pomniejsz powiększ

URZĄD GMINY


TWOJA GMINA


INWESTYCJE


Informacje o odpadach komunalnych


OGŁOSZENIA I KOMUNIKATY


Ochrona Środowiska


Linki

1464161767logo.png 1247833391eup.jpg 1247833278bip.jpg 1307737060banerek_rios.jpg 1386671989logo.png 1389273293gmina_youtube.jpg 1389273328gmina_facebook.jpg 1427655469buton_do_centrum_3.jpg 1453373962beztytuu.JPG 1455024107logoinfostrad.jpg 1506318707npkonsultacje.jpg

Kalendarium

Biny
Damazego

11

grudzien

PWŚCPSN
1    1 2 3
2 4 5 6 7 8 9 10
3 11 12 13 14 15 16 17
4 18 19 20 21 22 23 24
5 25 26 27 28 29 30 31

Nieruchomości
1421310566.jpg
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
1507797811.png
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Artykuły dodane lub edytowane w dniu 10 października 2017 roku:

Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie gościło młodych artystów

Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich w Łojewie gościło młodych artystów – dzieci i młodzież zamieszkałych na terenie gminy Inowrocław. Młodzi muzycy to uczniowie rozwijający swoje talenty w szkołach muzycznych. W ramach artystycznego programu pod nazwą "Łojewskie Spotkania Muzyczne", Towarzystwo Rozwoju Łojewa już po raz drugi zaprosiło mieszkańców gminy Inowrocław do wysłuchania "Koncertu Młodych Talentów". W Sali Stanisława Przybyszewskiego, która znajduje się w Centrum, zaprezentowali się uczniowie szkół muzycznych oraz uczestnicy prywatnych lekcji muzyki. W specjalnie przygotowanej scenerii, nawiązującej do krakowskiej kawiarni Ferdynanda Turlińskiego, wystąpiło dziewięcioro młodych artystów. Madzia Stasińska z Balczewa zagrała na flecie poprzecznym. Ania i Zosia Eich z Jacewa oraz Tomek Flanc z Łąkocina prezentowali swoje zdolności wykonując utwory na pianinie. Na harfie pięknie zagrała Amelia Jakubaszek z Marcinkowa. Pięknym głosem zachwyciły nas Aneta Gawęda ze Słońska i Łucja Trzecka z Balczewa. Na klarnecie, wiązankę utworów, zagrała zaś Weronika Szafrańska z Olszewic. Muzyczny wieczór uświetnił Irek Gregowski, wykonując m. in. "Piosenkę o kolejce wąskotorowej”. Obecny na spotkaniu dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu, pan Józef Henke, skierował do młodych artystów wiele ciepłych słów i wręczył przygotowane przez organizatora okolicznościowe statuetki i kwiaty. Po koncercie młodzi artyści oraz wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Można było również zwiedzić Centrum - Salę Kujawską oraz Salę Askaukalis. Koncert prowadziła Mariola Gapińska.
Tekst - Mariola Gapińska

więcej

więcej >>>

wtorek, 10.10.2017 11:38

Dzień drzewa - SP Sławęcinek

Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. Z tej okazji do biblioteki Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku zaproszono grupę przedszkolną ze Sławęcinka z Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław do wspólnego świętowania. Przedszkolaki poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały listu od Drzew oraz zagadek. Przedszkolaki układały puzzle oraz stworzyły liście, którymi ozdobiły nasze drzewko. Podjęte działanie miało na celu przede wszystkim propagowanie idei ochrony przyrody, kształtowanie pozytywnego stosunku do niej, pogłębienie wiedzy na temat drzew i integrowanie dzieci we wspólnej zabawie i nauce. Tekst i zdjęcia – Agnieszka Oreszczenko

więcej

więcej >>>

wtorek, 10.10.2017 11:25

Dzieci z Łojewa w bydgoskim ZOO

Na „Powitanie jesieni” w sobotę 30 września 2017r. w piękną, słoneczną pogodę pojechaliśmy na wycieczkę do Bydgoszczy (Myślęcinka).
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po urokliwej Wyspie Młyńskiej położonej nad rzeką Brdą.
Następnie udaliśmy się do Manufaktury Słodyczy „Karmelowa Kraina”, w której wszystkie słodkości – lizaki, cukierki i inne wyroby, są ręcznie robione z karmelu, na bazie tradycyjnej receptury, z zastosowaniem tylko i wyłącznie naturalnych barwników.
Dzieci wzięły udział w pokazie produkcji słodyczy. Został im objaśniony proces produkcyjny od momentu wylania masy karmelowej na kamienny blat, aż do powstania gotowego produktu. Wszyscy uczestnicy pokazu zdegustowali ciepłego cukierka oraz na chwilę wcielili się w karmelarza i własnoręcznie zrobili dla siebie kolorowego lizaka.
Do wykonanego przez siebie pysznego lizaka każde dziecko otrzymało rożek cukierków.
Po niezwykłych, miłych i słodkich przeżyciach w „Karmelowej Krainie” uczestnicy wycieczki udali się na bardziej konkretny posiłek do McDonalda. Po obiedzie z nową dawką energii i sił, pojechaliśmy autokarem do Ogrodu Zoologicznego usytuowanego w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.
Każde dziecko otrzymało w Zoo mapę i musiało zdobyć w trakcie zwiedzania wszystkie punkty zaznaczone na mapie, podbijając pieczątkę ukrytą w specjalnych budkach, których niestety trzeba było poszukać.
Zadanie to wszystkim udało się wykonać. „Poszukiwacze” odnaleźli wszystkie punkty kontrolne, otrzymując w nagrodę tytuł „Odkrywca bydgoskiego Zoo” oraz pamiątkowy dyplom dla naszej świetlicy.
W myślęcińskim zoo prezentowanych jest ok. 1000 zwierząt przedstawicieli 204 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców.
Dzieci miały możliwość zobaczyć, min.: przedstawicieli takich zwierząt jak: lemur, makak, tygrys amurski, jeż, żbik, zebra Chapmana, lama, żubr, niedźwiedź brunatny, struś, czapla siwa, łabędź szary i czarny, gęś egipska, orzeł, patagonka, sowa śnieżna, żółw błotny, krokodyl kameruński, boa dusiciel, wąż Eskulap, salamandra plamista i wiele innych.
Najmłodszym podobał się piękny staw z wyspą, położoną w centralnej części ogrodu, którą zamieszkują wolnościowe ptaki wodne.
Nasi milusińscy w zoo dziecięcym mieli możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami takimi jak: króliki, kozy, kuce szetlandzkie, owce i kury.
Bydgoskie zoo jest niepowtarzalne, gdyż posiada Wisłarium, składające się z czterech panoramicznych akwariów dla ryb prezentujących różne odcinki rzeki Wisły, terrariów dla gadów i płazów krajowych oraz wolier dla ptaków związanych ze środowiskiem wodnym.
Piątym akwarium, jest zbiornik w podłodze, po którym mogliśmy chodzić i podziwiać piękne okazy karpia ozdobnego wielu odmian barwnych.
Po ponad dwugodzinnej wizycie w Zoo przyszedł czas na zrealizowanie ostatniego, najbardziej wyczekiwanego przez dzieci punktu wycieczki, czyli na zabawy w Parku Rozrywki.
Na najmłodszych czekały kolorowe karuzele, dmuchane zamki, basen z piłeczkami, ślizg – gigant, elektryczne samochody, eurobungee, kolejka górska oraz dom do góry nogami, w którym to wszystko dosłownie postawione jest na głowie. Podłogą jest sufit a meble są ponad nami.
Społeczność świetlicowa mogła także obejrzeć 16 modeli owadów, które w ogromnym powiększeniu pokazują szczegóły anatomiczne stawonogów takich jak: szerszeń europejski, mrówka rudnica, biedronka siedmiokropka, pszczoła miodna, krzyżak ogrodowy, itd.
Czas przeznaczony na zabawy w Parku Rozrywki szybko upłynął i trzeba było wracać do Łojewa. Jesienna wycieczka nam się udała, pogoda dopisała, wszyscy zmęczeni, lecz zadowoleni wrócili do swoich domów.
Na końcu chciałabym nadmienić, że wycieczkę tę mogłam zorganizować dzięki pomocy pań ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Łojewie, które pozyskały środki finansowe od sponsorów.
Szczególnie bardzo dziękuję pani Monice Pietrzak ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Łojewie, która zadała sobie dużo trudu w pozyskanie tych środków. Z części pieniędzy udało nam się wspólnie zrobić imprezę z okazji Dnia Dziecka a z pieniążków, które zostały mogłam zorganizować wycieczkę do Bydgoszczy (Myślęcinka).
Pragnę jeszcze raz podziękować sponsorom a mianowicie państwu Marioli i Zenonowi Polińskim z firmy Transpol Lider, pani Danucie Lewandowskiej z firmy Rodam, panu Romanowi Lewandowskim z firmy Inowap, państwu Katarzynie i Stanisławowi Kowalskim oraz panu radnemu Krzysztofowi Kołtuńskiemu za okazane wsparcie finansowe.
Serdecznie dziękuję panu wójtowi Tadeuszowi Kacprzakowi za bezpłatne udostępnienie autobusu.
Bez Waszej pomocy – Drodzy Państwo – niemożliwe byłoby zorganizowanie tego atrakcyjnego wyjazdu dla dzieci.
Na koniec chcę podziękować paniom: Monice Pietrzak, Małgorzacie Książkiewicz, Małgorzacie Zalewskiej, Ewelinie Polewskiej, Paulinie Łada, Annie Kupisz oraz Annie i Marcie Dzierżawskim za pomoc na wycieczce w opiece nad dziećmi.
Tekst i zdjęcia - Joanna Wesołowska

więcej

więcej >>>

wtorek, 10.10.2017 11:18

Samodzielni i aktywni niepełnosprawni

Dnia 01.09.2017 r. rozpoczęła się realizacja projektu „Samodzielni i aktywni – usprawnianie społeczne i zdrowotne osób z zaburzeniami psychofizycznymi” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU w ramach programu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”. Realizatorem projektu jest Fundacja Rehabilitacja bez barier, a partnerami są Gmina Inowrocław oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Inowrocławiu.
W dniu 30.09.2017 r. w Balczewie w Karczmie pod Topolą miało miejsce spotkanie integracyjne beneficjentów projektu. Gościem spotkania była Pani Ewa Słowik - kierownik GOPS, Pani Krystyna Migdał - pracownik socjalny GOPS-u oraz przedstawiciel rady nadzorczej Fundacji Rehabilitacja bez barier - Pan Andrzej Banaszyński. Spotkanie uświetnił pokaz sztuk walki sekcji sportowych Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”: Kick-Boxingu trenera Michała Olszewskiego oraz Karate Kyokushin Kai trenera Pawła Kowalskiego. Uczestnicy spotkania mogli na żywo zobaczyć pokaz walki Mistrzów Polski Michała Pomiecińskiego oraz Patryka Karolewskiego. Spotkanie umiliła muzyka na żywo, poczęstunek oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Humory i pogoda dopisały!
Zajęcia w ramach projektu potrwają do 28.02.2018 r. O tym jak pracują i jak wypoczywają nasi podopieczni będziemy Państwa informować na bieżąco.
Tekst i zdjęcia - Fundacja Rehabilitacja Bez Barier

więcej

więcej >>>

wtorek, 10.10.2017 11:04

UWAGA KOMUNIKAT!!!

więcej >>>

wtorek, 10.10.2017 10:18

Drodzy Czytelnicy!!!

Zgłosiliśmy nasza Bibliotekę do akcji www.wspolneczytanie.pl. Wspólnie możemy wygrać 250 książek dla biblioteki. To wszystko dla naszych dzieci! Aby zagłosować trzeba wejść na stronę: https://www.wspolneczytanie.pl/biblioteki, utworzyć konto czyli zarejestrować się (tylko raz), zalogować się, wybrać województwo i wpisać miejscowość lub nazwę biblioteki i oczywiście zagłosować. Głosować można codziennie od 2 do 31 października. Można także zalogować się za pomocą konta na Facebooku.
Nagrody dla bibliotek to:
- dla 20 zwycięskich bibliotek, które otrzymają największą liczbę głosów przewidziane są zestawy 250 książek z kolekcji Kinder Mlecznej Kanapki i 2 pufy do wspólnego czytania.

- dla kolejnych 100 bibliotek zestawy 50 książek z kolekcji Kinder Mlecznej Kanapki.

Prosimy o głosowanie i udostępnianie informacji. Dziękujemy!

 

więcej >>>

wtorek, 10.10.2017 09:45

Szkolne Newsy


Wyszukiwane tematy


Polecamy

Gimnazjum Sławęcinek Szkoła Podstawowa im. Rodu Piastów w Tupadłach Szkoła Podstawowa w Górze Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Turzanach Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Jaksicach
Kontakt Mapa serwisu