pomniejsz powiększ

PWŚCPSN
1  1 2 3 4 5

Nieruchomości
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Artykuły dodane lub edytowane w dniu 4 września 2017 roku:

FESTYN DOŻYNKOWY W JAKSICACH - 02.09.2017 R

Jaksicki Festyn Dożynkowy W pierwszą sobotę września odbył się festyn dożynkowy w Jaksicach. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla mieszkańców sołectwa i zaproszonych gości. Wszystkich przybyłych powitał gospodarz imprezy - sołtys Marek Mielcarek. Podziękował rolnikom za ich trud i ciężką pracę na roli oraz życzył dobrej zabawy. Pani Joanna Teper - szefowa Stowarzyszenia Rozwoju Jaksic wprowadziła zgromadzonych w dożynkowy nastrój pięknym okolicznościowym wierszem, a radna Zofia Głogowska opowiedziała o dawnych tradycjach i zwyczajach dożynkowych. Ks. Adam Meller poświęcił piękny dożynkowy wieniec i okazały bochen chleba, którym poczęstowano wszystkich zgromadzonych. Wiele ciepłych słów pod adresem rolników skierowali zaproszeni goście: Helena Kłosowska – Prezes Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu, Zofia Głogowska – Radna Gminy Inowrocław, Bernadetta Kołodziejska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaksicach i ks. Adam Meller – proboszcz jaksickiej parafii. Po oficjalnej części gospodarz dożynek zaprosił wszystkich na smaczny poczęstunek. Na najmłodszych mieszkańców sołectwa czekało sporo niespodzianek m.in. kolorowe dmuchańce, konkursy z nagrodami, wesołe konkurencje sportowe, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji. Do tańca przygrywał zespół Prima. Podczas dożynek zbierano do puszki datki dla mieszkańców gminy Gostycyn, poszkodowanych w wyniku sierpniowej nawałnicy. Sołtys Marek Mielcarek podziękował Radzie Sołeckiej, Stowarzyszeniu Rozwoju Jaksic i wszystkim osobom za pomoc przy organizacji festynu oraz sponsorom za wsparcie: Bankowi Spółdzielczemu w Inowrocławiu i Arkadiuszowi Ring Firma Handlowa.

poniedziałek, 04.09.2017 11:21

WYSTAWA „SOLIDARNOŚĆ NA KUJAWACH ZACHODNICH 1980-1989” - ŁOJEWO

„SOLIDARNOŚĆ NA KUJAWACH ZACHODNICH 1980-1989” W dniu 31 sierpnia 2017 r., w Sali Centrum Integracji Społecznej w Łojewie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Solidarność na Kujawach Zachodnich 1980-1989”, zorganizowanej przez Zarząd Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSSZ „Solidarność” i Gminę Inowrocław. Po powitaniu przybyłych gości, jako pierwszy głos zabrał kapelan kujawskiej „Solidarności”, ksiądz kanonik Ryszard Pruczkowski, który w swoim wystąpieniu m.in. wspominał nieżyjących działaczy „Solidarności”. Przewodniczący Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” Jacek Żurawski opowiedział o idei ruchu solidarnościowego i początkach działalności organizacji. Gospodarz gminy – wójt Tadeusz Kacprzak pogratulował autorom wystawy podjęcia pięknej inicjatywy oraz podzielił się swoimi wspomnieniami. Głos zabrał także Zbigniew Gadowski, współtwórca NSZZ „Solidarności” na terenie Inowrocławia, który opowiedział m. in. o początkach swojej działalności oraz wspominał kolegów - działaczy. Panowie: Wojciech Gonera i Mirosław Możdżeń, autorzy wystawy podziękowali gościom za przyjęcie zaproszenia i za udzieloną pomoc przy organizacji spotkania. Po krótce opowiedzieli o wystawionych eksponatach i dokumentach. Dr Mirosław Pietrzyk, współautor książki „Ofiary aparatu na terenie Inowrocławia i okolic w okresie Polski Ludowej” (wkrótce ukaże się w druku) zaprezentował fragmenty publikacji, która jest wynikiem dziesięcioletnich badań. Otwarcia wystawy dokonali gospodarze uroczystości: Jacek Żurawski i Tadeusz Kacprzak oraz jej autorzy: Wojciech Gonera i Mirosław Możdżeń. Pośród licznie zgromadzonych pamiątek znalazły się dokumenty ze zbiorów Badań Historycznych Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność”, materiały udostępnione przez osoby prywatne, zdjęcia oraz eksponaty m.in. mundury ZOMO, flagi, transparenty, powielacz. Podczas spotkania wyświetlono wzruszający reportaż zrealizowany przez TVP3 Bydgoszcz o Piotrze Bartoszcze, działaczu NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarności” , który zginął w nocy 7 lutego 1984 r. To było piękne, wzruszające, pełne wspomnień, spotkanie. Przybyli na spotkanie goście otrzymali pamiątkowe znaczki „Solidarności”. Wystawa będzie czynna do dnia 7 września. Zgromadzonych poinformowano o mszy św. w dniu 3.09.2017 niedzielę o godz. 9.00 w kościele Zwiastowania NMP w Inowrocławiu (XXXVII rocznica podpisania porozumień sierpniowych).

poniedziałek, 04.09.2017 11:17

Jubileusz dyrektor Joanny Głowackiej

Podczas narady dyrektorów szkół pan Tadeusz Kacprzak - Wójt Gminy Inowrocław złożył gratulacje z okazji Jubileuszu 25-lecia pracy zawodowej pani Joannie Głowackiej - dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Turzanach. Pani Joanna Głowacka jest nauczycielem mianowanym, ukończyła filologię polską. Od 25 lat związana jest ze szkołą w Turzanach, od 2009 r. jest jej dyrektorem. Uczy języka polskiego i prowadzi szkolną bibliotekę, Wójt podziękował Jubilatce za długoletnią działalność dydaktyczno – wychowawczą i zaangażowanie w budowanie szkoły przyjaznej uczniom życząc, aby praca była źródłem satysfakcji i dalszych sukcesów. Do gratulacji przyłączyli się pan Marek Karólewski - Zastępca Wójta Gminy Inowrocław, przedstawiciele Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław oraz dyrektorzy szkół i przedszkola. Tekst i zdjęcia - Joanna Kopińska

poniedziałek, 04.09.2017 11:12

UWAGA! CENTRUM USŁUG OŚWIATOWYCH GMINY INOWROCŁAW INFORMUJE!

Hufiec Pracy w Inowrocławiu prowadzi rekrutację młodzieży na rok szkolny 2017/2018.

poniedziałek, 04.09.2017 10:53

UWAGA! CENTRUM USŁUG OŚWIATOWYCH GMINY INOWROCŁAW INFORMUJE!

Informacja dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

poniedziałek, 04.09.2017 09:13

Szkolne Newsy

Wyszukiwane tematy

Polecamy