku odbył się w świetlicy wiejskiej w Jacewie Piknik rekreacyjno-sportowy połączony z Dniem Dziecka.
Organizatorami imprezy byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Jacewie oraz Sołtys i Rada Sołecka Jacewa.
Projekt został wsparty finansowo w formie dotacji z budżetu gminy Inowrocław.
W czasie imprezy odbywały się liczne konkursy i zabawy dla dzieci,  za udział w których każdy uczestnik otrzymywał nagrodę lub upominek.
Wspaniałą zabawę dla dzieci prowadziła w ramach wolontariatu Pani Mariola Gapińska.
W pikniku brały udział dzieci i młodzież z sołectwa Jacewo wraz z rodzicami oraz goście zaproszeni: Pan Tadeusz Kacprzak Wójt Gminy Inowrocław, Pani Mieczysława Kwiatkowska Skarbnik Gminy Inowrocław oraz Pani Hanna Polak inspektor ds. kultury, sportu, zdrowia i organizacji pozarządowych w Urzędzie Gminy w Inowrocławiu.

więcej >>>

poniedziałek, 10.06.2013 11:16

Aktywna szkoła

Aktywna szkoła

Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Górze jest bardzo aktywna jeśli chodzi o pozyskiwanie dodatkowych środków na zajęcia pozalekcyjne i rozwijanie pasji swoich uczniów. Jako jedna z 10 szkół województwa kujawsko – pomorskiego przystąpiła do projektu edukacyjnego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Projekt stanowi integralną cześć akcji promocyjnej „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”, której inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W ramach programu edukacyjnego uczniowie będą mieli okazję obejrzenia interaktywnej ekspozycji „Fundusze Europejskie. Polska korzysta”, podczas  imprezy plenerowej zorganizowanej w naszym województwie w czerwcu bieżącego roku. Wystawa obrazuje w nowatorski sposób zmiany zachodzące w otaczającej nas rzeczywistości, które dokonują się dzięki Funduszom Europejskim. Oryginalny sposób prezentacji zrealizowanych projektów unijnych za pomocą interaktywnych eksponatów, symulacji komputerowych, cyfrowych wizualizacji, multimedialnych gier i zabaw to gwarancja zaangażowania każdego z uczestników. Atrakcjami ekspozycji są m.in.:
- zjazd po wirtualnym stoku narciarskim,
- multimedialne pokazy robotów wspomagających działania antyterrorystyczne
i antykryzysowe,
- pokazy eksperymentów naukowych i doświadczeń,
- pokazy filmowe,
- prezentacja systemu komputerowego zdalnej lokalizacji osób zaginionych,
- wirtualna wycieczka w technologii panoramy 360°,
- zestaw gier multimedialnych,
- warsztaty fotograficzne i plastyczne.

Inną inicjatywą jest projekt Uczniowskiego Klubu Sportowego „Górnik” działającego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Górze pn. „Nauka pływania dla uczniów klas II oraz zajęcia z doskonalenia pływania dla uczniów klas IV”. Uzyskał on w 2012 r. dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 9.760 zł.
Dla szkoły priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci nie tylko w szkole ale i podczas czasu wolnego. Bezpieczeństwo nad wodą może zapewnić tylko umiejętność właściwego korzystania z niej, a najlepiej do tego przygotuje nauka pływania prowadzona przez instruktorów.
3 czerwca 2013 r. dwie grupy uczniów zakończyły kurs nauki pływania uzyskując odpowiedni certyfikat.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich  Olimpijczyków w Górze od 2009 r. regularnie uczą się pływać – bezpłatne kursy organizowane są przez UKS lub Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. Wielokrotnie zajęcia współfinansowane były przez Gminę Inowrocław, Radę Rodziców, firmy PROMAX i TRANSPOL. W 2010 r. program dofinansowało także Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Dzięki tym zajęciom oraz dzięki sponsorom, rodzicom i nauczycielom każdy chętny uczeń z klas od II do VI,   potrafi pływać.

więcej >>>

poniedziałek, 10.06.2013 10:30

XI Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Multimedialny pod hasłem „Dziecko i jego prawa”.

XI Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Multimedialny pod hasłem „Dziecko i jego prawa”.

3 czerwca 2013 r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbył się finał XI Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Multimedialnego pod hasłem „Dziecko i jego prawa”, którego organizatorami byli: Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu, Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła im. Rzemieślników Kujawskich w Inowrocławiu oraz Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku.

 

 

więcej >>>

piątek, 07.06.2013 14:42

750-lecia miasta Żnin

750-lecia miasta Żnin

 

 

 

 

 

więcej >>>

środa, 05.06.2013 14:50

Dzień Dziecka w Sławęcinku

Dzień Dziecka w Sławęcinku

W sobotę dnia 01.06.2013r. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Sławęcin i Sławęcinek, przy wsparciu życzliwych osób zorganizowało imprezę dla dzieci z okazji ich święta. Z zainteresowaniem dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa, którą przygotowali policjanci. Atrakcją był pokaz tresury psa policyjnego. Odbyły się również konkursy z fajnymi nagrodami. Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany plac zabaw. Każde dziecko w prezencie otrzymało nagrodę książkową. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku i mieliśmy wiele szczęścia bo pogoda nam dopisała. Wieczorem przyszedł czas na majówkę dla dorosłych. Jak zwykle było miło i wesoło.

Dziękujemy Komendzie Miejskiej Policji w Inowrocławiu za wsparcie naszej inicjatywy.
Impreza zorganizowana przy wsparciu finansowym Gminy Inowrocław.

więcej >>>

wtorek, 04.06.2013 12:36

Piknik LGD z Jabłkiem w tle

Piknik LGD z Jabłkiem w tle

więcej >>>

poniedziałek, 03.06.2013 15:28

Kabaret Horrorek

Kabaret Horrorek

Kabaret Horrorek  to grupa teatralna złożona z uczniów klasy IV  Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach.
Dzieci występowały już na uroczystościach szkolnych oraz brały udział w konkursach recytatorskich. 8 maja 2013 r. uczniowie po raz pierwszy wystąpili na deskach Teatru Miejskiego
w Inowrocławiu w czasie Konfrontacji Teatrów Dziecięcych „Teatr bez Granic”.
Zespół zaprezentował inscenizację zatytułowaną „Teatrzyk na jednej nodze” w reżyserii pani Małgorzaty Kieraj – Kowalczyk.  Młodych artystów wspierali rodzice i rodzeństwo oraz pani Joanna Orczykowska – pielęgniarka szkolna.
Debiut można uznać za udany, bo dwóch młodych aktorów wróciło do szkoły z nagrodami: Marcin Kończal otrzymał wyróżnienie, a Piotr Grzegorski uhonorowany został Brązową Maską.
W skład Kabaretu Horrorek wchodzą: Michalina Jaworska, Anna Lauer, Dominika Lewandowska, Maja Puto, Marta Rynarzewska, Piotr Grzegorski, Marcin Kończal, Paweł Lesiak i Marcin Tomczak.

więcej >>>

poniedziałek, 03.06.2013 09:28

Gminny Konkurs Ortograficzny

Gminny Konkurs Ortograficzny

Tradycyjnie już w maju przeprowadzony został Gminny Konkurs Ortograficzny. Tym razem miał on charakter jubileuszowy, bo konkurs odbył się po raz trzydziesty.
Uczestników, ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości powitał dyrektor Andrzej Bogdanowicz. Pani Karolina Rejman odczytała list od pani Kazimiery Szafko – pomysłodawczyni i wieloletniej organizatorki Gminnego Konkursu Ortograficznego.
Uczniowie klas IV - VI pisali test na 4 poziomach. Teksty dyktand przygotowali nauczyciele metodycy z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Oto wyniki XXX Gminnego Konkursu Ortograficznego:
kl. III
I miejsce – Sandra Mendelewska            SP Tupadły
II miejsce –  Karolina Domańska                SP Orłowo
III miejsce –  Kacper Molenda                SP Jaksice
kl. IV
I miejsce –  Dagmara Twardygrosz            SP Turzany
II miejsce – Karolina Kozakiewicz            SP Orłowo
II miejsce – Anna Kunicka                SP Jaksice
III miejsce –  Michalina Jaworska            SP Tupadły
kl. V
I miejsce –  Piotr Kościński                SP Tupadły
II miejsce – Aleksandra Żurawska            SP Jaksice
III miejsce –  Gabriela Drzewiecka            SP Turzany
kl. VI
I miejsce –  Izabela Stachaczek                SP Góra
II miejsce –  Marta Domańska                 SP Orłowo
III miejsce –  Dorota Najman                SP Turzany

W tym roku do dzieci dołączyli dorośli, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności i przystąpili do Otwartego Pojedynku Ortograficznego o Pióro Przewodniczącej Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Tupadłach.
Dorośli zmierzyli się z tekstem autorstwa Stanisława Lema. Zwycięzcą w tej kategorii został pan Marek Karólewski – Zastępca Wójta Gminy Inowrocław.
Po ortograficznych zmaganiach, kiedy do pracy zabrała się komisja konkursowa złożona z nauczycieli z poszczególnych szkół, uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy IV oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu uczennic Martyny Pomagier i Oliwii Sibory z klasy VI.
Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu dyplomów i nagród przyszedł czas na urodzinowy tort, który sprawiedliwie dzieliła pani Magdalena Kościńska – przewodnicząca Rady Rodziców.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły panie: Karolina Rejman i Małgorzata Kieraj – Kowalczyk.

 

Tegoroczny XXX Gminny Konkurs Ortograficzny stał się okazją do spotkania pokoleń. Dyktanda zdecydowały się napisać Martyna Pomagier – uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach oraz jej mama - pani Małgorzata Pomagier.
Martyna namówiła do udziału w konkursie babcię – panią Łucję Jankowską, która okazała się najstarszą uczestniczką turnieju.

 

Do zobaczenia za rok!

więcej >>>

poniedziałek, 03.06.2013 09:14

Strona:

Szkolne Newsy


Wyszukiwane tematy


Polecamy

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach Gimnazjum Sławęcinek Szkoła Podstawowa w Górze Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach
Kontakt Mapa serwisu