pomniejsz powiększ

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Linki

1464161767logo.png 1247833391eup.jpg 1247833278bip.jpg 1307737060banerek_rios.jpg 1386671989logo.png 1389273293gmina_youtube.jpg 1389273328gmina_facebook.jpg 1427655469buton_do_centrum_3.jpg 1453373962beztytuu.JPG 1455024107logoinfostrad.jpg

Kalendarium

Dory
Gerarda

24

wrzesien

PWŚCPSN
1     1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30  

Nieruchomości
1421310566.jpg
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Mała Ojczyzna
1311768170.jpg
Gmina Inowrocław jest gminą leżącą w centrum województwa kujawsko-pomorskiego, w obrębie zachodniej części Kujaw
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Aktualności Gmina

FERIE ZIMOWE W ŚWIETLICY W LATKOWIE

FERIE ZIMOWE W ŚWIETLICY W LATKOWIE

Dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej w Latkowie rozpoczęły ferie zimowe już 12 stycznia, wybierając się z innymi dziećmi ze świetlic środowiskowych, na trzydniową wycieczkę do Wadowic, Zakopanego, Krakowa i Częstochowy, zorganizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Gminy Inowrocław. Zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów wyjazd ten pozostawił niesamowite wrażenia.
Kiedy powróciliśmy z wycieczki, w świetlicy organizowane były różnorodne zajęcia i spotkania w ramach zaplanowanego planu ferii. Od początku ferii, do współpracy włączyła się Sołtys Sołectwa Latkowo Pani Joanna Stopińska.
W pierwszym tygodniu, udaliśmy się wspólnie z dziećmi z Turzan i Gnojna do „Kinder Parku”, gdzie dzieci mogły skorzystać z wielu przygotowanych tam dla nich atrakcji. Pod koniec tygodnia, pojechaliśmy do Inowrocławia  na basen, gdzie dzieci i młodzież zaprezentowała swoje umiejętności pływackie. Zajęcia zorganizowano również na miejscu; odbył się turniej tenisa stołowego, prowadzone były zajęcia biblioteczne ze znajomości lektur, umiejętności posługiwania się słownikami i encyklopedią, oraz różnorodne zabawy z książką.
Drugi tydzień ferii, rozpoczęliśmy od spotkania przy herbatce, kawie i słodkim poczęstunku z okazji święta Babci i Dziadka. Zaszczycili nas swoją obecnością babcie i dziadkowie z Balina i Latkowa. Zorganizowaliśmy w tym dniu teleturniej „Familiadę”, gdzie rywalizowali ze sobą babcie i dziadkowie we współpracy z dziećmi. Teleturniej z niewielką przewagą wygrały babcie. Wszyscy jednak otrzymali upominki i laurki z życzeniami zdrowia i stu lat życia oraz pociechy z wnucząt. W pozostałych dniach zajęcia odbywały się w świetlicy, były to zajęcia plastyczne i biblioteczne; przeprowadzono konkurs ze znajomości lektur. Ćwiczono także na siłowni oraz grano w piłkarzyki i przygotowywano salę na bal karnawałowy. W piątek, udaliśmy się ponownie na basen do Inowrocławia, a w godzinach popołudniowych bawiliśmy się wspólnie z dziećmi z Balina przy muzyce, uczestnicząc w balu karnawałowym i przygotowanych konkursach tj. taniec wokół krzeseł, taniec z balonami, taniec na gazecie. Po zakończonej zabawie, dzieci otrzymały drobne upominki, w ramach uczestnictwa w zajęciach podczas ferii zimowych w świetlicy w Latkowie.
Dzieci i młodzież podczas ferii zimowych mogła korzystać z wielu atrakcji zarówno na, jak i poza świetlicą.
Ferie dobiegły końca, a  niezapomniane wrażenia i przygody  pozostaną w pamięci na długi czas.
Kierownik świetlicy  składa serdeczne podziękowanie  wszystkim, którzy pomogli i gorliwie zaangażowali się w organizację ferii zimowych w Latkowie.


„Wśród nas są Anioły. Nie mają wprawdzie skrzydeł, a ich serce jest otwartym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie”.


Teks i foto:
Rafał Owczarek
Świetlica Środowiskowa w Latkowie

więcej >>>

środa, 30.01.2013 10:03

Ferie  w  Żalinowie

Ferie w Żalinowie

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w  Żalinowie zróżnicowana oferta spędzenia w szkole wolnego czasu  spowodowała spore zainteresowanie uczniów.  W poniedziałek odbyło się  „Spotkanie z historią” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Inowrocławiu. Tym razem celem spotkania były inowrocławskie zabytki, które w zimowej szacie prezentowały się bardzo dostojnie. We wtorek uczniowie pluskali się na basenie  „Wodny Park”. Kto nie miał ochoty na zabawę w wodzie korzystał ze sztucznego lodowiska „Lodolandia” sąsiadującego z basenem. Kolejnego  dnia  ferii młodzież uczestniczyła w zajęcia sportowych w szkolnej sali gimnastycznej. Czwartek był dniem dla miłośników X muzy. Uczniowie pojechali do Inowrocławia na przedpołudniowy  seans filmowy. „Zabawki fizyki” to temat zajęć, które odbyły się szkole piątego dnia ferii.
Drugi tydzień zimowych wakacji młodzież spędzi poza szkołą, korzystając z zimowej aury.

więcej >>>

środa, 23.01.2013 14:22

 Zimowa wyprawa w góry

Zimowa wyprawa w góry

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Gminne Inowrocław zorganizowało dla dzieci uczęszczających do świetlic terapeutycznych trzydniową wycieczkę do Wadowic, Zakopanego, Krakowa i Częstochowy. Uczestnicy wycieczki podziwiali nie tylko piękno zimowego krajobrazu ale także poznawali historię odwiedzanych miejsc. W Wadowicach raczyli się papieskimi kremówkami, w Zakopanem smażyli kiełbaski w góralskim ognisku
i jechali wyciągiem na Gubałówkę, w Krakowie zwiedzali komnaty królewskie i podziwiali ołtarz Wita Stwosza, a w Częstochowie modlili się w Sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze. Dzieci przywiozły z wycieczki mnóstwo wrażeń, wspomnień i podziękowań dla wszystkich osób i firm, które wsparły finansowo ich wyjazd.

więcej >>>

środa, 23.01.2013 14:08

Zimowe ferie 2013

Zimowe ferie 2013

W tym roku podczas zimowych wakacji  pogoda dopisała! W Szkole Podstawowej im. Orła Białego nie zapomniano o tym, aby oprócz białego szaleństwa uczniowie mieli jeszcze inne atrakcje. We wtorek 15 stycznia kontynuując dobre zwyczaje z poprzedniego roku kalendarzowego,  dzieci pojechały na basen, a z nimi panie K. Różańska i A. Belzyt. W trzeci dzień ferii szkoła skorzystała z atrakcyjnej propozycji Kinomaxu
w Inowrocławiu i dzieci z Turzan podobnie jak uczniowie z innych szkół mogły obejrzeć film w wersji 3D pt. „Prawie jak gladiator”. Wycieczka ta bardzo wszystkim przypadła do gustu. Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego uczestniczyli ponadto w tym dniu w spotkaniu z Policją, które zorganizowała Pani Małgorzata Łasak, opiekun z świetlicy środowiskowej w Turzanach.W czwartek 17 stycznia również  wspólnie ze świetlicą środowiskową nasi uczniowie pojechali do Torunia do  Kinder Parku,  aby tam dać upust od dawna tłumionej energii, chęci zabawy i gonitwy . Ci, którzy nie pojechali, korzystali z uroków zimy na boisku szkolnym, zjeżdżając z górki na sankach ( i nie tylko na nich ), rzucając się śnieżkami.Ferie byłyby jeszcze bardziej udane, gdyby nie przeziębienie i grypa, które uniemożliwiły  dzieciom korzystanie z uroków zimy.

więcej >>>

środa, 23.01.2013 11:16

ZIMOWISKO 2013

ZIMOWISKO 2013

W pierwszym tygodniu ferii w Szkole Podstawowej im. Rodu Piastów w Tupadłach zorganizowano zimowisko dla dzieci. Uczniowie brali udział w zajęciach sportowych oraz plastycznych. Zorganizowano także wyjazdy do KINOMAXU w Inowrocławiu oraz na basen do Janikowa. Dzieci miały zapewnione bezpłatne przejazdy.
Największa frajdę sprawiły zabawy na śniegu ,  a przede wszystkim tworzenie śniegowych figur i  budowli. W tym roku pogoda dopisała i są to prawdziwe białe wakacje.

więcej >>>

środa, 23.01.2013 11:09

„Na własne konto” – ferie w Gimnazjum w Sławęcinku

„Na własne konto” – ferie w Gimnazjum w Sławęcinku

W dniach 14-18 stycznia 2013r. uczniowie Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika
w Sławęcinku wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach programu „Na Własne Konto”. Program ten realizuje Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przy wsparciu Fundacji na rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja.
Podczas ferii zimowych gimnazjaliści w ramach 30 godzinnych warsztatów zapoznali się z zagadnieniami ekonomicznymi z zakresu przedsiębiorczości i aktywności gospodarczej, oszczędzania i inwestowania oraz bankowości i funkcji pieniądza. W ramach zajęć grupa uczniów uczestniczyła w dwóch wycieczkach tematycznych: do Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu oraz do Karczyna, w ramach spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą z firmy WINBUD sp. z. o.o. w Inowrocławiu.
Trwające tydzień zajęcia były prowadzone w atrakcyjny sposób, głównie poprzez ciekawe gry i zabawy edukacyjne, z uwzględnieniem pracy metodą projektu. Warsztaty prowadziła pani Agnieszka Kwiatkowska- nauczyciel wiedzy o społeczeństwie i historii wspólnie z zaproszoną studentką Politechniki Poznańskiej panią Magdaleną Penkałą.
Cykl warsztatów realizowany będzie również w drugim semestrze roku szkolnego (od marca do kwietnia 2013). Uczniowie podzieleni na odpowiednie zespoły wykonają – na bazie zdobytej wiedzy – pracę projektową którą będzie młodzieżowa gazeta ekonomiczna, a także opracują mini biznesplan jej wydania.
W ramach zajęć realizowane będą również konkursy na szczeblu szkolnym
i międzyszkolnym, których finał rozstrzygnięty zostanie w Warszawie. Uczniowie najaktywniej uczestniczący w zajęciach nagrodzeni zostaną nagrodami rzeczowymi,
a laureaci finału konkursu otrzymają stypendia.

więcej >>>

środa, 23.01.2013 11:02

Ferie w Górze

Ferie w Górze

Pierwszy tydzień ferii zimowych upłynął w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpij-czyków w Górze pod znakiem półkolonii. 36 uczniów brało udział w realizowanym wówczas projekcie edukacyjnym „Teatralne zabawy”.
W ramach projektu uczestnicy brali udział w spektaklu „Pręcik” w Baju Pomorskim w Toruniu. Następnie każda z trzech grup kolonijnych przygotowała scenografię, scenariusz oraz w efekcie końcowym krótkie przedstawienie. W odbywającym się w ostatnim dniu półko-lonii Przeglądzie Kolonijnej Sztuki Teatralnej zaprezentowano „Królową Śniegu”, ‘Legendę o królu Popielu” oraz „Legendę o trzech braciach”.
Uczestnicy – mieszkańcy Góry i okolic poznali również historię solnictwa oraz historię Kopalni Soli w Górze: podczas spotkania z górnikiem – panem Dariuszem Jedziniakiem (ab-solwentem Szkoły w Górze) oraz podczas zwiedzania wystawy solnictwa w inowrocławskim Muzeum.
Nie zabrakło dodatkowych atrakcji – w Toruniu półkoloniści byli na seansie „Barwy ko-smosu” w Planetarium, w Inowrocławiu w kinie na filmie 3D „Prawie jak gladiator”. Również podczas każdego dnia spędzonego w szkole uczniowie mieli zajęcia sportowe na nowej sali gimnastycznej.
Organizatorem wypoczynku było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Górze. Udział uczniów w półkoloniach (bezpłatny) był możliwy dzięki wsparciu finansowemu IKS SOLINO S.A. oraz darczyńców 1% podatku  dla Stowarzyszenia. Wszystkim, którzy udzielili wsparcia inicjatywie Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy!

więcej >>>

środa, 23.01.2013 10:47

Policja w Turzanach

Policja w Turzanach

W środowe przedpołudnie w św. Środowiskowej w Turzanach odbyło się  spotkanie f-szy policji z wychowankami placówki. Miało ono charakter integracyjny, gdyż zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z sąsiednich świetlic (z Komaszyc, Gnojna i Marcinkowa) oraz ze SP w Turzanach. 
W miłej atmosferze przy ciepłej herbatce i słodkim poczęstunku wsłuchiwaliśmy się  w opowieści na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Przerywnikami były konkursy prowadzone przez policjantów, a na koniec każdy uczestnik otrzymał od Nich upominek, za który serdecznie dziękujemy.

Tekst i foto: M. Łasak

więcej >>>

poniedziałek, 21.01.2013 21:32

Szaleństwa w Toruniu

Szaleństwa w Toruniu

Wychowankowie św. w Turzanach, Gnojnie, Latkowie oraz chętni uczniowie ze SP w Turzanach pojechali bawić się do Kinder – Parku do Torunia. Dzieci przez 2,5 godziny szalały w/w centrum zabaw, a po tym czasie zmęczeni, ale bardzo zadowoleniu wróciliśmy do domu, po drodze „napełniając nasze żołądki” w Mc Donalds.
Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują firmie NKA za miłą i bezpieczną podróż.
Tekst i foto: M. Łasak

więcej >>>

poniedziałek, 21.01.2013 21:32

Darcie pierza w Słońsku.

Darcie pierza w Słońsku.

W Świetlicy Środowiskowej w Słońsku odbyło się  spotkanie dzieci, mam, babć i zaproszonych gości na ,,darciu pierza”. nazywane również wyskubki, wydzirki, pierzajki, szkubki . Odwiedził nas  Z-ca Wójta Pan Marek Karólewski oraz redaktorzy telewizji TVP Bydgoszcz. Celem spotkania było przybliżenie i powrót do tradycji na wsi jakim było ,,darcie pierza”. Dawniej była to okazja do spotkań kobiet i dziewcząt u jednej z gospodyń czynność tą wykonywały tylko kobiety. W tym czasie wspólnie rozmawiały, plotkowały, śpiewały, opowiadały kawały a czasem była to okazja do zeswatania ze sobą dwoje młodych. Pracę kończono u jednej  a następnego wieczoru szły do kolejnej. Kobiety, które nie przybyły na ,,darcie pierza” nie miały co liczyć na sąsiedzką  pomoc w następnym roku. Po izbie ,w której kobiety przebywały w tym czasie nie było kręcenia się dzieci i chodzenia kobiet ze względu na piórka ,które z lekkim podmuchem unosiły się.

więcej >>>

środa, 16.01.2013 08:20

Strona:

Szkolne Newsy


Wyszukiwane tematy


Polecamy

Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach Szkoła Podstawowa w Górze Gimnazjum Sławęcinek
Kontakt Mapa serwisu