Dziś jest wtorek, 19 czerwca 2018 r.
     imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
Bezpłatne sms-y prosto z Urzędu Gminy Inowrocław
15 stycznia 2015 r.

Od 15 stycznia 2015 roku  mieszkańcy Gminy Inowrocław mogą korzystać z bezpłatnego systemu SISMS, za pomocą którego Urząd przekazuje powiadamiania na telefony komórkowe. Podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. System jest wykorzystywany również przy informowaniu mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco są wysyłane komunikaty o wszelkich ciekawych  wydarzeniach na terenie Gminy związanych z promocją regionu np. cykliczne imprezy plenerowe, koncerty, zawody sportowe itp.

Aby mieszkańcy naszej Gminy mogli bezpłatnie otrzymywać powiadomienia dotyczące ich miejsca zamieszkania, powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer  661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danego serwisu informacyjnego. Wiadomości dotyczące całej Gminy będą nadawane poprzez ogólny serwis. Osoby zarejestrowane w systemie, będą otrzymywać wiadomości SMS nie ponosząc żadnych opłat. Jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją, podczas której wysyłamy SMS-a z wybranym kodem, przy czym należy zwrócić uwagę, że w jednym SMS-ie można wpisać tylko jeden kod. Opłata za  SMS-a rejestracyjnego, wynosi tyle, ile standardowy SMS u operatora z którego sieci korzystamy. W analogiczny sposób w każdej chwili możemy się wyrejestrować lub zmienić serwis informacyjny (należy wpisać kod wyrejestrowujący).

Jednym z powodów, dla którego zdecydowaliśmy się na wybór teleinformatycznego systemu SISMS jest jego bezpieczeństwo i sprawdzone działanie w kilkuset miastach i gminach. Mieszkańcy mogą być spokojni i nie muszą się obawiać ukrytych kosztów w związku z korzystaniem z systemu, ponieważ za wysyłane wiadomości zawsze płaci Gmina! Gwarancją bezpiecznego korzystania z usługi  są regulaminy* dla użytkowników, w których mamy zapewnienie, że rejestrując się w Samorządowym Informatorze SMS zgadzamy się na otrzymywanie wiadomości wyłącznie autoryzowanych przez Urząd.  Nie ma zatem podstaw aby obawiać się  SMS-ów komercyjnych czy niechcianych spamów. System rygorystycznie przestrzega standardów wytyczonych przez GIODO chroniąc nasze dane osobowe, czyli w tym przypadku nasze numery telefonów.

Jeśli chcesz bezpłatnie otrzymywać wiadomości
na telefon komórkowy z informacjami o:
  • awariach i zagrożeniach takich jak: wichury, gwałtowne burze, powodzie, skażenie, katastrofy
  • konieczności ewakuacji mieszkańców z określonych rejonów
  • bezpłatnych badań lekarskich i programach zdrowotnych
  • imprezach kulturalnych i sportowych
  • terminach płatności podatków i opłat lokalnych
  • innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy

Już dziś zarejestruj się
w bezpłatnym systemie powiadamiania SISMS.

ŁATWA REJESTRACJA
  1. Wyślij SMS* o treści kodu rejestracyjnego na numer 661 000 112.
  2. Jeśli dokonasz poprawnej rejestracji otrzymasz SMS z potwierdzeniem.
  3. Od tej pory będziesz otrzymywał ważne informacje z Urzędu Gminy w Inowrocławiu w postaci wiadomości SMS.
  4. Jeśli chcesz się wyrejestrować wyślij SMS* z kodem wyrejestrowującym na numer 661 000 112.
*Opłata za wysłanie SMS z kodem jest zgodna z Twoim planem taryfowym. Aby korzystać z systemu należy zaakceptować regulamin dostępny na stronie www.sisms.pl. W treści SMS-a powinien być wpisany kod serwisu. Zawarty w kodzie znak "0" jest cyfrą "zero".

Serwis informacyjny   kod rejestrujący kod wyrejestrowujący
Informacje gminne    Tak.cin041 Nie.cin041
Ostrzeżenia    Tak.cin042 Nie.cin042