pomniejsz powiększ

PWŚCPSN
1      1

Nieruchomości
Ogłoszenia dotyczące sprzedaży nieruchomości na terenie Gminy Inowrocław:
Wsparcie
UNIA EUROPEJSKA
SMS serwis
1421319081.jpg
Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości z gminy na telefon komórkowy już dzisiaj zarejestruj się w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS

Dzieci z Łojewa w bydgoskim ZOO

wtorek, 10.10.2017 11:18

Na „Powitanie jesieni” w sobotę 30 września 2017r. w piękną, słoneczną pogodę pojechaliśmy na wycieczkę do Bydgoszczy (Myślęcinka).
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru po urokliwej Wyspie Młyńskiej położonej nad rzeką Brdą.
Następnie udaliśmy się do Manufaktury Słodyczy „Karmelowa Kraina”, w której wszystkie słodkości – lizaki, cukierki i inne wyroby, są ręcznie robione z karmelu, na bazie tradycyjnej receptury, z zastosowaniem tylko i wyłącznie naturalnych barwników.
Dzieci wzięły udział w pokazie produkcji słodyczy. Został im objaśniony proces produkcyjny od momentu wylania masy karmelowej na kamienny blat, aż do powstania gotowego produktu. Wszyscy uczestnicy pokazu zdegustowali ciepłego cukierka oraz na chwilę wcielili się w karmelarza i własnoręcznie zrobili dla siebie kolorowego lizaka.
Do wykonanego przez siebie pysznego lizaka każde dziecko otrzymało rożek cukierków.
Po niezwykłych, miłych i słodkich przeżyciach w „Karmelowej Krainie” uczestnicy wycieczki udali się na bardziej konkretny posiłek do McDonalda. Po obiedzie z nową dawką energii i sił, pojechaliśmy autokarem do Ogrodu Zoologicznego usytuowanego w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku.
Każde dziecko otrzymało w Zoo mapę i musiało zdobyć w trakcie zwiedzania wszystkie punkty zaznaczone na mapie, podbijając pieczątkę ukrytą w specjalnych budkach, których niestety trzeba było poszukać.
Zadanie to wszystkim udało się wykonać. „Poszukiwacze” odnaleźli wszystkie punkty kontrolne, otrzymując w nagrodę tytuł „Odkrywca bydgoskiego Zoo” oraz pamiątkowy dyplom dla naszej świetlicy.
W myślęcińskim zoo prezentowanych jest ok. 1000 zwierząt przedstawicieli 204 gatunków ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców.
Dzieci miały możliwość zobaczyć, min.: przedstawicieli takich zwierząt jak: lemur, makak, tygrys amurski, jeż, żbik, zebra Chapmana, lama, żubr, niedźwiedź brunatny, struś, czapla siwa, łabędź szary i czarny, gęś egipska, orzeł, patagonka, sowa śnieżna, żółw błotny, krokodyl kameruński, boa dusiciel, wąż Eskulap, salamandra plamista i wiele innych.
Najmłodszym podobał się piękny staw z wyspą, położoną w centralnej części ogrodu, którą zamieszkują wolnościowe ptaki wodne.
Nasi milusińscy w zoo dziecięcym mieli możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami takimi jak: króliki, kozy, kuce szetlandzkie, owce i kury.
Bydgoskie zoo jest niepowtarzalne, gdyż posiada Wisłarium, składające się z czterech panoramicznych akwariów dla ryb prezentujących różne odcinki rzeki Wisły, terrariów dla gadów i płazów krajowych oraz wolier dla ptaków związanych ze środowiskiem wodnym.
Piątym akwarium, jest zbiornik w podłodze, po którym mogliśmy chodzić i podziwiać piękne okazy karpia ozdobnego wielu odmian barwnych.
Po ponad dwugodzinnej wizycie w Zoo przyszedł czas na zrealizowanie ostatniego, najbardziej wyczekiwanego przez dzieci punktu wycieczki, czyli na zabawy w Parku Rozrywki.
Na najmłodszych czekały kolorowe karuzele, dmuchane zamki, basen z piłeczkami, ślizg – gigant, elektryczne samochody, eurobungee, kolejka górska oraz dom do góry nogami, w którym to wszystko dosłownie postawione jest na głowie. Podłogą jest sufit a meble są ponad nami.
Społeczność świetlicowa mogła także obejrzeć 16 modeli owadów, które w ogromnym powiększeniu pokazują szczegóły anatomiczne stawonogów takich jak: szerszeń europejski, mrówka rudnica, biedronka siedmiokropka, pszczoła miodna, krzyżak ogrodowy, itd.
Czas przeznaczony na zabawy w Parku Rozrywki szybko upłynął i trzeba było wracać do Łojewa. Jesienna wycieczka nam się udała, pogoda dopisała, wszyscy zmęczeni, lecz zadowoleni wrócili do swoich domów.
Na końcu chciałabym nadmienić, że wycieczkę tę mogłam zorganizować dzięki pomocy pań ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Łojewie, które pozyskały środki finansowe od sponsorów.
Szczególnie bardzo dziękuję pani Monice Pietrzak ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Łojewie, która zadała sobie dużo trudu w pozyskanie tych środków. Z części pieniędzy udało nam się wspólnie zrobić imprezę z okazji Dnia Dziecka a z pieniążków, które zostały mogłam zorganizować wycieczkę do Bydgoszczy (Myślęcinka).
Pragnę jeszcze raz podziękować sponsorom a mianowicie państwu Marioli i Zenonowi Polińskim z firmy Transpol Lider, pani Danucie Lewandowskiej z firmy Rodam, panu Romanowi Lewandowskim z firmy Inowap, państwu Katarzynie i Stanisławowi Kowalskim oraz panu radnemu Krzysztofowi Kołtuńskiemu za okazane wsparcie finansowe.
Serdecznie dziękuję panu wójtowi Tadeuszowi Kacprzakowi za bezpłatne udostępnienie autobusu.
Bez Waszej pomocy – Drodzy Państwo – niemożliwe byłoby zorganizowanie tego atrakcyjnego wyjazdu dla dzieci.
Na koniec chcę podziękować paniom: Monice Pietrzak, Małgorzacie Książkiewicz, Małgorzacie Zalewskiej, Ewelinie Polewskiej, Paulinie Łada, Annie Kupisz oraz Annie i Marcie Dzierżawskim za pomoc na wycieczce w opiece nad dziećmi.
Tekst i zdjęcia - Joanna Wesołowska

Informacje o artykule

Zredagował(a): Daniel Kościelny
Data powstania: 10.10.2017 11:18
Data ostatniej modyfikacji:
Liczba wyświetleń: 31

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.
Drukuj Stworz PDF

Szkolne Newsy

Wyszukiwane tematy

Polecamy